Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ataki na meczet przy Biedrzyckiego. Policja zatrzymała trzy osoby - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ataki na meczet przy Biedrzyckiego. Policja zatrzymała trzy osoby
20-01-2015 13:49   Janusz Ludwiczak
Poznańscy wyznawcy islamu z Biedrzyckiego spotykają się z atakami i groźbami. W niedzielę czteroosobowa grupa mężczyzn z Polskiej Ligi Obrony obkleiła Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe, w którym znajduje się meczet naklejkami "Polska wolna od islamu". Członkowie tej samej organizacji zakłócili również październikowy wykład oraz grozili dzieciom, którzy przychodzi na lekcje języka arabskiego. We wtorek policja zatrzymała trzech podejrzanych mężczyzn, którzy mają powiedzieć za nawoływanie do nienawiści, obrazę uczuć religijnych oraz znieważenie miejsca kultu religijnego.

W niedzielę Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe, w którym znajduje się meczet został oklejony naklejkami z antyislamskimi hasłami.

Na budynku naszego centrum muzułmańskiego pojawiły się obraźliwe naklejki "Polska wolna od islamu" z przekreślonym rysunkiem meczetu. Zgłosiliśmyh to na policję, która podeszła do sprawy bardzo poważnie - powiedział imam Youssef Chadid z Muzułmańskiego Centrum Kulturalno-Oświatowego przy ul. Biedrzyckiego 13.

To nie jedyne ataki, z jakimi spotkali się poznańscy muzułmanie.

Ataki na naszą wspólnotę zaczęły się jeszcze przed wydarzeniami w Paryżu. W październiku wykład "Czy dzisiejszy radykalizm na Bliskim Wschodzie jest zgodny z nauką islamską?", który prowadził mufti Nidal Abu Tabaq zakłócili członkowie Polskiej Ligi Obrony. Wezwaliśmy policję. Wszyscy mężczyźni zostali wylegitymowani. Spotykamy się z obraźliwymi komentarzami na Facebooku, blokowana jest nasza skrzynka e-mailowa. Spotykamy się również z groźbami wobec dzieci, którzy przychodzą do nas na lekcje języka arabskiego. Rodzice boją się. Przypadki te również zgłaszaliśmy na policję - twierdzi imam Youssef Chadid.

Sprawcą ataków na Muzułmanów są członkowie Polskiej Ligi Obrony, którzy zamieścili na Facebooku zdjęcia ze swojej niedzielnej "akcji". Organizacja ta "pokazuje prawdziwe oblicze islamu i przeciwdziała islamizacji Polski". Od kilku dni policja codziennie pojawia się na ul. Biedrzyckiego i szczególnie pilnuje Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe, by nie dochodziło do częstszych ataków i prób nękania.

We wtorek policja zatrzymała trzech podejrzanych mężczyzn, którzy mają odpowiedzieć za nawoływanie do nienawiści na tle różnic wyznaniowych oraz znieważenie miejsca kultu religijnego za co grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Zatrzymani to mężczyźni w wieku 27-29 lat, są to mieszkańcy Gniezna, Kostrzyna i Trzcianki.


Na świecie jest 1,5 miliarda wyznawców Islamu. W Polsce szacuje się ich liczbę na 30 do 50 tysięcy osób. W Wielkopolsce mieszka ok. tysiąca muzułmanów. Natomiast w Poznaniu przebywa ok. 300 muzułmanów, z czego w piątkowych modlitwach Dżummuah w Muzułmańskim Centrum Kulturalno-Oświatowym, które mieści się w willi przy ul. Biedrzyckiego 13 uczestniczy ponad 80. Okazuje się, że muzułmanie przybyli do Poznania z wielu różnych krajów.


Komentarze (4)

22-11-2016 14:20:41
c18
zamknąc to ich centrum...po nam to.
23-08-2015 20:14:06
marlon
Niech autor artykułu poprosi imama aby wyraźnie na łamach portalu odciął się od państwa islamskiego i potępił to wszystko co robią jego bojownicy.
05-06-2015 10:25:35
diabolus
Za takie akcje powinno się NAGRADZAĆ, a nie karać..kiedy europejskie społeczeństwa zrozumieją, że islamizacja Europy to obecnie największe zagrożenie ?
20-01-2015 16:34:41
JS
Ło matko, ale pyski - bardzo dyskretna inteligencja wprost z nich bije :)
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

maj

18:00
Galeria Ego ul. Wyspiańskiego 41/3
"Żółty po raz ostatni" - wernisaż wystawy Ewy Kuryluk

19:00
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Srebrny Jubileusz Kapłaństwa ks. dyr. Piotra Kusia

27

maj

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Legendy poznańskie - impreza dla dzieci

31

maj

do 03-06-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
"Modernlog 2022" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

01

cze

00:00
Szkoła Podstawowa nr 33 / 33 LO ul. Wyspiańskiego 27
II Bieg przez Kraje Nordyckie 2022

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: