Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Janusz Ludwiczak "Człowiekiem Roku Łazarza 2015" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Janusz Ludwiczak "Człowiekiem Roku Łazarza 2015"
03-06-2015 01:52   Janusz Ludwiczak
Podczas zakończenia 26. Dni Łazarza Kapela Junki z Buku otrzymała nagrodę im. Stanisława Strugarka za popularyzację gwary poznańskiej. Tegoroczny tytuł "Przyjaciel Łazarza" otrzymali Czesław Makieła z chóru Dolorosa, Maciej Jędrzejczak - Kasztelania Ostrowska oraz Agnieszka Szablikowska i Łukasz Trusewicz - pomysłodawcy Otwartej Strefy Kultury, założyciele Galerii Raczej. Nagrodę "Człowiek Roku Łazarza 2015" otrzymał Janusz Ludwiczak.

Na początku uroczystości poznańskie radne Katarzyna Kretkowska i Lidia Dudziak otrzymały wyróżnienie "Przyjaciel Dni Łazarza" za pomoc w zorganizowaniu Parady Łazarskiej i poruszeniu problemów organizacyjnych m. in. podczas sesji Rady Miasta Poznania, o czym szerzej w artykule: Proboszczowie również będą musieli przygotowywać kosztowne projekty zmiany organizacji ruchu? oraz w publikacji zatytułowanej: Parada Łazarska przez dziewięć lat odbywała się nielegalnie?
.

Tradycyjnie na zakończenie Dni Łazarza przyznano nagrodę im. Stanisława Strugarka za popularyzację gwary poznańskiej, którą otrzymała Kapela Junki z Buku.

Wręczone zostały również statuetki "Przyjaciel Łazarza". Tytuł ten po raz pierwszy został przyznany w 1999 roku w Teatrze Wielkim. Nagrodę ta otrzymują osoby zasłużone dla dzielnicy. W tym roku "Przyjacielem Łazarza" zostali: Czesław Makieła z Chóru Dolorosa, autor kronik i pomników, Maciej Jędrzejczak - przyrodnik, botanik, biolog, Stowarzyszenie Promocji Dziedzictwa „Kasztelania Ostrowska” oraz Agnieszka Szablikowska i Łukasz Trusewicz - pomysłodawcy Otwartej Strefy Kultury, założyciele Galerii Raczej.

Czesław Makieła oprócz tego, że śpiewa w chórze Dolorosa i jest jednym z lepszym basów to prowadzi kronikę, która zostanie dla przyszłych pokoleń. Kronika jest piękna, składa się z wielu tomów, zdjęcia są pięknie wkomponowane. Pan Czesio jest też biegłym sądowym w sprawach odlewnictwa, to do niego zwracają się po opinie w sprawie pomników - zapowiedziała Lidia Dudziak, Radna Miasta Poznania.

Tak się składa, że w listopadzie będziemy świętować 30-lecie chóru Dolorosa. Prowadzę nie tylko kronikę chóru, których uzbierało się 11 tomów, ale również od 25 lat zajmuję się kroniką Parafii Matki Boskiej Bolesnej, która jest bardzo szczegółowa. Udało mi się również zawiązać komitet społeczny, który wybudował boisko w dawnej Szkole Podstawowej nr 97 [obecnie Gimnazjum 51 - przyp. red.], przygotować odlew Mickiewicza przed dawną 8 LO oraz tablicę absolwentów "Ósemki", którzy zginęli w 1939 roku - powiedział Czesław Makieła - laureat nagrody "Przyjaciel Łazarza 2015".

Maciej Jędrzejczak organizuje wiele spotkań zarówno dla seniorów jak i dzieci, ciekawie opowiada o przyrodzie, jak rodziny zawłaszczają przestrzeń, walczą ze sobą. Założyciel "Kasztelani Ostrowskiej", przywrócił nam w Ogrodzie Łazarz lasy grądowe, które tutaj kiedyś porastały, to on wykreował i zgłosił Łazarską Wierzbę Łączącą, która startuje w konkursie Drzewo Roku - podsumował Janusz Heller, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Dni Łazarza.

Ludzie w mieście mają głód przyrody. Łazarz to piękna dzielnica, ale trochę wybetonowana może stać się poligonem do eksperymentów przyrodniczych. Na terenie jednej z suteryn na terenie Łazarza rośnie roślina śródziemnomorska, której nie ma nigdzie indziej w Wielkopolsce. Nasza dzielnica kryje wiele ciekawostek. To nie sztuka jechać do parku narodowego, ale mówić o przyrodzie tutaj, gdzie jest na miejscu, między płytkami chodnikowymi - powiedział Maciej Jędrzejczak, "Przyjaciel Łazarza 2015".

Pozostali "Przyjaciele Łazarza" nagrodę odbiorą na zakończeniu sezonu kulturalno-oświatowego, gdyż obecnie przebywają w Szwecji w ramach realizacji międzynarodowego projektu sztuki performance.

Na zakończenie gali przyznano tytuł "Człowiek Roku Łazarza 2015". Nagrodę tą w latach ubiegłych otrzymali między innymi: ks. prałat Bolesław Exler (1998), Krzysztof Antkowiak (2000), Maria Łazarz (2001), Wojciech Wośkowiak (2004), Lidia Dudziak (2005), ks. prałat Eugeniusz Antkowiak (2006) czy ks. Marcin Ciesielski (2008), harcmistrz Stanisław Kruk (2009), Józef Żeleński (2010), Izabella Hermanowska (2011), Kazimierz Rafalik (2013). W roku ubiegłym tytuł "Człowiek Roku Łazarza" otrzymał Jacek Hałasik - redaktor Radia Merkury, znawca gwary poznańskiej

To jest tytuł, który docenia pracę człowieka na rzecz lokalnego środowiska jakim jest Łazarz, pracę pozytywistyczną, która ma na celu dobro wspólne, bez patrzenia własnego interesu. Do tej nagrody laureata może zgłosić każdy mieszkaniec. Laureat podjął się dzieła, wydawałoby się nie do wykonania przez jedną osobę. Każdy z Państwa, kto chce wiedzieć co dzieje się nie tylko w dzielnicy może zajrzeć do portalu lazarz.pl. Sam mam go dodanego do ulubionych stron. Janusz Ludwiczak samodzielnie założył ten portal, prowadzi go, jest dziennikarzem, redaktorem i robi to bardzo dobrze. Życzymy panu Januszowi wytrwałości, by dalej ten portal funkcjonował, jednoczył lokalną społeczność i przynosił chwalę mieszkańcom Łazarza - podsumował Jerzy Babiak, przewodniczący Rady "Osiedla Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald.

Uroczystość zakończenia 26. Dni Łazarza uświetnił występ Natalii Piechowiak oraz wernisaż wystawy "Przestrzenie malarstwa" Poznańskiego Stowarzyszenia Pracy Twórczej. Kolejne, 27. Dni Łazarza zaplanowano od 19 do 24 maja 2016 r.


OD AUTORA:
Chciałbym bardzo podziękować Kapitule. Nagroda Człowiek Roku Łazarza 2015 traktuję jako docenienie mojej 10-letniej pracy. Zakładając w sierpniu 2005 roku stronę internetową, nie sądziłem, że przetrwa tak długo i zrodzi się z niej duży portal internetowy.
Podziękowania te należą się przede wszystkim dziesiątkom, a nawet setkom Czytelników i Mieszkańcom zaglądającym na portal - czyli Państwu, bo bez Was lazarz.pl nie miałby sensu istnieć.
Korzystając z okazji chciałbym najbardziej podziękować Robertowi Tokarzowi za pomoc informatyczną i korektę oraz Tomaszowi Nowakowi za wiele wspaniałych zdjęć, a także wielu instytucjom i podmiotom, których lista jest długa. Bez nich również prowadzenie portalu byłoby trudne.
W sierpniu lazarz.pl obchodzić będzie dziesięciolecie istnienia, planuję z tego powodu kilka ciekawych projektów, już teraz zapraszam do współpracy w ich realizacji i wspólnego świętowania.
Raz jeszcze dziękuję.
Janusz LudwiczakKomentarze (22)

05-06-2015 08:43:36
;;;;
Na szacunek trzeba sobie zasłużyć PRAWDA i dotyczy to wszystkich bez względu na to jakie mają poglądy.
05-06-2015 00:17:41
...
Na szacunek trzeba sobie zasłużyć
04-06-2015 22:45:14
M.Łazarz
Czytanie i pisanie ze zrozumieniem się kłania.Proszę także zainteresować się kto przyczynił się do tego że w ostatnim roku o Łazarzu było głośno.Miasto dawno się od dzielnicy odwróciło a młodzi ludzie znależli sposób na "przyciągnięcie" Poznaniaków na nasz Fyrtel.Dzięki Im za to, za Otwartą Strefę Kultury , za zajęcia w Ogrodzie Łazarz i mam nadzieję że Młodzi nie zniechęcą się i tutaj pozostaną.Pomimo że chciano mnie obrazić wpisem panią z małej litery przypominam Panią się jest bez względu na pisownię.
04-06-2015 18:08:49
....
No, chyba nie....współczuję, bo nikt tutaj nie jest obrażany. Od dawna wiadomo, że rąsia, rąsię myje... Pani powinna powtórzyć czytanie ze zrozumieniem, miałem ja myśli osoby z TEGO ROKU (Pan Redaktor i Pan z Chóru rozumiem choć, zapomniałem o Nim), teraz to mi wstyd, że na panią, (celowo z małej) głos oddałem... A przykro to się robi, jak się na nasz fyrtel patrzy...
04-06-2015 09:36:08
Ircyś
Serdecznie gratuluje
04-06-2015 09:18:03
M.Łazarz
... Jedyna osoba, ktora zasluzenie dostala nagrode, jest Pan Redaktor, reszta, to jakas pomylka, Zwyciezcy, gratuluje Człowieku Ty chyba wczoraj przyjechałeś na Łazarz. Poprzednicy Janusza to także ludzie zasłużeni dla Łazarza , a Przyjaciele( są nimi na zawsze a nie tylko w jednym roku ) także. Gratuluję Januszowi - jako Człowiek Roku, członek Kapituły tego wyróżnienia i przede wszystkim mieszkanka Łazarza.ale nie wolno obrażać innych laureatów.Gdy inni ludzie na FB obrażali Janusza i krytykowali wybór laureatowi też było przykro.
03-06-2015 22:05:19
REDAKCJA
Dziękuje bardzo. Jak już mówiłem jest wiele osób, która nagroda bardzo się przyda. Nagroda ta jest prezentem na 10-lecie lazarz.pl, który przypadnie w sierpniu. Dzięki.
03-06-2015 21:56:45
Łazarzanka
Serdecznie gratuluję ,dziękuję za te codzienne aktualności .Życzę Panu dalszych sukcesów :)
03-06-2015 20:38:22
Małgorzata Kolczyńska
Janusz, nagroda w pełni zasłużona!!! Gratuluję serdecznie i życzę wytrwałości w dalszym równie ciekawym prowadzeniu portalu! Jeden z lepszych portali informacyjnych w mieście, zawsze na bieżąco, zawsze aktualnie. Tak trzymać:)
03-06-2015 19:45:49
tonny
gratulacje, panie redaktorze tak trzymac, zycze wytrwalosci, wiernych czytelnikow i licznych reklamodawcow. powodzenia!
03-06-2015 15:19:14
....
Jedyna osoba, ktora zasluzenie dostala nagrode, jest Pan Redaktor, reszta, to jakas pomylka, Zwyciezcy, gratuluje
03-06-2015 12:40:10
W
Gratulacje. Nagroda w pełni zasłużona.
03-06-2015 11:01:33
JS
Brawo! Gratulacje!
03-06-2015 10:30:33
Zenon Kubiak
Nagroda w pełni zasłużona. Inne dzielnice mogą nam tylko pozazdrościć takiego źródła informacji. Zresztą Lazarz.pl to chyba fenomen na skalę ogólnopolską.
03-06-2015 09:55:42
REDAKCJA
@Hania: Dziękuje za zwrócenie uwagi, wkradła się literówka. Poprawione. Pozdrawiam
03-06-2015 09:49:59
De.
Gratulacje.
03-06-2015 09:08:51
Tomasz Nowak
Żałuję, że nie byłem na wczorajszym zakończeniu 26. Dni Łazarza, którego jednym z punktów programu było wręczenie nagrody "Człowiek Roku Łazarza 2015", lecz inne obowiązki mi na to nie pozwoliły. Korzystając z możliwości napisania kilku słów od siebie, gratuluję szczerze otrzymania statuetki , którą wcześniej otrzymali inni znamienici Laureaci. W tym szacownym gronie znalazł się obecnie Janusz Ludwiczak, któremu życzę wytrwałości i cierpliwości w Naprawdę niełatwym prowadzeniu portalu. Portalu któremu w tym roku „stuknie” 10 wspaniałych lat istnienia, licząc na jeszcze kolejne 10, 20, 30 a może jeszcze więcej. Oczywiście nie może zabraknąć życzeń zdrowia, Dużo Szczęścia oraz pomyślności. Jestem przekonany, że na statuetkę oraz tytuł "Człowiek Roku Łazarza 2015" zasłużył ciężką i sumienną pracą. Dodam, że wkład Jego pracy w funkcjonowanie portalu jest OGROMNY, czasami sam nie wiem jak On jest to w stanie wszystko ogarnąć. Dziękuję przy tej okazji za docenienie moich zdjęć którymi staram się zobrazować różne wydarzenia z życia Naszej dzielnicy Łazarz.
03-06-2015 08:52:38
Hania
Gratulacje i dalszych sukcesow !!! ps. kapela nazywa sie :"Junki z Buku" /nie Juniki/ :)
03-06-2015 08:44:07
Joa
Serdeczne gratulacje iżyczę dalszych sukcesów.
03-06-2015 07:44:01
w
Brawo!
03-06-2015 07:39:12
morlock
Serdeczne gratulacje Panie Januszu!
03-06-2015 07:36:30
mieszkankalazarza
Gratulacje dla Pana Janusza Ludwiczaka! Życzę radości i wytrwałości w kontynuacji świetnego pomysłu (portal lazarz.pl). Miło tu zaglądać, bo informacje na bieżąco a i otwartość na mieszkańców również jest. Wszystkiego dobrego!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

cze

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Poznańskie Muzykalia - koncert: Wojciech Korda i Ada Rusowicz

10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

25

wrz

do 27-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Polagra"
Targi "Smaki Regionów"

28

wrz

do 29-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkaniowe, domów i nieruchomości

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: