Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Poznańscy muzułmanie potępiają atak terrorystyczny na redakcję "Charlie Hebdo" w Paryżu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Poznańscy muzułmanie potępiają atak terrorystyczny na redakcję "Charlie Hebdo" w Paryżu
08-01-2015 01:23   Janusz Ludwiczak
Poznańscy wyznawcy islamu z Biedrzyckiego razem z Ligą Muzułmanów w RP potępiają atak terrorystyczny na redakcję tygodnika "Charlie Hebdo", do którego doszło w środę w Paryżu. W tragedii śmierć poniosło 10 dziennikarzy i 2 policjantów.

"Z wielkim smutkiem i niepokojem przyjęliśmy wiadomość o ataku na paryską siedzibę czasopisma "Charlie Hebdo". Jako instytucja reprezentująca środowisko muzułmanów w Polsce pragniemy przekazać najszczersze wyrazy współczucia rodzinom ofiar oraz wyrazić solidarność z narodem francuskim.
Chcemy podkreślić, że tego rodzaju postępowanie jest niezgodne z nauczaniem islamu, a sprawcy takich ataków powinni zostać osądzeni z najwyższą surowością litery prawa.
Choć nie zgadzamy się z treściami zamieszczanymi w "Charlie Hebdo", które naruszały uczucia religijne wyznawców nie tylko islamu, ale również judaizmu i chrześcijaństwa, nie uznajemy przemocy jako metody rozwiązywania konfliktów i stanowczo potępiamy wszelkie ataki terroru" - czytamy w oświadczeniu Ligi Muzułmańskiej w RP, które poparło również Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe przy ul. Biedrzyckiego w Poznaniu.

Na świecie jest 1,5 miliarda wyznawców Islamu. W Polsce szacuje się ich liczbę na 30 do 50 tysięcy osób. W Wielkopolsce mieszka ok. tysiąca muzułmanów. Natomiast w Poznaniu przebywa ok. 300 muzułmanów, z czego w piątkowych modlitwach Dżummuah w Muzułmańskim Centrum Kulturalno-Oświatowym, które mieści się w willi przy ul. Biedrzyckiego 13 uczestniczy ponad 80. Okazuje się, że muzułmanie przybyli do Poznania z wielu różnych krajów.

Muzułmanie nie spotkali się na Łazarzu z atakami dyskryminacji, jednak narzekają, że są postrzegani jako terroryści.

To wiąże się z niewiedzą, ludzie wyrabiają sobie opinie na podstawie przekazów w mediach. Grupy radykalne nie reprezentują islamu, to nie jest nawet jeden procent muzułmanów. Islam uczy miłości i szacunku. Islam to religia pokoju. Historia mówi, że kilka wieków temu muzułmanie żyli razem z żydami i chrześcijanami. Bóg, Allach stworzył ludzi różnych, którzy mają różny kolor skóry i mówią różnymi językami. Jeden musi akceptować drugiego. Jest to przykre, że tak się nas odbiera - powiedział w październiku imam Youssef Chadid z Muzułmańskiego Centrum Kulturalno-Oświatowego przy ul. Biedrzyckiego 13.


Komentarze (20)

23-03-2015 20:08:07
Edi
Muzułmanie robią to co im koran i hadisy nakazuje - kłamią, kłamią, kłamią!
24-01-2015 18:30:56
MON
a sprawa uboju rytualnego to draństwo powinno zniknąć z ziemi niech ci islamiści zrezygnują z okrucieństwa dla kasy z mordowania zwierząt w sposób okrutny
13-01-2015 02:19:42
islam to nie religia pokoju
Taqija.? W koranie jest wyraznie napisane zabijaj i przesladuj niewiernych. Kto nie miluje niewiernych, tego kocha Allah, muzulmanin ma ich w sercu nienawidzieć. To jest prawdziwy islam. Przestancie klamac.
12-01-2015 18:08:55
maciej
@logika Bo nie możesz obwiniać żydów o atakowanie Palestyny. Cały świat na Afganistan, Irak, Libię. Zauważ, że tam gdzie był John McCain tam wybuchła rewolucja. Afganistan był takim pięknym krajem, zauważcie, że tam gdzie jest islam bez amerykańskiej demokracji jest wszystko w porządku, są różne religie i kobiety nie muszą nosić burek. Więc mam nadzieję, że Assad wytrzyma represje ze strony FSA, ISIS.
12-01-2015 15:47:48
logika
Te ciągłe stereotypy, w Koranie nie ma oni jednego słowa "zabijaj",wyrażenia typu islamski fanatyk są krzywdzące dla wyznawców islamu. Każdej zbrodni czy przestępstwa dokonuje konkretny człowiek i za swój czyn powinien być sądzony . Wiadomo media zawsze negatywnie odnoszą się do religii islamskiej, dziwne skoro każda religia ma podobne podłoże etyczno-moralne. Człowiek wierzący stara sie przestrzegać zasad obowiązujących w swojej religii. Dziwne, ze tylko szaleńcy mówiący, że są wiernymi muzułmanami traktowani są przez opinię publiczną jako reprezentanci religii, której rzekomo są wyznawcami. Dlaczego do innych przestępstw na świecie nie przykleja się chuliganowi jego wyznania ?
12-01-2015 08:55:08
Peter
Durna propaganda. W koranie jest wprost nakaz zabijania niewierbych, wielokrotnie. Dżihad jest obowiązkiem każdego muzuła. Karą za bluźnierstwo jest śmierć wg szariatu. Ponadto zabici zostali niewinni ludzie, nie tylko rysownicy. Nie ma usprawiedliwienia dla barbarzyńskiego kultu księżycowego.
09-01-2015 19:08:45
maciej
@Używająca mozgu - to prawda, media wciąż mówią o reżimie Assada, a z niezależnych źródeł widzę, że to większy patriota niż niejeden prezydent w Europie. Może kwestią nie jest sam islam, ale problem z dostosowywaniem się do cywilizacji. Islam się zatrzymał, wciąż jest segregacja płci, nawet u Sikhów kobiety siedzą jak w I komunii - po lewej stronie, a faceci po prawej. a tu stylu. Polskie konwertytki o płci żeńskiej, mówią, że Tatarzy to nie muzułmanie - sądzę, że oni jednak wiedzą lepiej i moim zdaniem Tatarzy powinni być imamami a nie ktoś z Arabii, gdzie i tak meczety są finansowane przez wahhabitów to kto wie, może zamachy poprzedzał właśnie wahabicki imam? To, że Turcja buduje kościół po kilkudziesięciu latach nie znaczy, że muzułmanie są okey, skoro zamyka nauczycieli za świeckość!Ja nie ufam żadnym semickim religiom, wszystkie dążą do pożądania i podporządkowania się ludziom w kieckach. Równie dobrze ci co dokonali zamachu w ateistycznej gazecte, używali Talmudu.
09-01-2015 00:12:16
piter
@Używająca mozgu - zastanów się co piszesz. Fakty są takie: istnieje IS? - istnieje; ucinają głowy, mordują i gwałcą w imię religii? - ucinają, mordują i gwałcą. Dośc już bredni o tym jak muzułmanom jest źle - nikt im nie kazał przyjeżdzać do Francji i innych krajów, jechali tam za chlebem, a nie dlatego, że byli u siebie prześladowani. Skoro islam nie potrafił im utworzyć raju na ziemi w ich krajach to jest ich problem i ich religii. Przyjechali na zachód Europy i zamiast dostosować się do zasad tam panujących próbują żyć jak u siebie w dziczy. Tego tolerować nie można. Za dużo pobłażania prowadzi do patologii. Zasadą liberalnego państwa jest niewtrącanie się w życie obywateli, którzy przestrzegają porządku prawnego i zasad społecznych panujących w tym państwie. A tak się dziwnie składa, że zwłaszcza we Francji ten porządek i te zasady naruszają wyłącznie grupy motywowane religijnie, głównie muzułmanie, w małym stopniu odłam wojujących katolików, którzy jednak nie wywołują zamieszek ani nie mordują nikogo. To jest prawdziwy obraz, a nie jakieś durne spiskowe teorie. Skoro nie można wykorzenić religii to można chociaż znieść wszelką jej ochronę i uznać przestępstwa motywowane religijnie za najcięższe zbrodnie i karać z cała surowością. Czas marchewki minął, albo liberalne państwo wreszcie użyje kija, albo za chwilę go nie będzie.
08-01-2015 23:17:47
Używająca mozgu
Sytuacja muzułmanów we Francji nie była zbyt wesoła przed tym atakiem. Jeśli spojrzymy na Szwecję, która poparła Palestynę, to krótko później kilka ich meczetów zostało zniszczonych. Francja również poparła Palestynę, za co ambasador w Izraelu został wezwany na dywanik. Mimo to Francja nie zmieniła zdania w sprawie Palestyny i nagle mamy atak. 12 osób zamordowanych przez osoby, które raz krzyknely "Allahu Akbar", po czym zniknęły bez śladu na pustych ulicach jednej z największych metropolii Europy. Komu mogłoby być na rękę takie zachowanie? Czyż Polacy naprawdę potrzebują przeżute przez media informacje, bo sami nie potrafią przetrawic prostych faktów?
08-01-2015 23:02:03
piter
Ja tu nie widzę nic obraźliwego, niestety po raz kolejny są problemy z islamskimi fanatykami. Osobiście jestem zdania, że każda religia na pewnym etapie prowadzi do przemocy, nawet buddyzm, niestety islam zatrzymał się w swojej doktrynie w średniowieczu, świat się zmienia a ci dalej jakby nie zmieniło się nic od VII wieku. Jak można poważnie traktować ludzi, którzy zabijają za publikację wizerunku człowieka (Mahomet nie jest nawet bogiem w islamie). Zakaz publikacji wizerunku to tylko jeden z setek idiotyzmów, jakie są u muzułmanów. Potępianie zamachów to krok w dobrym kierunku, ale niestety nie wystarczy. Ktoś tych fanatyków wspiera, ktoś ich sponsoruje. Przecież nie chrześcijanie czy żydzi. Jeśli ktoś mający odrobinkę rozumu przeczytał Koran to wie, że tego się nie da dosłownie interpretować, a ten cały szariat to jest jedno wielkie oszustwo służące kaście rządzących i religijnych interpretatorów (imamów). Cywilizacja zachodnia opiera się na silnym rozdziale religii od państwa. O ile chrześcijaństwo i judaizm acz niechętnie się z tym godzą, o tyle islam wyklucza taką zasadę. I to jest prawdziwe tło konfliktu, który jest nieusuwalny - albo wygramy my, albo oni. Bo na to, by religia muzułmańska pogodziła się ze świeckim państwem szans nie ma - brak jest centralnego ośrodka religijnego więc każdy imam tworzy własną interpretację, a że w więksości są to ludzie fanatyczni to mamy skutki.
08-01-2015 19:30:22
logika
gdzie jest moderator, skoro nie filtruje obraźliwych komentarzy, wolność słowa ale nie dosłowna skoro ktoś nie osiągnął minimum kultury tego słowa nie mogą być zamieszczane.
08-01-2015 18:52:20
logika
rozumiem, że polskie więzienia są przepełnione katolikami, agresja i chuligaństwo w Polsce też rozprzestrzenia się za sprawą katolików, znaczy religia, która wyznają Polacy jest religią przemocy.
08-01-2015 15:38:17
kazelot
Nie wierzę w szczerość ich słów. To fałszywe zdziczałe psy. Przyjdzie jeszcze taki czas, że i ci z Biedrzyckiego się zradykalizują, ten gówniany koran i ta gówniana wiara powinny być w PL konstytucyjnie zabronione tak jak zabronione jest propagowanie idei faszyzmu i komunizmu. Faszyzm i komunizm dyskryminowały oraz eksterminowały miliony istnień ludzkich, tak samo gówniana wiara zwana islamem tudzież "religią pokoju" nawołuje do eksterminacji niewiernych. I proszę, nie chrzańcie mi tu o pokojowej formie islamu bo takiej nie ma i nigdy nie było.
08-01-2015 15:15:44
Polak
A co mieli napisać? Że popierają tych popaprańców? To długo w naszym kraju by nie usiedzieli cali :)
08-01-2015 12:36:29
Chrześcijanka
Na nas przyjdzie czas? Islamizacja Europy? :D ;) Nie ma to jak europocentryzm i ograniczenie umysłowe. Kiedy Polacy chcą jechać na zachód i zarabiać to nie jest problem? Europa to ta cywilizacja tak? Mhm.. ciekawe. Mniej tolerancyjnych ludzi od Europejczyków nie widziałam nigdzie. Kiedy księża gwałcą dzieci, a misjonarze robią dzieci na prawo i lewo to też to potępiamy. Kościół też ma się czego wstydzić.. wojny krzyżowe, święta inkwizycja.. Nie wrzucajmy wszystkich do jednego wora ;) Nauczymy się żyć w pokoju z ludźmi.
08-01-2015 12:00:05
albi
Zjadło: ....liczne interpretacje Koranu, w tym te usprawiedliwiające przemoc.
08-01-2015 11:37:53
albi
A tzw. państwo islamskie (isis) - czy Szanowny Imam również potępi? Bo imam Nezar Chafir wręcz gloryfikuje. Islam jest religią pokoju? Może za czasów Kalifatu Kordoby albo Jugosławii Tito. W XVII wieku hordy najeżdżające Europę to była misja pokojowa? Kto finansował terrorystyczną Al-Kaidę? Komu na rękę burdel w 'biedniejszych' krajach mających ropę i gaz (z ideałem: wypalić szyby Iraku i Syrii)? Znam i szanuję ogromny wkład kultury islamskiej w naukę i kulturę światową. Niestety, brak jedności tej religii posunięty jest dziś do granic szaleństwa - sunnici i szyici mordują się wzajemnie (oczywiście, katolicy też mordowali husytów, ale to nie ta skala). Brak JEDNEJ głowy kościoła rodzi liczne interpretacje Koranu, w tym te usprawiedliw. Niestety, terroryści pod flagami islamskimi są dziś największym zagrożeniem dla pokoju w Europie. I póki ich działania będą przez duchownych legitymizowane płaszczykiem męczeństwa za wiarę, nic ich nie powstrzyma.
08-01-2015 09:46:01
Wilk
Po ile teraz owcze skórki?
08-01-2015 02:54:22
złośliwiec
Jasne, jasne, na nas też niestety przyjdzie czas, nie ma się co łudzić...
08-01-2015 01:56:21
pyra
potępiają a przyjdzie co do czego to samo u nas zrobią !!! otworzmy oczy stop islamizacji europy !!!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
06

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

09

lip

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

13

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Turcja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

16

lip

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: