Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Edukacja to podróż - szkoły i uczelnie na Targach - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Edukacja to podróż - szkoły i uczelnie na Targach
21-03-2015 00:29   redakcja, MTP
Gimnazjaliści, maturzyści i uczniowie szkół średnich mogą zdobyć wiedzę niezbędną do podjęcia decyzji o dalszej drodze kształcenia podczas dziewiętnastych Targów Edukacyjnych, które rozpoczęły się w piątek. Nauczyciele mogą natomiast wymienić się doświadczeniami i zapoznać z nowymi trendami na targach "Książka dla dzieci i młodzieży" oraz Salonie Wyposażenia Szkół i Przedszkoli.

Targi edukacyjne odbywają się już po raz dziewiętnasty. W tegorocznej edycji imprezie udział wzięło blisko 340 wystawców, w tym blisko 260 placówek edukacyjnych - publicznych i niepublicznych szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, policealnych i wyższych, oraz innych instytucji dydaktycznych, działających na różnych poziomach nauczania i w różnych obszarach edukacyjnych. Na targach nie zabrakuje oferty zajęć dodatkowych: plastycznych, kulturalnych oraz kursów językowych. Można również skorzystać ze wskazówek poradni psychologiczno–pedagogicznych.

Czy kontynuować naukę w liceum ogólnokształcącym z myślą o przyszłych studiach, czy może już teraz zadbać o zdobycie zawodu? Na to pytanie już wkrótce będą musieli odpowiedzieć sobie gimnazjaliści. Coraz częściej specjaliści od rynku pracy zwracają uwagę na wysokie bezrobocie wśród absolwentów szkół wyższych i coraz większe braki fachowej kadry zawodowej. Okazją do przyjrzenia się ofercie kształcenia zawodowego jest przestrzeń Aleja Zawodów, na której odbywają się specjalne pokazy umiejętności uczniów szkół zawodowych, między innymi: samochodowej, budowlanej, gastronomicznej, spożywczej, elektrycznej, odzieżowej i poligraficznej.

Abiturienci stoją przed decyzją, od której w dużym stopniu zależy ich późniejsza zawodowa przyszłość. Zebrane na Targach Edukacyjnych informacje o ofercie edukacyjnej szkół policealnych i uczelni pomogą maturzystom dokonać tego trudnego wyboru w oparciu o dane z pierwszego źródła. Wśród wystawców jest 60 uczelni, w tym prawie wszystkie szkoły wyższe z Poznania, a także liczna reprezentacja uczelni z innych rejonów Polski, m.in. uniwersytety ze Szczecina, Torunia, Olsztyna, Warszawy, Wrocławia i Zielonej Góry, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy z Bydgoszczy, politechniki z Gdańska i Wrocławia oraz Pomorski Uniwersytet Medyczny ze Szczecina i Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu. Na młodzież zainteresowaną karierą w żegludze na targach czekają przedstawiciele Akademii Morskich w Gdyni i w Szczecinie.

Na Targach Edukacyjnych swoją ofertę prezentują również szkoły wyższe z Wielkiej Brytanii, Danii, Finlandii, Hiszpanii, Holandii, Niemiec, Szwajcarii i Włoch. Uczniów może zainteresować seminarium „Studia w Anglii. Zawody przyszłości - warsztaty kariery międzynarodowej dla kreatywnych”.

Ekspozycję Targów Edukacyjnych wzbogacił również Salon Wyposażenia Szkół i Przedszkoli. Wśród wystawców są wiodący producenci i dystrybutorzy wyposażenia placówek szkolnych i przedszkolnych. Firmy uczestniczące w targach przedstawiają m.in. interaktywne, ergonomiczne panele edukacyjne, pomoce zachęcające dzieci do rozwijania przestrzennego i logicznego myślenia, klocki pozwalające na tworzenie własnych niepowtarzalnych konstrukcji, pudełka i pojemniki z lupami do obserwacji owadów, lupy, lornetki, mikroskopy, globusy, mapy, zestawy zwierząt i roślin, stacje pogody, modele planet i układu słonecznego, materiały przydatne w realizacji tematów związanych z uczuciami, emocjami, poczuciem bezpieczeństwa w domu i na drodze, pomoce do nauczania języka obcego w przedszkolu oraz kreatywne materiały plastyczne dla całej grupy. Na targach zobaczyć będzie można także innowacyjne elementy wyposażenia placów zabaw, domki na drzewie i labirynty, meble i kompleksowe wyposażenie umożliwiające ciekawą aranżację sal, cyfrowe pióro i cyfrowy papier nutowy, oprogramowanie do interaktywnej wizualizacji i analiz oraz zdroje wody pitnej.

W ramach Targów edukacyjnych odbywają się XIV Poznańskie Spotkania Targowe - Książka dla Dzieci i Młodzieży. Jest to ważne wydarzenie kulturalne, łączące zabawę z promocją czytelnictwa kształtującego dziecięcą wyobraźnię i wrażliwość. Podczas tych targów prezentowane są nowości wydawnicze a autorzy i ilustratorzy podpisują swoje książki.

Targi Edukacyjne potrwają do niedzieli. Wstęp jest bezpłatny.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: