Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Najmłodsi mogą już korzystać z powiększonych placów zabaw w Parku Kasprowicza i przy Dmowskiego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Najmłodsi mogą już korzystać z powiększonych placów zabaw w Parku Kasprowicza i przy Dmowskiego
01-08-2015 22:14   Janusz Ludwiczak
W piątek odbył się odbiór techniczny integracyjnego placu zabaw, który powstał w Parku Kasprowicza. O obrotową karuzelę wzbogacił się także plac zabaw przy ul. Dmowskiego. Rozbudowa placów zabaw kosztowała w sumie ponad 156 tys. zł.

Integracyjny plac zabaw, który powstał w Parku Kasprowicza dostosowany jest do osób niepełnosprawnych. Pierwotnie miał zostać udostępniony w pierwszej połowie lipca, jednak wyłoniony w przetargu wykonawca - spółka Saternus Service z Chorzowa musiał dokonać poprawek.

Źle posadowione zostały urządzenia zabawowe. Na samym placu wykonane zostały alejki, których nie było w projekcie. Również przy zjeżdżalniach znalazły się krawężniki, które nie były przewidziane. Mogą one zagrażać bezpieczeństwu dzieci. Wykonawca będzie musiał na własny koszt dokonać poprawek, opóźni się więc oddanie placu zabaw do użytku – tłumaczyła Maria Łazarz, przewodnicząca Zarządu Rady Osiedla Św. Łazarz.

Odbiór techniczny inwestycji miał nastąpić w połowie sierpnia, jednak otwarcie placu zabaw udało się przyspieszyć, nastąpiło to przez Radę Osiedla Św. Łazarz i Zarząd Zieleni Miejskiej w piątek. Wykonawca musi jeszcze wybudować piaskownicę, która będzie dostosowana dla osób niepełnosprawnych.

Jest to pierwszy plac zabaw w Poznaniu, z którego będą mogły korzystać dzieci niepełnosprawne. Zamontowana została huśtawka, z której będą mogły korzystać maluchy na wózkach inwalidzkich. Inwestycja kosztowała 107 339,89 złotych.

Od piątku dzieci mogą korzystać również z nowych urządzeń zabawowych na placu zabaw przy ul. Dmowskiego, pomiędzy "deskami". Pojawiły się tam m.in. obrotowa karuzela, lokomotywa ze zjeżdżalnią, a dla rodziców na "murku" zamontowano siedziska. Inwestycja ta kosztowała z kolei 49 128 zł.


Komentarze (7)

04-08-2015 20:30:08
monika
Kat.Niestety znaczna czesc rodzicow mysli,tzn nie mysli w ten sposob.Przez wlasna glupote narazaja swoje zdrowe dzieci poniewaz hustawka nie jest dostosowana aby w kilka osob skorzystac z niej.Jedno z dzieci przyskrzynilo sobie aplec.Szczytem bylo korzystanie z hustawki przez rodzice,jedna z matek o gabarytach stukilowych,ktora schodzac z hustawki uderzyla sie w kostke.Zenada i wstyd jaki dana przyklad dzieciom.Brak kultury i chamstwo.
04-08-2015 11:25:16
Kat
Monika, popieram! Byłam, że swoim dzieckiem na placu zabaw, które chciało skorzystać z tej "super świetnej dużej husiawki dla dzieci" ale wytłumaczyłam dla kogo ona jest, pokazałam znaki na urządzeniu, syn (trzylatek!) zrozumiał i sam powiedział, że przecież dzieci mogą popsuć i gdzie potem maluchy na wózkach będą się bawić. Zostałam natomiast obrzucona obelgami rodziców dzieciaków, które w sporych grupach (czytaj: blisko dziesięcioosobowych) wchodziły na urządzenie. No bo przecież nie ma dzieci niepełnosprawnych na placu to oni mogą się bawić... Brak słów!
03-08-2015 10:40:53
M.
Alino, trudno się z Tobą nie zgodzić i dziwię się że dopiero tak późno jakiś rodzić o tym napisał. W zeszłym roku trwała dyskusja nad planem zagospodarowania dla tego terenu, pojawiły się pomysły utworzenia kawiaranek, natomiast toalet w planach nie było. Tak się sklada, że zgłosiłam swoje uwagi do planu i m.in. wspomniałam o konieczności wybudowania lub udostępnienia toalet istniejących (przy pływalni oraz przy dawnej kawiarni mieszczącej się w Arenie).
02-08-2015 23:48:15
Łazarzanka
Monika- muszę się z tobą zgodzić. Jestem przerażona bezmyślnością (synonim słowa tępota) rodziców a przede wszystkim brakiem podstawowych zasad zachowania.Niestety, swoim postępowaniem pokazują dzieciom jaki ma być stosunek do osób niepełnosprawnych, bo ziarnko do ziarnka i etc. Przecież to nieskomplikowana sprawa, wytłumaczyć co i jak. Ale jak widać dla niektórych mamuś nie do ogarnięcia. Wstyd!
02-08-2015 20:54:28
MONIKA
Hustawka dla dzieci niepelnosprawnych nie jest wykorzystywana zg z jej przeznaczeniem.Za przyzwoleniem rodxicow dzieci zdrowe zabieraja i niszcza jedyna hustawke dla dzieci niepelnosprawnych w Poznaniu.Winni sa rodzice,ktorzy zreszta tez sie na niej hustaja
02-08-2015 17:24:54
Hania
Bardzo sluszna obserwacja Alino !
02-08-2015 11:11:34
Alina
Wszystko bardzo mi się podoba. Pomyślmy jednak jak to wygląda w rzeczywistości... zabawa, zabawa, zabawa, dziecko coś zje, wypije soczek, może wodę i nagle mama słyszy "siku!" Co dalej się dzieje? Gdzie jest miejsce, żeby z dzieckiem iść na bok? Toaleta nawet zwykly Toitoi to marzenie. Pozostają krzaczki, fakt, że dość gęste w tym miejscu. Nie tak powinno wyglądać wychowanie, nie miejmy pretensji do dorosłych, że sika ją po bramach, skoro jako dziecko sikali po krzakach. Może Rada byłaby w stanie ogarnąć ten "osikany" temat?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: