Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przy Głogowskiej ZUS wybuduje nową siedzibę dla Grunwaldu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przy Głogowskiej ZUS wybuduje nową siedzibę dla Grunwaldu
01-04-2015 14:16   Janusz Ludwiczak
Wiosną zeszłego roku na działce przy zbiegu ulic Kasprzaka, Hetmańskiej i Głogowskiej wyburzono pawilony handlowe, wycięto krzewy i drzewa. Pierwotnie miał powstać tutaj hotel, później biurowiec. Jesienią ruszy tutaj budowa oddziału ZUS dla Grunwaldu. Do tej pory instytucja nie posiadała swojej placówki w dzielnicy.

W czerwcu 2011 roku wyburzono zabytkową willę, znajdującą się przy skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Hetmańskiej, w której znajdował się salon sukien ślubnych. W grudniu zeszłego roku do rozbiórki poszła sąsiednia willa z 1900 roku, mieszcząca się przy ul. Hetmańskiej 47.

Na Euro 2012 spółka Giant na terenie półhektarowej działki przy zbiegu ulic Kasprzaka, Hetmańskiej, Głogowskiej i Chociszewskiego planowała postawić hotel. Wcześniej planowany był tutaj biurowiec. Na początku lutego nieruchomość zakupił Skarb Państwa, który planuje wybudować siedzibę Zakładu Ubezpieczeń Społecznych dla Grunwaldu.

Do tej pory mieszkańcy całej dzielnicy Grunwald zarówno Łazarza, jak i Górczyna, Ławicy, Junikowa czy Kotowa musieli załatwiać swoje sprawy w placówce ZUS przy ul. Dąbrowskiego 12 na Jeżycach. Za dwa lata ma to się zmienić.

Z roku na rok ZUS-owi przybywa zadań do wykonania. Nie tylko przejęcie aktywów OFE, ale także wydłużenie wieku emerytalnego, poprawa ściągalności składek i zwiększenie zakresu kontroli wymagają ciągłego zatrudniania nowych urzędników. Jest ich już tak wielu, że budynek na Dąbrowskego nie jest w stanie pomieścić ani ich ani rzeszy interesantów. Dlatego budowa nowej siedziby dla Grunwaldu jest konieczna. A plac przy Głogowskej/Hetmańskiej z uwagi na świetne skomunikowanie z resztą miasta to idealne miejsce - tłumaczy Marlena Nowicka, rzecznik ZUS w Poznaniu.

Budynek ZUS-u przy zbiegu ulic Głogowskiej i Hetmańskiej ma mieć siedem kondygnacji, w tym dwie podziemne, w której powstaną miejsca parkingowe dla pracowników i petentów. Budowa gmachu ma ruszyć we wrześniu. Inwestycja będzie kosztować 27 milionów złotych i będzie gotowa w połowie 2017 roku.

Aktualizacja 01.04.2015 godz. 20:46: Powyższy tekst był żartem primaaprilisowym.
Jak widać udało się nabrać część z Państwa, o czym świadczą komentarze. Tym, którzy uwierzyli w nasz dowcip gratulujemy poczucia humoru. W przyszłym roku postaramy się wymyślić coś bardziej oryginalnego.


Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
09

sie

16:30
Park Wilsona
XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE - Warsztaty haftu koralikowego

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert inauguracyjny "Biesiada Ludowa" - XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE 2024

10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

25

wrz

do 27-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Polagra"
Targi "Smaki Regionów"

[ wszystkie ]

Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: