Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Prezydent Komorowski, Premier Kopacz, Jerzy Buzek i tysiące samorządowców zjechało na Targi - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Prezydent Komorowski, Premier Kopacz, Jerzy Buzek i tysiące samorządowców zjechało na Targi
07-03-2015 00:52   Janusz Ludwiczak
Prezydent RP Bronisław Komorowski, prof. Jerzy Buzek, Premier Ewa Kopacz, a także przedstawiciele Parlamentu i Rządu, wojewodowie, marszałkowie województw, prezydenci miast wzięli udział w uroczystych obchodach XXV rocznicy odtworzenia w Polsce samorządu terytorialnego.

Dwudniowe uroczystości zainaugurowało w czwartek Zgromadzenia Ogólne Unii Miasteczek Polskich, Związku Gmin Wiejskich RP, Związku Miast Polskich, Związku Powiatów Polskich oraz Związku Województw RP, podczas którego zostały przeprowadzone wybory organów statutowych organizacji.

Przewodniczącym Związku Miast Polskich przestał być Ryszard Grobelny, były prezydent Poznania, który funkcję tą sprawował od lutego 2003 roku. Organizacją pokieruje teraz Zygmunt Frankiewicz, prezydent Gliwic, którego jedną z decyzji była likwidacji sieci tramwajowej w tym mieście.

W Kongresie XXV-lecia Samorządu Terytorialnego wzięli udział m.in. Prezydent RP Bronisław Komorowski, Premier Ewa Kopacz i prof. Jerzy Buzek.

To niewątpliwie sukces Polski. Ta forma sprawowania władzy cieszy się największą społeczną oceną. Lokalne drogi, mosty, oczyszczalnie to właśnie pomniki polskiej samorządności. Trzeba to w dalszym ciągu rozwijać. W moim przekonaniu trzeba także do samorządu przekonywać ludzi młodych. Przed Państwem nowa perspektywa, także w kontekście środków unijnych. 31 miliardów euro to ogromna kwota. Wiąże się z ogromną odwagą, ale też z odpowiedzialnością. Jest jeż gigantyczną szansą, którą jestem przekonany wykorzystacie - powiedział na Targach Bronisław Komorowski, Prezydent RP.

Najważniejszym tematem kongresu były coraz większe kompetencje dla miast i gmin, za którymi nie idą środki finansowe. Samorządowcy postulowali o przekazywanie pieniędzy z podatku VAT. Prezydent Komorowski powiedział, że sprawa jest do rozważenia w przyszłym roku po wyborach parlamentarnych.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

17

cze

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: