Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Basen na pływalni w Parku Kasprowicza zamienił się w kort tenisowy - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Basen na pływalni w Parku Kasprowicza zamienił się w kort tenisowy
11-05-2015 08:12   Janusz Ludwiczak
W weekend pływalnia letnia w Parku Kasprowicza zamieniła się w galerię sztuki, gdzie swoje prace zaprezentowali studenci II Interdyscyplinarnej Pracowni Rysunku na Wydziale Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Artystycznego. Prace początkujących Picasso, van Goghów i Leonardo da Vinci można było obejrzeć podczas wystawy plenerowej "Krzyk".

Wystawa "Krzyk" powstała w wyniku czterodniowych warsztatów plenerowych dla studentów, które odbyły się w kwietniu.

Co roku nasza pracownia organizuje tzw. " plener stacjonarny", który odbywa się na terenie Poznania. W tym roku zorganizowaliśmy go na Łazarzu, na odkrytych basenach przy Arenie. Przez cały tydzień spotykaliśmy się ze studentami, którzy wzięli udział w warsztatach, wykładach i pracy z ciałem - medytacja - wyjaśnia Justyna Olszewska, laborantka II Interdyscyplinarnej Pracowni Rysunku na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu.

Pływalnia ta miała swój klimat, zwłaszcza teraz, gdy jest opuszczona. Obiekt próbowaliśmy zaadaptować po swojemu. W trakcie projektu ćwiczyliśmy wydobywanie krzyku, musieliśmy krzyczeć tak głośno jak się dało - powiedziała Małgorzata Kaczmarek, uczestniczka warsztatów.

Krzyk to jest zapalnik, który powoduje wzbudzenie się ogromnej ilości emocji. Mieliśmy również warsztaty związane z emisją głosu, robiliśmy dużo ćwiczeń ruchowych, a także uczestniczyliśmy w medytacji - dodaje Magdalena Jugo, studentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

cze

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Poznańskie Muzykalia - koncert: Wojciech Korda i Ada Rusowicz

10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

25

wrz

do 27-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Polagra"
Targi "Smaki Regionów"

28

wrz

do 29-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkaniowe, domów i nieruchomości

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: