Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Łukaszewicza pojawiły się wysepki, które mają poprawić bezpieczeństwo pieszych - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Łukaszewicza pojawiły się wysepki, które mają poprawić bezpieczeństwo pieszych
02-09-2015 09:19   Janusz Ludwiczak
Na ulicy Łukaszewicza przy skrzyżowaniu z Calliera pojawiły się azyle dla pieszych, które mają poprawić bezpieczeństwo uczniów Szkoły Podstawowej nr 9.

Zdaniem rodziców uczniów, uczęszczających do "Dziewiątki" bezpieczeństwu ich dzieci zagrażają samochody, które zbyt szybko jeżdżą ulicą Łukaszewicza. Sporo kierowców również źle parkuje swoje pojazdy na ulicy Calliera, przez co zasłaniana jest widoczność pozostałym kierowcom. Rodzice uczniów Szkoły Podstawowej nr 9 wystosowali nawet petycje o montaż sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Łukaszewicza i Calliera.

Chcielibyśmy ograniczenia prędkości. Na tym skrzyżowaniu dochodzi do wielu kolizji. To tylko kwestia czasu, kiedy dziecko wpadnie pod koła. Samochody jeżdżą za szybko, nie zwalniają. Znaki są prawie niewidoczne, zasłaniają je drzewa. Bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze. Na początku lutego składaliśmy wniosek do Zarządu Dróg Miejskich i Komisji Bezpieczeństwa Rady Miasta. Postulowaliśmy o stworzenie sygnalizacji świetlnej z czujnikami. W momencie, kiedy do skrzyżowania zbliżałoby się dziecko uruchomi się światło pulsacyjne. Kierowca zostałby poinformowany, że zbliża się pieszy - powiedziała Beata Jackowiak, przedstawiciel Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 9.

Urzędnicy z Zarządu Dróg Miejskich wspólnie z Policją i Miejskim Inżynierem Ruchu przeprowadzili przeglądy, badania i analizy ruchu dla tego skrzyżowania.

Zaproponowaliśmy azyl dla pieszych. Na środku jezdni wybudowane zostaną elementy wyniesione ponad jezdnię, które zabezpieczą pieszych przechodzących przez to przejście. Zmniejszy się liczba miejsc postojowych. Wyeliminujemy nieprawidłowo parkujące pojazdy w niedozwolonej odległości od skrzyżowania - objaśnia Eugeniusz Bayer, naczelnik Wydziału Zarządzania Ruchem ZDM.

W ubiegły poniedziałek drogowcy zamontowali azyle po północnej stronie skrzyżowania. Zgodnie z projektem wysepki pojawiły się również po południowej stroni/e skrzyżowania, tuż przy samej szkole.

Wprowadzenie wysepek na ulicy Łukaszewicza jest możliwe, gdyż szerokość jezdni ma cztery metry. Piesi będą teraz przechodzić na drugą stronę ulicy zazwyczaj dwuetapowo, chyba, że ulicą Łukaszewicza nie będą jechać w tym czasie samochody.


R E K L A M A

Komentarze (12)

27-08-2015 21:34:03
Ajsi
Wysepki są, szkoda tylko że zapomnieli studzienki wyremontować. Ciekawe kto będzie zwracał za uszkodzone koła?
26-08-2015 23:33:30
Grażyna
Zadam to samo pytanie co xyz: A dlaczego z tej strony ? Przecież dzieci nie będą chodziły dookoła tylko tymi drugimi pasami????
26-08-2015 21:33:16
w
Na warszawskiej na Saskiej Kępie wysepki się sprawdzają. Nadal trzeba uważać, ale wielu kierowców po prostu zatrzymuje auto przed przejściem gdy widzi pieszego. Liczę na podobny efekt na Łazarzu.
26-08-2015 18:54:17
xxx
Brawa dla pani Beaty ale na kampanie jeszcze nie czas...
26-08-2015 18:47:32
emeryt
Dlaczego przy okazji zlikwidowano kilka miejsc parkingowych oraz miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Znaki drogowe są widoczne, a jeśli nie to telefon do ZDM i przytną gałęzie. Podejrzewam, że najlepiej dla p.Jackowiak jeśli samochody przestaną się poruszać.
26-08-2015 17:06:55
maja
@xyz: a czytać umiesz???
26-08-2015 17:00:27
xyz
A dlaczego z tej strony ? Przecież dzieci nie będą chodziły dookoła tylko tymi drugimi pasami????
26-08-2015 15:56:25
szczun
Jak czytam te wpisy, to myślę, że te osoby nigdy nie jeździły samochodem i nie wiedzą po co są montowane takie spowalniacze i jak działają na kierowców. Dziękujmy p. Beacie Jackowiak, która złożyła wniosek i od samego początku pilotowała tą sprawę w ścisłej współpracy z Lidką Dudziak. Teraz choć troszkę dzieci będą bezpieczniejsze. Wszyscy mówili, że montaż spowalniaczy w tym miejscu jest wskazane, ale nikt nic w tym kierunku nie robił. Brawa dla p. B. Jackowiak - to dowód, że drzemie w tej osobie potencjał. Więcej takich ludzi i miejsc na Łazarzu. Czekamy jeszcze na strefę ograniczonego parkowania na terenie Łazarza.
26-08-2015 14:53:16
m
Ale głupoty piszecie, pewnie że się sprawdzi, kierowca instynktownie zwalnia jak mu się zawęża jezdnia, to dobre i jedno z najtańszych rozwiązań, aby spowolnić kierowców. Inna sprawa, ze przydało by się pogonić tych "biedaków" "nie mam gdzie parkować" to zaparkuję na przejściu.
26-08-2015 13:18:18
Roman Modrzynski
Takie rozwiązanie wybrał ZDM nie Pani Beata. Jeśli jeden z projektów finałowych dostanie dużo głosów w finale Budżetu Obywatelskiego jest szansa na progi zwalniajace
26-08-2015 12:22:25
Kasia
Tak to właśnie jest, jak wtrąca się Pani B. Jackowiak... Zrobione na siłę i bezmyślnie. Ale ważne, że zrobiła...
26-08-2015 09:44:12
kaina
bzdura !!! w czym niby ta wysepka pomoże dzieciom?? Przecież samochody nie zwolnią-a wręcz przeciwnie skoro dzieciak ma gdzie stanąć to poco zwalniać??!! ale co to kogo-to jużlepiej jak zamiast tej śmiesznej i nic nie dającej wysepki pojawiłyby się progi zwalniające-to by działało!!!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

12

maj

Łazarz
Wybory osiedlowe - wybory do Rady Osiedla Św. Łazarz
w godz. 7:00-21:00

25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: