Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W niedzielne południe przy Arenie będą przypominać gry ze swojego dzieciństwa - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W niedzielne południe przy Arenie będą przypominać gry ze swojego dzieciństwa
25-04-2015 12:53   Redakcja
Skakanie w gumę, gra w klasy czy w kapsle – mieszkańcy Łazarza postanowili przypomnieć sobie i pokazać swoim dzieciom, jakie zabawy królowały kiedyś na podwórkach.

Dzisiaj dzieci spędzają czas głównie przed ekranami komputerów i telewizorów. Na Łazarzu pojawił się pomysł, aby pokazać im, jak bawiło się pokolenie ich rodziców, gdy czas po szkole przede wszystkim spędzało się na podwórku i w parku.

Pamiętam, jak grało się w „kolarzy”, czyli organizowało wyścig kapsli albo rzucało monetami o murek. Pomyślałem, że fajnie byłoby samemu sobie przypomnieć te zabawy, a przy okazji spróbować odciągnąć od komputerów dzieciaki, ale też ich rodziców - mówi Roman Modrzyński, pomysłodawca spotkania pod hasłem "Gry Uliczne na Arenie".

Pomysł spodobał się innym mieszkańcom Łazarza zrzeszonych w facebookowej Nieformalnej Grupie Łazarskiej. Pomysł podchwyciła m.in. Anna Brzezińska.

Wywiązała się prawdziwa dyskusja, każdy próbował sobie przypomnieć kolejne gry i zabawy, a także ich zasady. Pomyślałam, że zorganizowanie takiego spotkania to świetna okazja do zabawy i integracji mieszkańców. Skoro ludzie umawiają się na wspólne bieganie, to czemu nie na wspólne skakanie w gumę? - mówi Anna Brzezińska, mieszkanka Łazarza.

Spotkanie zaplanowano na niedzielę, 26 kwietnia w samo południe przed wejściem na pływalnię w Parku Kasprowicza. W planach jest m.in. skakanie w gumę, linkę, gra w klasy i wyścig kapsli. Spotkanie jest nieformalne i otwarte – każdy może przyjść i włączyć się do zabawy osobiście lub przyprowadzić swoje dzieci, aby zobaczyły, jakie gry i zabawy królowały kiedyś na podwórkach.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

lut

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Rok Wodnego Królika - nowy rok chiński" - spotkanie z astrologiem Jackiem Krygiem
Zaprasza Stowarzyszenie Radiestetów im. Czesława Spychalskiego

09

lut

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"4 Oblicza Miłości" - Spotkanie 2: Miłość erotyczna - o silnym podłożu zmysłowym, przeżywana w ciele

10

lut

17:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Taka miłość w sam raz" - Walentynkowe Show słowno-muzyczne w wykonaniu Mojego Teatru
wstęp wolny

14

lut

18:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"W Kręgu miłości" - Wieczór poetycko muzyczny. Wiersze Izabeli Kamili Zioła przy akompaniamencie Tomka Batańczuka
wstęp wolny

16

lut

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Tłusty czwartek" - występ zespołu REMIS
- Wieczorek taneczny i spotkanie Klubu Seniora Bamberka
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: