Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Meksykański, rosyjski, ukraiński, czeski i węgierski folklor w Parku Wilsona {GALERIA FOTO, WIDEO} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Meksykański, rosyjski, ukraiński, czeski i węgierski folklor w Parku Wilsona {GALERIA FOTO, WIDEO}
11-08-2015 01:21   Janusz Ludwiczak
Zespoły folklorystyczne z Polski, Słowacji, Rosji, Czech, Węgier, Ukrainy i Meksyku wystąpiły w poniedziałek podczas Biesiady Ludowej w Parku Wilsona, która zainaugurowała XV jubileuszowy Światowy Przegląd Folkloru "Integracje 2015".

Biesiadą Ludową rozpoczął się XV jubileuszowy Światowy Przegląd Folkloru "Integracje 2015". Na scenie w muszli koncertowej wystąpiły zespoły z Polski (najpierw gospodarze - Zespół Tańca Ludowego "Poznań" AWF i gościnnie - Zespół Pieśni i Tańca "Rzeszowiacy"), ze Słowacji (Zespół "Trencan"), Rosji (Zespół Ludowy "Zabava"), Czech (Zespół Ludowy "Cifra"), Węgier (Zespół Tańca Ludowego "Elte"), Ukrainy (Zespół Tańca "Volynyanka") i Meksyku (Balet Folklorystyczny "Tzontemoc").

Festiwal "Integracje" odbywa się zawsze w połowie sierpnia od 2001 roku. Jego celem jest pokazanie dorobku kulturalnego różnych państw i wspólna integracja.

W tym roku odbywa się jubileuszowa, piętnasta edycja festiwalu, na którym pojawiły się zespoły, jakie w ostatnich czternastu latach najbardziej przypadły publiczności do gustu. Na scenie pojawiły się węgierskie klepanki, ukraińskie akrobacje oraz meksykańskie trąbki.

To już piętnaście lat. Każdego roku pokazywaliśmy publiczności coś nowego: zespoły z różnych stron świata, tancerzy niepełnosprawnych czy grupy seniorów. Jubileusz jest świetną okazją, aby ponownie zaprosić tych najlepszych - ulubieńców publiczności. Poza tym, w trakcie ostatnich czternastu lat, publiczność oglądała różne, nietypowe oblicza folkloru: śpiewaków zjeżdżających z wysokości kilkunastu metrów na linach, dj’a ‘scratchującego’ do akompaniamentu kapeli ludowej czy poloneza tańczonego konno. Tym razem, podczas koncertu finałowego, pokażemy największe "smaczki" poprzednich edycji – zaznacza Dariusz Majchrowicz, dyrektor artystyczny festiwalu.

XV Światowy Przegląd Folkloru "Integracje 2015" potrwa do niedzieli. W środę o godz. 17:00 na boisku przy stoku MaltaSki odbędzie się Turniej Sportów Tradycyjnych, w sobotę o godz. 11:30 przemarsz z kościoła Wszystkich Świętych na Stary Rynek, a w niedzielę o godz. 21:00 w Zamku koncert finałowy "Różne oblicza folkloru". Portal lazarz.pl był jednym z patronów medialnych festiwalu - Biesiady Ludowej w Parku Wilsona.

ZOBACZ WIDEO w niższej jakości (dla wolniejszego łącza)


R E K L A M A

Komentarze (1)

11-08-2015 11:41:04
kaśka
Byłam i widziałam. Meksyk najlepszy.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: