Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rada Miasta przekaże milion złotych na remont Rynku Łazarskiego? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rada Miasta przekaże milion złotych na remont Rynku Łazarskiego?
27-01-2015 00:38   Janusz Ludwiczak
Podczas wtorkowej sesji poznańscy radni mają uchwalić tegoroczny budżet miasta. Wśród zgłoszonych poprawek do budżetu radna Lidia Dudziak w imieniu klubu PiS oraz radna Katarzyna Kretkowska w imieniu klubu SLD zgłosiły poprawkę dotyczącą przekazania 1 mln zł na remont płyty Rynku Łazarskiego.

Rada Miasta ma podjąć uchwałę w sprawie wieloletniej prognozy finansowej Miasta Poznania oraz uchwałę w sprawie budżetu Miasta Poznania na 2015 rok. Wśród zgłoszonych poprawek znalazła się propozycja przeznaczenia 1 miliona złotych na remont płyty Rynku Łazarskiego.

Rynek Łazarski położony w centrum miasta blisko Targów Poznańskich naszej wizytówki, w pobliżu Dworca PKP, jest w fatalnym stanie. Od wielu lat Targowiska obiecują naprawę, modernizacje, remont. Na dzień dzisiejszy twierdza, że będą zabiegać o fundusze Europejskie, a przecież te są przyznawane na targowiska i bazary, ryneczki małym miasteczkom a nie aglomeracji takiej, jaką jest Poznań. Poza tym Targowiska przygotowały bez żadnych konsultacji wizję remontu Rynku Łazarskiego, jest to wizja futurystyczna nie do przyjęcia przez społeczność lokalną. Są to kolejne mrzonki, które nigdy nie będą spełnione. Mieszkańcy Łazarza mówią dość, a Prezydent Jaśkowiak w kampanii obiecywał remont Rynku. Jednocześnie oczekujemy prawdziwych konsultacji społecznych przed sporządzeniem projektu czy wizualizacji, aby te dokumenty uwzględniły oczekiwania radnych, mieszkańców i kupców. Przewidywane oszczędności przetargowe na tym zadaniu oraz fakt, że ważniejszą kwestią jest rewitalizacja centrum miasta - argumentuje Lidia Dudziak, Radna Miasta Poznania z klubu Prawo i Sprawiedliwość.

Podobną poprawkę zgłosiła radna Katarzyna Kretkowska z Lewicy.

Płyta rynku jest w żałosnym stanie, szpeci swoim wyglądem i utrudnia handel. Handlujący kupcy płacą natomiast horrendalne opłaty. Kwota 2 mln zł jest tak naprawdę dochodem miasta z opłaty targowej - proponuję po prostu przeznaczyć ją w tym roku na remont płyt tych dwóch rynków - Łazarskiego i Jeżyckiego - uzasadnia Katarzyna Kretkowska, Radna Miasta Poznania z Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

A czy poprawkę ta poprą koledzy z Platformy Obywatelskiej?

Tego remontu nie da się zrobić z jednej poprawki. Koncepcja, którą przedstawiła spółka Targowiska jest wizją fantastyczną, niemożliwą do zrealizowania. Chcemy zrewitalizować Rynek Łazarski w ciągu dwóch lat - wskazuje radny Łukasz Mikuła z PO.

To nie jedyne poprawki dotyczące Łazarza zgłoszone do projektu budżetu. Klub PO zgłosił projekt kontynuacji rewitalizacji ul. Głogowskiej w kwocie 400 tys. zł. Z kolei SLD chce przekazać dodatkowo 3 mln zł na remont chodników wraz z udogodnieniami dla niepełnosprawnych i wózków dziecięcych. Natomiast radna Klaudia Strzelecka z PiS zaproponowała wybudowanie drogi rowerowej w ciągu ul. Grunwaldzkiej od Matejki do Smoluchowskiego. Na ten cel miałoby zostać przekazane 80 tys. zł.


Komentarze (1)

27-01-2015 16:40:44
Negatyw
Chore czasy. Wokół rosną jedynie markety i galerie. A o zdrowym żarciu, możemy jedynie pomarzyć. Ewentualnie podpytać tych, co pamiętają czasy komuny.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024
►więcej: www.34dni.lazarz.pl

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

17

cze

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

19

cze

17:00
Urząd Miasta Poznania pl. Kolegiacki 17
1. sesja (inauguracyjna) Rady Osiedla Św.Łazarz
►porządek obrad

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: