Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W kościołach po mszach o "seksualizacji dzieci" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W kościołach po mszach o "seksualizacji dzieci"
31-01-2015 22:53   Janusz Ludwiczak
Masturbacja dziecięca, radość i przyjemność z dotykania własnego ciała, pierwsze doświadczenia seksualne, promocja homoseksualizmu - to tematy spotkań w ramach akcji "Twoje dziecko, wielka sprawa", które odbywają się we wszystkich łazarskich kościołach po mszach świętych oraz w pozostałych 116 parafiach archidiecezji poznańskiej.

W sobotę po wieczornej mszy świętej w kościele Michała Archanioła przy ul. Stolarskiej 7 odbyło się spotkanie w ramach akcji "Twoje Dziecko – Wielka Sprawa. Jego szczęście w Twoich rękach", której patronuje sam Metropolita Poznański Arcybiskup Stanisław Gądecki. Spotkanie, w którym wzięło udział 12 osób poprowadził ekolog i absolwent Studium Rodziny przy Papieskim Wydziale Teologicznym. Było ono poświęcone "seksualizacji dzieci".

Według autorów akcji dziecko poddawane seksualizacji jest "narażone na wpojenie zachowań prowadzących do seksualizmu, promowanie masturbacji, zaburzenia osobowości, osłabienie zdolności budowania trwałych więzi, pozbawienie wartości rodziny i małżeństwa, większą podatność na depresję, utratę dzieciństwa oraz autorytetu rodziców".

Kościół chce przeciwdziałać temu zachęcając rodziców do znajdywania czasu dla dzieci, bezpośrednich rozmowach rodziców z dziećmi o miłości i okazywaniu troski a także nawiązywaniu relacji z rodzinami o podobnych poglądach.

W niedzielę spotkania w ramach akcji "Twoje Dziecko – Wielka Sprawa. Jego szczęście w Twoich rękach" odbywać będą się we wszystkich łazarskich parafiach. W kościele Michała Archanioła przy ul. Stolarskiej 7 po mszach świętych o godz. 9:00 i 10:30, w kościele Matki Boskiej Bolesnej przy ul. Głogowskiej 97 o godz. 12:00 w Domu Katolickim (kaplicy).


Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
16

lut

13:30
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Światowy Dzień Chorego - msza św. dla chorych z błogosławieństwem lourdzkim pod przewodnictwem bp. Grzegorza Balcerka

18

lut

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spotkanie z Marcinem Kostrzyńskim - miłośnikiem przyrody, twórcą filmów, edukatorem, autorem książek
- "PrzyRoda przyKręgu"
wstęp wolny

07

mar

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan - nabożeństwo ekumeniczne z okazji Światowego Dnia Modlitwy

21

mar

Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
II Konkurs Piosenek Disneya

25

kwi

Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

[ wszystkie ]

Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: