Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Pieskie życie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Pieskie życie
18-04-2015 07:52   redakcja, Straż Miejska
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 90 uczestniczyli w kolejnych zajęciach, w ramach autorskiego programu autorskiego "Straż Miejska Miasta Poznania na rzecz bezpieczeństwa dzieci". Tym razem szkolne strażniczki i nauczyciele świetlicy zaproponowali dzieciom zagadnienia wynikające z tematu "Troska o zwierzęta domowe", ze szczególnym uwzględnieniem obowiązków, odpowiedzialności posiadacza psa.

Tym, na których pies czeka w domu, strażniczki przypomniały o konieczności utrzymania czystości po swoim pupilku i przekazały niezbędne do tego, specjalne woreczki. Dzieci obejrzały film o tym, jak należy dbać o zwierzęta domowe, jak być odpowiedzialnym opiekunem. Nie wszystkie jednak psy są przyjazne, bywają z różnych powodów agresywne. Przypomniano dzieciom, jak należy postępować w przypadku taku psa. Dzieci ćwiczyły bezpieczne, obronne pozycje ,które należy przyjąć podczas ataku psa. Zależnie od sytuacji był "żółwik", "drzewo" lub "naleśnik".

Funkcjonariuszki zaopatrzyły uczestników zajęć w ulotki, które są instrukcją mającą dzieciom przypomnieć zasady zachowania ostrożności wobec psa oraz sposoby obrony w razie zagrożenia. Niewątpliwą atrakcją zajęć było spotkanie z policjantami i ich psami służbowymi. Był labrador - pies szkolony w kierunku wykrywania narkotyków oraz patrolowo - tropiący owczarek niemiecki. Dzieci miały możliwość zapoznania się z ich pracą podczas pokazów, a labrador wyrażał zadowolenie z pogłaskania, czy też z zabawy. Zajęcia zakończono fotkami z policjantami i ich psami.

Edyta Macutkiewicz, Anita Czerepak - Drożdż Straż Miejska Miasta Poznania Grunwald


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

17

cze

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: