Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zlikwidowano sklep "Mystic Shop" na Głogowskiej - znaleziono w nim kilkanaście sztuk dopalaczy - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zlikwidowano sklep "Mystic Shop" na Głogowskiej - znaleziono w nim kilkanaście sztuk dopalaczy
23-05-2015 09:41   Janusz Ludwiczak
Z ulicy Głogowskiej (póki co) zniknął sklep, który sprzedawał niebezpieczne substancje chemiczne jako artykuły kolekcjonerskie. W punkcie na ul. Głogowskiej, przy Strusia znaleziono kilkanaście sztuk tzw. "dopalaczy". Właściciel punktu otrzymał zakaz sprzedaży produktów i może spodziewać się kary grzywny i otrzymania zakazu prowadzenia działalności gospodarczej.

Pod koniec kwietnia Sanepid wspólnie z policjantami i celnikami przeprowadził kolejne kontrole punktów, w których można kupić dopalacze. Po przeprowadzonych badaniach laboratoryjnych kilka dni temu na dobre zamknięty został sklep "Mystic Shop" przy ul. Głogowskiej, niedaleko Strusia.

W punkcie na ul. Głogowskiej przy Strusia znaleźliśmy szesnaście sztuk dopalaczy. Zatrzymano produkty, które wskazują, że są to dopalacze. Zostały one przez nas zatrzymane i przekazane do badań laboratoryjnych. Okazało się, że są to zakazane substancje psychoaktywne zwane dopalaczami. W ich składzie był m. in. pentendron i wiele innych składników o działaniu narkotycznym. Zgodnie z ustawą produkty możemy zatrzymać na osiemnaście miesięcy. Wydaliśmy natychmiastową decyzję zakazu prowadzenia działalności gospodarczej. Właściciel sklepu otrzyma także karę grzywną - powiedziała w rozmowie z portalem lazarz.pl Cyryla Staszewska, rzecznik Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu.

Bardzo często w takich punktach czy sklepach sprzedawane są artykuły dekoratorskie, ozdobne czy produkty kolekcjonerskie, które są przykrywką. Ponadto w takim sklepie działają nawet dwa lub trzy podmioty. Jeden prowadzi jedną działalność, drugi produkty kolekcjonerskie. Podmiot, na którego nakładamy karę zmienia nazwę i się wyrejestrowuje przenosząc dotychczasową działalność na inny podmiot. Badamy zgłoszenia i informacje, które otrzymujemy. Nie bagatelizujemy sygnałów. Możemy nałożyć grzywnę od 20 tysięcy do miliona złotych. Na jeden z podmiotów nałożyliśmy kary pieniężne łącznie na ponad 816 tysięcy złotych. Ponadto przedsiębiorcza obarczony zostaje kosztem badań. Były nawet sytuacje, że dzień po dniu zatrzymywaliśmy kilkanaście artykułów. W wielu przypadkach znaleźliśmy produkty, które zawierały substancje psychoaktywne w proszkach czy suszu. Wiele się mówi o szkodliwościach i skutkach jakie powodują dopalacze, jednak jak widać niestety jest ciągle na to popyt - tłumaczy Cyryla Staszewska z poznańskiego Sanepidu.

Podobny punkt działa również na ulicy Głogowskiej, w pobliżu skrzyżowania ze Śniadeckich. W sklepie tym można kupić m.in. laleczki voodoo - "Pani Eco pomoże Ci żyć bardziej ekologicznie" czy produkty "Stinker", "Hot sweets" i "Sweezing power". Właściciel sklepu twierdzi, że sprzedawane są tutaj produkty kolekcjonerskie związane z Chinami. Więcej w artykule: Na Głogowskiej powstał sklep z dopalaczami?

Otrzymujemy sporo sygnałów o tym miejscu, przeprowadziliśmy kontrole, ale nic nie znaleźliśmy. Do szkół trafią materiały informacyjne opracowane przez Głównego Inspektora Sanitarnego. Uczulam rodziców, by zwracali uwagę na zachowania swoich dzieci - zaznacza Cyryla Staszewska, rzecznik Sanepidu.


R E K L A M A

Komentarze (9)

24-05-2015 11:37:28
Negatyw
O dużo za późno. Teraz wszyscy zaangażowani w ten proceder (z właścicielem włącznie, że na to pozwolił i trzepał kasę) po 10 lat minimum i będzie ok.
23-05-2015 20:13:00
JS
Morlocku, to ja lemowym mięsem w takim razie rzucę ;) AWRUK!
23-05-2015 16:39:58
morlock
Ps.Już kiedyś tłumaczyłem się na tym portalu z zabawy nazewnictwem. Zarażenie twórczością Lema, Pratchetta i Piesa ;-) Anthonego może stanowić źródło antagonizmów pomiędzy użytkownikami portali - tak by ktoś kulturalny napisał. Ja powiem tak - nie czytate acz pisate, durne i niekumate, bom buc z przyrodzenia i wykonywanego fachu. W polityce robię.
23-05-2015 16:19:11
morlock
re.kaska. I tak nie załapiesz bo ze wsi człowiek może wyjść ale wieś z człowieka nigdy.
23-05-2015 15:54:19
Hania
"Kaska" wiadomo, ze przejezyczenie chodzi o ul. Glogowska. Do "Tomi", ten budenek pochodzi z lat 1970-tych, zmienia sie tylko co nieco z kolejnymi remontami. Jest napewno wlasciciel tego budynku, ktory dzierzawi te pomieszczenia i kosi kase, jemu nie zalezy jakie interesy tam beda sie odbywaly. Nikt tego budynku tez nie zburzy itp. wydana byla kiedys decyzja o budowie i budynek jest legalnie postawiony wiec egzystuje i nadal bedzie egzystowal a ze nie pasuje no to juz trudno. W sumie przyzwyczailam sie do niego, nie moge sie przyzwyczaic i nigdy nie przyzwyczaje do psich kup na chodnikach, pobitych butelek po alkocholu i calych butelek po alkocholu, ktore walaja sie po Lazarzu jak grzyby po deszczu. Wydaje sie, ze Lazarz to same pijoki i szuszfole... ale przeciez tak nie jest. Wstyd mi za ten BAJZEL.
23-05-2015 14:57:20
kaska
@morlock: Gdzie jest Głogowskiego?
23-05-2015 13:21:58
morlock
@mieszkaniec ( chyba czasowo). Wielokrotnie spotkałem się z nagabywaniem (kulturalnym) przez młodzież na Głogowskiego w TYM STRASZNYM MIEJSCU. Przeważnie z uprzejmym pytaniem o godzinę. Snobizm ma swoje iCośtam a ja noszę w kieszeni Nokię 6020. Doładowania baterii online nie załatwisz :D
23-05-2015 11:43:23
TOMI
A kiedy zniknie ten budynek zwaną stodołą, który nie pasuje do otaczających budynków - gdzie jest miejski architekt?
23-05-2015 09:57:47
mieszkaniec
I bardzo dobrze, było bardzo tam już niebezpiecznie. Ciągłe zaczepki młodzieży, bardzo dziwnie się zachowującej.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
05

paź

16:30
Kościół Chrystusa Sługi ul. Palacza 7
"Bezpieczny senior" - spotkanie dla seniorów na temat bezpieczeństwa ze Strażą Miejską
(sala parafialna)

06

paź

do 08-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Retro Motor Show 2023 - Targi Pojazdów Zabytkowych
PGA: Poznań Game Arena - Targi gier, rozrywki i multimediów

15

paź

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory parlamentarne

17

paź

do 18-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"PolEco" - Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska
Local Trends - Europejskie Forum Samorządowe
Forum Rozwoju Miast

19

paź

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 8:00-15:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: