Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Horyzonty" opuściły Krąg - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Horyzonty" opuściły Krąg
21-01-2015 00:25   Janusz Ludwiczak
Po sześciu latach funkcjonowania Centrum Inicjatyw Młodzieżowych "Horyzonty" opuściło Klub Osiedlowy "Krąg".

Centrum Inicjatyw Młodzieżowych "Horyzonty" nie znajduje się już w budynku Klubu Osiedlowego "Krąg" i administracji Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald przy zbiegu ulic Dmowskiego i Potockiej. Organizacja przeniosła się do znajdującego się po przekątnej stronie ulicy Gimnazjum nr 51.

"Horyzonty" miały poważny kryzys,z którego na szczęście wyszły. Zmieniliśmy siedzibę z "Kręgu" na Gimnazjum nr 51, w którym znajdujemy się od listopada. Na początku stycznia został wybrany również nowy zarząd naszej organizacji - wyjaśnia Urszula Kisiel z Centrum Inicjatyw Młodzieżowych "Horyzonty".

Centrum Incijatyw Młodzieżowych "Horyzonty" jest polskim oddziałem międzynarodowej organizacji pozarządowej - Youth for Exchange and Understanding i "spadkobiercą" stowarzyszenia Kontakt YEU Poland, które działało w Poznaniu w 1994-2003.

Stowarzyszenie Kontakt - oddział międzynarodowej organizacji pozarządowej Youth for Exchange and Understanding powstał w Polsce w 1994 za sprawą grupy studentów z Poznania. Stowarzyszenie Kontakt działało do 2003, a następnie przekształciło się w grupę nieformalną. Na przełomie 2004-2005 nieformalna Grupa Kontakt zmieniła swoja nazwę na Horyzonty YEU Poland i została zarejestrowana jako stowarzyszenie w czerwcu 2006. W styczniu 2008 Horyzonty YEU Poland zostały zarejestrowane jako stowarzyszenie Centrum Inicjatyw Młodzieżowych "Horyzonty", które jest organizacją pożytku publicznego.

Celem "Horyzontów" jest wszechstronne aktywizowanie młodzieży na rzecz rozwoju osobistego i społeczności lokalnej, dążenie do wyrównywania szans edukacyjnych oraz integracji społecznej, promocja idei wolontariatu, edukowanie dzieci i młodzieży poprzez edukację pozaformalną i międzykulturową z wykorzystaniem narzędzi sztuki oraz sportu a także zapewnienie rozwoju wolontariuszom stowarzyszenia i możliwości pogłębiania oraz profesjonalizacji podejmowanych przez nich działań.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

wrz

do 01-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Viva Seniorzy! - targi dla seniorów

02

paź

11:30
Łazarz
Spacer po Fest Fyrtel - wycieczka z przewodnikiem, zaprasza Poznańskie Centrum Dziedzictwa
zbiórka: Rynek Łazarski

05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com (liczba miejsc ograniczona

06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: