Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Łazarska Wierzba Łącząca" siódma - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Łazarska Wierzba Łącząca" siódma
02-07-2015 00:42   Janusz Ludwiczak
Wierzba rosnąca w Ogrodzie Łazarz pomiędzy blokami przy ul. Potockiej zajęła siódme miejsce w plebiscycie "Drzewo Roku" ogłoszonym przez Klub Gaja. Drzewo, które zyskało miano "Łazarskiej Wierzby Łączącej" uzyskało 901 głosów. Zwycięzca - Dąb Bolko z Hniszowa w lubelskim pozyskał aż 5 536 głosów.

Pod koniec ubiegłego roku spośród 120 zgłoszonych kandydatur do ogólnopolskiego konkursu Drzewo Roku 2015 znalazła się biała wierzba z Ogrodu Łazarz, który znajduje się przy ul. Potockiej, pomiędzy blokami pod numerem 39 i 41. Drzewo do konkursu organizowanego przez Klub Gaja, jedną z najstarszych niezależnych organizacji pozarządowych zgłosiło Stowarzyszenie Kasztelania Ostrowska wraz z Klubem Osiedlowym "Krąg" i Generator Malta.

Jury konkursu do finału wybrało: osiem dębów, jodłę, sosnę, platan, wierzbę, dwa jesiony, grab oraz jabłoń. Drzewo Roku 2015 zostało wybrane podczas czerwcowego głosowania internetowego.

Nasza "Łazarska Wierzba Łącząca" z 901 głosami zajęła co prawda, miejsce siódme, ale znaleźliśmy się w wśród, nie byle jakich „konkurentów”. Byliśmy wśród 16 zakwalifikowanych do finału drzew, z pośród 120 nadesłanych zgłoszeń z całej Polski. Wszystkim, którzy uczestniczyli w konkursie i oddali głos na poznańską wierzbę składamy wdzięczne podziękowania – wskazuje Joanna Heller z Klubu Osiedlowego "Krąg".

"Drzewem Roku 2015" został Dąb Bolko z Hniszowa (woj. lubelskie) pozyskując, aż 5.536 głosów. Laureat będzie reprezentował Polskę w międzynarodowym plebiscycie "Europejskie Drzewo Roku 2016".


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

12

maj

Łazarz
Wybory osiedlowe - wybory do Rady Osiedla Św. Łazarz
w godz. 7:00-21:00

25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: