Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W niedzielne południe przy Arenie będą przypominać gry ze swojego dzieciństwa - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W niedzielne południe przy Arenie będą przypominać gry ze swojego dzieciństwa
25-04-2015 12:53   Redakcja
Skakanie w gumę, gra w klasy czy w kapsle – mieszkańcy Łazarza postanowili przypomnieć sobie i pokazać swoim dzieciom, jakie zabawy królowały kiedyś na podwórkach.

Dzisiaj dzieci spędzają czas głównie przed ekranami komputerów i telewizorów. Na Łazarzu pojawił się pomysł, aby pokazać im, jak bawiło się pokolenie ich rodziców, gdy czas po szkole przede wszystkim spędzało się na podwórku i w parku.

Pamiętam, jak grało się w „kolarzy”, czyli organizowało wyścig kapsli albo rzucało monetami o murek. Pomyślałem, że fajnie byłoby samemu sobie przypomnieć te zabawy, a przy okazji spróbować odciągnąć od komputerów dzieciaki, ale też ich rodziców - mówi Roman Modrzyński, pomysłodawca spotkania pod hasłem "Gry Uliczne na Arenie".

Pomysł spodobał się innym mieszkańcom Łazarza zrzeszonych w facebookowej Nieformalnej Grupie Łazarskiej. Pomysł podchwyciła m.in. Anna Brzezińska.

Wywiązała się prawdziwa dyskusja, każdy próbował sobie przypomnieć kolejne gry i zabawy, a także ich zasady. Pomyślałam, że zorganizowanie takiego spotkania to świetna okazja do zabawy i integracji mieszkańców. Skoro ludzie umawiają się na wspólne bieganie, to czemu nie na wspólne skakanie w gumę? - mówi Anna Brzezińska, mieszkanka Łazarza.

Spotkanie zaplanowano na niedzielę, 26 kwietnia w samo południe przed wejściem na pływalnię w Parku Kasprowicza. W planach jest m.in. skakanie w gumę, linkę, gra w klasy i wyścig kapsli. Spotkanie jest nieformalne i otwarte – każdy może przyjść i włączyć się do zabawy osobiście lub przyprowadzić swoje dzieci, aby zobaczyły, jakie gry i zabawy królowały kiedyś na podwórkach.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

lut

do 23-02-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mebli
Targi wnętrz

21

lut

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

18:30
Szkoła Podstawowa nr 33 / 33 LO ul. Wyspiańskiego 27
63. sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św.Łazarz
►porządek obrad

01

mar

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Nabożeństwo ekumeniczne z okazji Światowego Dnia Modlitwy

02

mar

do 03-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Rybobamia" - targi wędkarskie (od 01.03.)
"Look" - targi fryzjerskie
"beautyVision" - targi kosmetyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: