Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W poniedziałek ma zacząć działać sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu Głogowskiej i Hetmańskiej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W poniedziałek ma zacząć działać sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu Głogowskiej i Hetmańskiej
19-06-2015 11:14   Janusz Ludwiczak
W związku z budową systemu ITS nie działa sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Hetmańskiej. W godzinach szczytu ruchem sterują policjanci. Jak dowiedział się portal lazarz.pl wykonawca robi wszystko, by prace zakończyć najszybciej jak to będzie możliwe. Światła na tej krzyżówce mają zostać uruchomione w poniedziałek, 22 czerwca.

W poniedziałek, 15 czerwca rozpoczęły się prace związane z budową systemu ITS. Na dwa tygodnie wyłączona została sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Hetmańskiej. Drogowcy zdemontowali już stare sygnalizatory i podtrzymujące je słupy. Jest szansa, że prace uda zakończyć się o tydzień wcześniej przed planowanym terminem.

Pojawią się pewne problemy techniczne związane z kwestią trakcji tramwajowej. Wykonawca stara się, by w niedzielę wszystkie prace były ukończone, a od poniedziałku sygnalizacja miałaby zostać uruchomiona - powiedział portalowi lazarz.pl Jan Gosiewski z Wydziału Transportu i Zieleni Urzędu Miasta Poznania.

Póki co szczególną uwagę powinni zwrócić zarówno kierowcy i piesi. Przypomnijmy, że w przypadku wyłączonej sygnalizacji świetlnej obowiązują ogólne zasady ruchu drogowego - znaki poziome i informacyjne. Pierwszeństwo przejazdu mają kierowcy jadący ulicą Hetmańską, która jest drogą z pierwszeństwem przejazdu. Głogowska jest natomiast drogą podporządkowaną. Kierowcy powinni również przepuszczać pieszych.

W poniedziałek wielu kierowców jadących ulicą Hetmańską nie widziało, że nie działają sygnalizatory, czekali na zielone światło. Niektórzy zmotoryzowani wymuszali również pierwszeństwo przejazdu jadąc ulicą Głogowską. W godzinach szczytu na skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Hetmańskiej ruchem kierują policjanci, co usprawnia sytuację komunikacyjną w tym miejscu.

Prace związane z wymianą sygnalizacji świetlnej mają związek z wprowadzeniem systemu ITS. Nowe sygnalizatory same będą informować np. o przepalonej żarówce. Dzięki ITS, czyli inteligentemu systemowi zarządzania ruchem na przystankach tramwajowych i autobusowych m.in. na ul. Głogowskiej, Grunwaldzkiej, Roosevelta czy Bukowskiej pojawią się elektroniczne tablice, które wyświetlać będą aktualny rozkład jazdy. Pasażerowie z wyświetlaczy będą mogli nie tylko dowiedzieć jaki zaraz przyjedzie tramwaj, ale też ile minut opóźnienia ma ich bimba, na którą czekają.

Łatwiej będzie też kierowcom. Dla nich przygotowane zostaną elektroniczne tablice, które pokazywać będą ilość wolnych miejsc na parkingach buforowych (jeden z nich znajduje się naprzeciwko Dworca Zachodniego).

Celem projektu będzie usprawnienie zarządzania ruchem drogowym i transportem publicznym wraz z jednoczesnym zwiększeniem jego atrakcyjności.

Głównym obszarem wdrożenia systemu będzie południowo – zachodnia część miasta; ograniczona ulicami Dąbrowskiego – Roosevelta – Głogowską oraz zachodnią granicą miasta. System ITS ma zostać uruchomiony jesienią. Wartość brutto umowy wynosi ponad 82,9 mln zł.


Komentarze (2)

20-06-2015 09:51:41
Zenus
Ciekawe, czy ITS poprawi płynność przejazdu także dla samochodów prywatnych. Jeżeli nie to dla kogo jest budowany ?, myślę, że powinien służyć mieszkańcom. Wydłużenie czasu budowy, utrudnienia i ZDECYDOWANIE dłuższy czas przejazdu do pracy to jak na razie wszystko co udało mi się zaobserwować w chwili obecnej. Jak będzie po uruchomieniu ??? Oby nie jeszcze gorzej.....
19-06-2015 19:03:29
Negatyw
Czas najwyższy!
Aktualności
Niezapominajka
10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

16

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody
Targi akcesoriów i sprzętu jeździeckiego

17

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal sztuki i przedmiotów artystycznych

14

sty

do 16-01-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Polagra Premiery" - Międzynarodowe Targi Rolnicze

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: