Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ogłoszono konkurs na nowego dyrektora Palmiarni i zarządcę Parku Wilsona - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ogłoszono konkurs na nowego dyrektora Palmiarni i zarządcę Parku Wilsona
17-06-2015 11:13   Janusz Ludwiczak
Wykształcenie wyższe magisterskie, minimum pięcioletni staż pracy - w tym dwuletnie doświadczenie w kierowaniu zespołem oraz co najmniej trzyletnie doświadczenie w obszarze ochrony przyrody, znajomość regulacji prawnych dotyczących ochrony przyrody - takie wymagania musi spełnić przyszły dyrektor Palmiarni Poznańskiej.

Prezydent Poznania ogłosił konkurs na dyrektora Palmiarni. Wymagania stawiane kandydatom to: wykształcenie wyższe magisterskie, minimum pięcioletni staż pracy - w tym dwuletnie doświadczenie w kierowaniu zespołem oraz co najmniej trzyletnie doświadczenie w obszarze ochrony przyrody, znajomość regulacji prawnych dotyczących ochrony przyrody - w szczególności ochrony roślin i zwierząt oraz funkcjonowania jednostki budżetowej, wysoki poziom umiejętności zarządczych i dobra znajomość przynajmniej jednego języka obcego.

Przyszły dyrektor powinien posiadać znajomość problematyki będącej przedmiotem działalności Palmiarni Poznańskiej i Parku Wilsona, a także doświadczenie na stanowisku kierowniczym w strukturach jednostki o podobnym charakterze (ogród, park).

Kandydaci powinni składać dokumenty aplikacyjne do sekretariatu Wydziału Organizacyjnego Urzędu Miasta Poznania, pl. Kolegiacki 17, pok. 129 do 22 czerwca włącznie do godz. 16., w zamkniętych kopertach opatrzonych adnotacją: Konkurs na stanowisko dyrektora Palmiarni Poznańskiej.

Konkurs na nowego dyrektora ogłoszony został po tym, jak na początku roku po prawie 50 latach szefowania na emeryturę odszedł Zbigniew Wągrowski.

Zbigniew Wągrowski ma 72 lata, z Palmiarnią związany był przez prawie 50 lat. Wśród jego sukcesów są obchody 100-lecia Palmiarni oraz odbudowa obiektu, która trwała dziesięć lat. Ze względu na zły stan techniczny w 1978 roku zapadła decyzja o zamknięciu Palmiarni. Rośliny nie tylko nie mieściły się w pawilonach, ale także odpadały fragmenty szyb przy większych podmuchach wiatru. Na dodatek cała konstrukcja była pordzewiała. W 1982 roku postanowiono, że wybudowany zostanie nowy obiekt, przy zachowaniu poprzedniej kolekcji roślin. Zwiększyła się również liczba zwiedzających. Od 1992 roku Palmiarnię odwiedziło ponad 3,5 miliona osób, a rocznie do poznańskich tropików przychodzi ponad 180 tysięcy zwiedzających.

Odchodzący na emeryturę dyrektor Palmiarni przez wiele lat był przeciwny powstaniu placu zabaw w Parku Wilsona. Spór trwał od ponad dziewięciu lat. Wtedy wielokrotnie Przedszkole nr 51 i była Rada Osiedla Targowego apelowały do dyrektora Palmiarni, Zbigniewa Wągrowskiego o utworzenie w Parku Wilsona placu zabaw z prawdziwego zdarzenia.

Park powinien mieć charakter francuski. Jest podzielony na trzy części i ma być miejscem spacerowym. Nie powinno się tutaj znajdować żadne miejsce zabaw dla dzieci - wskazywał Zbigniew Wągrowski.

Odpowiadając na oczekiwania mieszkańców, portal lazarz.pl wyszedł z inicjatywą zbierania podpisów pod petycją z prośbą o utworzenie na terenie Parku Wilsona placu zabaw dla dzieci. Pod petycją poparcia inicjatywie utworzenia placu zabaw dla dzieci w Parku Wilsona podpisało się w ciągu trzech tygodni prawie 900 osób. Plac zabaw w Parku Wilsona stał się faktem wiosną 2011 roku.

Do czasu wyboru nowego szefa Palmiarni i administratora Parku Wilsona obowiązki dyrektora pełni Marek Krzyżaniak, dotychczasowy zastępca.


Komentarze (9)

23-06-2015 15:42:35
Hania
@"wloczykij", Nie badzmy tacy drobiazgowi, kazdy wie o co chodzi a czlowiek istota omylna, nie ma po co zaraz tak reagowac.
23-06-2015 11:01:05
włóczykij
„Nathional” Geographic (?!). Oj, Eustachy, znafco jensykuf opcych…
22-06-2015 19:36:26
Eustachy
Pan Dyrektor Wągrowski był nie tylko wybitnym kolekcjonerem Roślin.Był także wybitnym podróżnikiem zwiedził wiele ciekawych unikatowych miejsc.Oglądając programy Nathional Geographic na 4 kanale.Był także wybitnym poliglotą znającym język polski oraz migowy.Dzięki tym niesamowitym umiejętnością osobiście zamawiał Rośliny w zagranicznych hurtowniach. .Mam nadzieje że swą skromną wypowiedzią zaspokoiłem narcystyczne potrzeby w/wymienionego
22-06-2015 16:25:40
Hania
A zastepca pana dyr.Wagrowskiego nie moze wejsc na stanowisko nowego dyrektora, jesli pracuje tam juz kawalek czasu i zna Palmiarnie i park ? Dlaczego zawsze szuka sie nowej twarzy, nowego czlowieka, skoro mozna wykorzystac kwalifikacje i znajomosc tematu obecnego dotychczasowego zastepcy. Przyjdzie nowy, zielonego pojecia o zarzadzaniu Palmiarnia i Parkiem za to bedzie mial dyplomy ale moze zadnej praktyki. Po co jest stanowisko zastepcy dyrektora, jakiegokolwiek dyrektora czy prezesa ? Nie rozumiem.
22-06-2015 07:53:08
włóczykij
No, nareszcie w miarę obiektywna publikacja o byłym dyrektorze. warto dodać, że dyr. Wągrowski był wybitnym kolekcjonerem roślin. To jemu zawdzięcza Palmiarnia wspaniałą, największą w Polsce kolekcję sagowców i kaktusów. Sprowadził też do Poznania unikatową palmę – starca palmowego (Coccothrinax crinita). Dzięki niemu możemy podziwiać Paprocie drzewiaste. Tylko w Poznaniu i Krakowie można zobaczyć wiktorię parańską (Victoria cruziana). Może trochę gorzej było z częścią parkową lecz: Well, nobody's perfect!
19-06-2015 06:22:40
Negatyw
Oby następca nie traktował dzieci przedmiotowo - jak Jego aspołeczny poprzednik. To w końcu główna klientela tego przybytku!
17-06-2015 15:22:44
mieszkAnka
należy rozdzielić Park Wilsona od Palmiarni.
17-06-2015 14:54:44
MIKI
byle nie jakiś spadochroniarz z ZDM lub ZZM - typu drwal miejski - bo wytnie wszystkie drzewa...
17-06-2015 13:00:43
prorok
Niech zgadnę - będzie z psl.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
03

lip

Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Piknik ekologiczny w Ogrodzie Łazarz "Na powitanie lata"

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
"Poznańskie muzykalia" - koncert z utworami Haliny Frąckowiak

06

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

13

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Turcja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: