Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rozpoczął się remont chodników na ul. Matejki i Winklera - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rozpoczął się remont chodników na ul. Matejki i Winklera
26-08-2015 00:43   Janusz Ludwiczak
Do historii przechodzą krzywe i nierówne chodniki na ul. Matejki. Drogowcy rozpoczęli remont chodników na ul. Matejki oraz ul. Winklera. Obie inwestycje będą kosztować blisko 200 tys. zł i zostaną sfinansowane z budżetu Rady Osiedla Św. Łazarz.

We wtorek rozpoczął się remont chodników po wschodniej stronie ulicy Matejki, na odcinku od Grunwaldzkiej do Konopnickiej (po stronie II LO). Z tego powodu przesunięty został przystanek "Konopnickiej n/ż". Autobusy linii nr 64 jadąc w kierunku Jeżyc i Sołacza zatrzymują się teraz na ul. Matejki pomiędzy ulicami Orzeszkowej i Konopnickiej.

Drogowcy od kilku dni usuwają również stare, krzywe i nierówne płyty chodnikowe na ul. Winklera, pomiędzy Jarochowskiego a Kasprzaka, po stronie południowej (po stronie Gimnazjum nr 53 i Przedszkola 90).

Remonty powinny zakończyć się do 18 września. Na obie inwestycje Rada Osiedla Św. Łazarz przekazała w sumie 206 tys. zł. Wiadomo już, że wyłoniony w przetargu wykonawca remont chodników na ul. Matejki zrealizuje za kwotę 138 329,98 zł brutto. Z kolei remont chodników na ul. Winklera będzie kosztować 58 164,35 zł brutto.


Komentarze (2)

26-08-2015 16:31:42
remont
Czy na matejki będą zatoczki, czy znów zmarnujemy pieniądze na parking na chodniku. Ludzie jest XXI wiek !
26-08-2015 13:40:58
M.
A co z chodnikiem przy ul. Kasprzaka, pomiędzy przystankiem autobusowym i ul. Sczanieckiej? Zdaje się, że miała się tym zająć firma, która budowała domy za dawną fabryką rowerów. Może coś się zmieniło w tym tygodniu, ale w zeszlym ekipa położyła nowy chodnik przed swoim budynkiem aż do przystanku autobusowego i spakowała swoje manatki zostawiając ostatnie kilkanaście metrów w stanie nienaruszonym. Chyba umowa była inna?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: