Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Bal 007 - studniówka w stylu Jamesa Bonda w Marcinku {WIDEO, GALERIA ZDJĘĆ} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Bal 007 - studniówka w stylu Jamesa Bonda w Marcinku {WIDEO, GALERIA ZDJĘĆ}
31-01-2015 01:13   Janusz Ludwiczak
W piątkowy wieczór, w 879 dniu nauki, równo 94 dni przed maturą w I LO odbyła się studniówka. Tegoroczni abiturienci "Marcinka" bawili się klimatach agenta 007, w stylu filmów Jamesa Bonda.

Tradycją Marcinka jest to, że to maturzyści wybierają temat balu. Studniówka w I LO przy ul. Bukowskiej minęła w stylu Jamesa Bonda.

W tym roku maturę będzie zdawać 250 abiturientów, wśród nich będą również osoby, które będą chcieli poprawić wyniki matur z ubiegłych lat - powiedziała Alina Chojnacka, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego.

Marcinek to jedno z nielicznych liceów, w którym klasy nie są oznaczone literami, a nazwami. I tak jest klasa Abakus i Polonus, przyszli prawnicy uczą się w klasie Lex, a przyszli lekarze w klasie Medicus.

Kiedy weszło tzw. nowe 3-letnie liceum ówczesny wicedyrektor p. Sobucki wymyślił, by klasy nosiły nazwy tematyczne. Mamy klasę Medicus, Vita czy Lex. Kiedyś prowadziliśmy klasy humanistyczne, obecnie mamy klasy o profilu prawniczym, medycznym czy biologiczno-chemicznym - wyjaśnia Alina Chojnacka, dyrektor Marcinka.

W zeszłym roku Marcinek obchodził 95-lecie istnienia. W najbliższym czasie ma zostać przeprowadzony remont elewacji, dzięki czemu szkoła zyska swój przedwojenny blask. Obecnie prowadzone są rozmowy z miastem, Ministerstwem Edukacji oraz sponsorami.

Matura już 4 maja. Wszystkim tegorocznym maturzystom, nie tylko z Marcinka życzymy powodzenia.

ZOBACZ WIDEO w niższej jakości (dla wolniejszego łącza)


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
29

sty

16:30
Kościół Chrystusa Sługi ul. Palacza 7
Koncert kolęd w wykonaniu zespołu „Parents and Firends”

30

sty

Polska * Poznań * Łazarz
30. finał WOŚP

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Sztab 30. finału WOŚP

01

lut

do 04-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Budma 2022" - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury
"Intermasz" - Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego
"Kominki" - Międzynarodowe Targi Komi

11

lut

do 13-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
"Rybomania" - targi wędkarskie

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: