Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Będziemy drugim Neapolem? Śmieci na ulicach, przy kontenerach szczury - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Będziemy drugim Neapolem? Śmieci na ulicach, przy kontenerach szczury
13-01-2015 08:42   Janusz Ludwiczak
Otrzymujemy od Państwa już nie tylko sygnały o niewywożonych od miesiąca śmieciach na wielu posesjach. Odpady rozrzucone są przez wiatr na całe podwórka. Śmieci wałęsają się także na ulicach, m.in. Palacza, Kasprzaka i Reymonta. Nasi Czytelnicy z ul. Niegolewskich i Łukaszewicza zaobserwowali pojawienie się szczurów w pobliżu śmietnika.

W załącznikach przesyłam zdjęcia wykonane dn 11.1.2015 r w pobliżu bloku zlokalizowanego pod adresem Niegolewskich 28b. Od momentu podstawienia nowych kontenerów nie zostały one ani razu opróżnione. Śmieci są rozdmuchiwane na całe podwórko. Ponadto zaobserwowano pojawienie się szczurów w pobliżu śmietnika - pisze nasz internauta, Paweł Błądek na Kontaktową Platformę Czytelników (24@lazarz.pl).

Pełne worki wypełnione śmieciami można spotkać na ulicach Palacza, Reymonta i Kasprzaka. Śmieci pojawiły się w miejscu, gdzie wyłoniony w przetargu wykonawca, firma FB Serwis nie dostarczyła pojemników na odpady.

Związek Międzygminny "Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej" deklarował w ubiegłym tygodniu, że śmieci zostaną wywiezione najszybciej jak będzie to możliwe. Jak widać od dekleracji nic się nie zmieniło.

Wykonawcy zobowiązali się skierować do obsługi dodatkowe pojazdy i ekipy odbierające odpady oraz wydłużyć czas ich pracy. W poniedziałek, 5 stycznia, w Poznaniu odpady odbierało ponad 150 specjalistycznych samochodów należących do obu wykonawców. Od środy będzie ich jeszcze więcej i będą pracować dłużej, a także w sobotnie przedpołudnie. Zdecydowano też podjąć rozmowy z Zarządami największych poznańskich spółdzielni mieszkaniowych w sprawie skoordynowania działań w zakresie odbioru odpadów z osiedli oraz jak najszybszego zaprowadzenia porządku w tych osiedlowych altankach, w których zalegają odpady. W rozmowach z przedstawicielami wykonawców podkreślono, że Związek będzie konsekwentnie domagał się od obu konsorcjów właściwego i rzetelnego wywiązywania się z realizacji zadań zapisanych w umowach na odbiór i zagospodarowanie odpadów - informował w środę Walerian Ignasiak z GOAP.

Dajemy sobie tydzień jeszcze na ustabilizowanie. Myślę, że od przyszłego tygodnia to już powinno dużo lepiej wyglądać - powiedział dla Telewizji WTK Dariusz Adamek z FB Serwis.

Wszelkie uwagi i reklamacje można zgłaszać pod numerem infolinii GOAP - tel. 61 624 2222 oraz wykonawcy - FB Serwis - tel. 61 679 33 63.


Fot: Janusz Ludwiczak (1,5-9)
Fot: Paweł Błądek (2-4)
Zdjęcia przesłane przez naszego Internautę na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Dziękujemy

ZOBACZ TAKŻE: FB Serwis rozpoczął wywóz odpadów. Śmieciarka pojawiła się na Sczanieckiej

ZOBACZ TAKŻE: Łazarz tonie w śmieciach, wiceprezydent przeprasza mieszkańców

ZOBACZ TAKŻE: GOAP: "Ekipy FB Serwis będą pracować więcej i dłużej"

ZOBACZ TAKŻE: Śmieciowy bałagan trwa: brakuje pojemników, od trzech tygodni nie wywożą śmieci

ZOBACZ TAKŻE: Grozi nam śmieciowy bałagan?

ZOBACZ TAKŻE: Od stycznia Hiszpanie będą wywozić śmieci - wymieniają pojemniki i kontenery

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji? Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (22)

15-01-2015 09:59:12
Emeryt
Przykro mi Haniu muszę poprawić Twoje informacje, ale nie tylko te dwie firmy wywożą śmieci w Poznaniu. Na osiedlach winogradzkich robi to firma z Obornik i dobrze sobie radzi.Wczoraj wieczorem wywozili śmieci na cały Łazarzu., u mnie byli o godz.21.W rozmowie z nimi uzyskaliśmy informację że to nie FB Serwis, który ma umowę na te usługi tylko firma interwencyjnie działająca na zlecenie "Miasta".Ciekawe kto za te interwencyjne usługi zapłaci??Pewnie jak zwykle My
15-01-2015 09:07:44
M.
Nieprawda, że tylko Remondis i FB Serwis będą wywoziły śmieci w Poznaniu. Przetarg wygarło Konsorcjum Remondis, w skład którego wchodzą niemal wszystkie firmy do tej pory wywożące śmieci m.in. Vikom, Alkom, Zys, itd. Zanim coś się napisze warto sprawdzić u źródła czy wiedza zasłyszana jest prawdziwa.
14-01-2015 22:23:35
Hania
Stara ekipa odeszla wiec nowa jest odpowiedzialna za to co sie dzieje a przedewszystkim za rozwiazanie problemow jakie ponoc stara ekipa pozostawila po sobie. Jakas umowa laczy wladze Poznania i Goap wiec to nie jest do konca tak, ze wladze miasta nie sa wogole odpowiedzialne w tej sytuacji. Nie mozna ciagle zwalac winy na tych co odeszli. Dla informacji podaje, ze dzisiaj o godzinie 18:25 przyjechala smieciarka i wywiozla miesieczne smieci z naszej posesji !!! Poniewaz bylo juz ciemno pracownicy pracowali w helmach zaopatrzonych w swiatlo/latarki, nie mam pojecia czy wywiezli to co lezalo na ziemi ale mam taka nadzieje. Makulatura, szklo i plastik nadal nie wywiezione ale moze jutro.... Z tego co wiem tylko Remondis i FB Serwis bedzie wywozil smieci w Poznaniu. Jesli 100 tysiecy poznaniakow nie placi za wywoz smieci to trzeba zastosowac kary/mandaty itp. w stosunku do tych ludzi.
14-01-2015 20:13:46
M.
@ Hania Sęk w tym, że brak kompetencji zarzuciłaś nowym władzom Poznania. W najnowszym poście, całkiem słusznie, zauważyłaś odpowiedzialność Goap-u za obecny bałagan. To ja tylko pozwolę sobie zauważyć, że w swojej nazwie przed "GOAP" znajdują się literki ZM. Może rozwinę ten skrót - Związek Międzygminny. Znaczy to tyle, że Goap nie podlega bezpośrednio prezydentowi Poznania. Fakt, że miasto ma w zarządzie Goap-u swojego przedstawiciela, przedtem to był Kruszyński. Obecnie jest to Jędrzejewski (od 30 grudnia, biorąc pod uwagę dni wolne od pracy funkcję tę pełni de facto od tygodnia), który zapowiedział po zapanowaniu nad obecnym bałaganem wyciągnięcie konsekwencji wobec obecnego kierownictwa. Oddzielną kwestią są nowe przepisy, które wręcz uniemożliwiają odbiór śmieci. Obecnie firmy mogą wywozić tylko to znajduje się w kontenerze lub w prawidłowo zewidencjonowanym worku na odpady segregowane. Inną kwestią jest to, że ok. 100 tys. mieszkańców Poznania nie poczuwa się do płacenia za wywóz śmieci.
14-01-2015 16:11:23
Hania
U nas odbieral smieci Remondis az do okolo 15 grudnia, kiedy to zaprzestano jakichkolwiek wywozow smieci z naszej posesji a takze zaprzestano wywozu makulatury, szkla, plastiku. Wszystko nadal gnije w smietnikach i naokolo smietnikow. To juz jest miesiac !!! Goap jest tutaj winny bo tak jak pisalam tutaj w podobnym temacie, Goap jest winny firmom wywozowym grube miliony, Goap dostal pozyczke w wysokosci 25 milionow zlotych aby te dlugi uregulowac. Dostal je w minionych dniach, moze jak zaplaca swoje dlugi to sie sytuacja zmieni. Mimo wszystko uwazam, ze nie jest to popisowy "numer" dla nowego prezydenta bo tak faktycznie nie interesuje mnie kto tutaj zawinil, skoro ja place za wywoz smieci i place podatki to chce miec te smieci wywiezione bez wzgledu kto jest odpowiedzialny, stara ekipa czy nowa ekipa. Ktos powinien wylecec ze stolka za ten balagan ale u nas w Polsce jak ktos siedzi na stolku to sie jego/jej tak szybko nie wyrzuca, reka reke myje i tak bedzie zawsze. Gdyby osoba/osoby odpowiedzialne za ten stan rzeczy mialy odrobine honoru to same odeszlyby z piastowanych stanowisk bo ewidentnie nie wykonaly swojej pracy, za ktora biora pieniadze i napewno duze pieniadze.
14-01-2015 15:57:23
Emeryt
Niepotrzebnie jesteście tacy złośliwi.W rejonie mojego miejsca zamieszkania okolice Hetmańskiej,Kasprzaka FB serwis nie wywozi śmieci od początku roku . Remondis zabrał dzisiaj swoje pojemniki pełne śmieci nagromadzonych o stycznia , a FB Serwis nic. Podejrzewam że więcej wychodzę z domu i chodzę po łazarskich ulicach niż niejeden autor wpisów.Dzisiaj widziałem/am wozy FB Serwis jeżdziły wokół Rynku Łazarskiego i nie opróżniły przepełnionych pojemników ze swoim logo.
14-01-2015 14:13:14
JS
@Emeryt, to może warto wyjść z domu? Bo naprawdę nietrudno zauważyć krążące śmieciarki z logo FB.
14-01-2015 10:29:35
M.
@Emeryt Może nasze kamienice przy Kasprzaka są jakieś wyjątkowe, ale u nas śmieci są wywożone regularnie. Co więcej, po raz pierwszy nie ma zaległości w odbiorze śmieci segregowanych, bo są wywożone raz w tygodniu, a nie jak dotychczas co dwa tygodnie.
14-01-2015 10:26:00
M.
@Hania Goap owszem istniał, ale wbrew przepisom, śmieci nie były odbierane przez firmy wyłonione w przetargu, tylko takie jak chcieliśmy. Miasto w sierpniu 2012 roku (czyli w chwili wejścia ustawy "śmieciowej" w życie) nie było gotowe na przeprowadzenie przetargu. Przetarg został rozpisany dopiero w zeszłym roku, a firmy miały przejąć wywóz śmieci z początkiem 2015. Tak więc całkowitą odpowiedzialność za to co dzieje się obecnie ponosi poprzednia ekipa. Takich "spadków" po poprzednikach obecna ekipa będzie miała jeszcze kilka.
14-01-2015 09:24:28
Emeryt
GOAP istniał ale zmieniono firmę odbierającą śmieci.FB Serwis na Łazarzu wygrał przetarg i nie widziałam jeszcze ich śmieciarki od 1 stycznia. Remondis odbierał jak w zegarku.
13-01-2015 22:25:50
Hania
Goap istnial za Grobelnego i nie bylo TAKIEGO problemu jak teraz.
13-01-2015 22:24:04
Tomek
Gdyż nasza władza chciała nas po raz kolejny wydoić. Dzięki nowym regulacjom mamy armię kolejnych urzędników.
13-01-2015 21:06:13
Iwona
Dlaczego ktoś zmienił to, co dobrze funkcjonowało?
13-01-2015 20:17:58
emeryt
Hania niestety, ten los zgotował nam Grobelny i jego ekipa. To oni powołali GOAP i pozmieniali zasady wywozu śmieci. Dzisiaj Grobelny i Kruszyński mają ciepłe posadki i mają mieszkańców w ....
13-01-2015 19:42:24
Emeryt
PRZYKRO MI HANIU ALE TO PREZYDENT GROBELNY i Wice KRUSZYŃSKI PRZYGOTOWALI TEN "BAJZEL"ZMIENIAJĄC ODBIORCÓW ŚMIECI. NOWA EKIPA MUSI TO TERAZ NAPRAWIAĆ.
13-01-2015 18:22:42
Hania
Nowy prezydent p.Jacek Jaskowiak nic na to ? Chyba brak kompetencji z jego strony. Za Grobelnego nie bylo takiego bajzlu i taka jest prawda. Ludzi nie obchodzi, ze sa problemy, ktos musi w koncu za to beknac bo cierpliwosc sie skonczyla, ile czasu mozna dac miastu na rozwiazanie problemu ???
13-01-2015 15:15:48
Tomek
To mamy się cieszyć z tego powodu?
13-01-2015 13:45:16
norbi
panie ludwiczak niech pan nie przesadza , pan nie widział chyba tego co w neapolu było
13-01-2015 13:43:14
wolf
Przy bloku Łukaszewicza 35 w pobliżu przedszkola w święta zabrali stare pojemniki, a nowych nie dali. Przez trzy tygodnie urosła gigantyczna góra śmieci. Wczoraj po południu przyjechała smieciarka i przez ponad dwie godziny zbierali pracownicy wory śmieci. Zauważyłem że mała górka śmieci rośnie na ul. Lodowej przy skrzyżowaniu z Chłodną, a obok stoi opuszczona chata na teren której przez ogrodzenie pracownicy wrzucali nowy śmietnik pomimo tego że nikt tam nie mieszka.
13-01-2015 11:39:33
pacz
Z Limanowskiego jakoś wywieźli te hałdy spod kibli ( nie wiem kto) ale Remondis strzelił focha bo jego pojemniki wypełnione jeszcze w starym roku stoją i się kiszą: szkłem, papierami i PET-ami. Korzystając więc z okazji, pełen nadziei że jakiś tuz z Remondisa TU zagląda APELUJĘ: weźcie co Wasze razem z historyczną zawartością bo podwórka takie duże nie są. Zdaję sobie sprawę że "ktoś" zrobił Was w bambuko deklarując że Sp-nia Grunwald nadal będzie korzystała z Waszych usług a tymczasem - "taki wał". Ps.Jako mieszkaniec Łazarza i usługobiorca spółdzielni również jestem zaskoczony.
13-01-2015 10:11:23
Pablo
Wczoraj wieczorem przyjechali łaskawie i zabrali część śmieci.
13-01-2015 09:32:58
Bless
witam. Na ul.Opalenickiej mamy ten sam problem.Niestety nie można sie dodzwonić ani na infolinie goap,ani do fb service.Na maile również nie odpisują.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
03

lip

Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Piknik ekologiczny w Ogrodzie Łazarz "Na powitanie lata"

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
"Poznańskie muzykalia" - koncert z utworami Haliny Frąckowiak

06

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

13

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Turcja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: