Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Willa Radia Merkury przy Berwińskiego 5 nagrodzona przez konserwator zabytków - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Willa Radia Merkury przy Berwińskiego 5 nagrodzona przez konserwator zabytków
12-12-2014 07:21   Janusz Ludwiczak
Willa przy ul. Berwińskiego 5, w której mieści się siedziba Radia Merkury otrzymała nagrodę specjalną w plebiscycie "Dobry Remont" na najlepszą renowację elewacji kamienicy oraz najlepiej przeprowadzoną termomodernizację budynku w Poznaniu, który już po raz piąty zorganizowało Stowarzyszenie "Inwestycje dla Poznania". Ponadto plastyk miejski przyznał wyróżnienie w kategorii remontów budynków współczesnych budynkowi przy ul. Chociszewskiego 44-44B, za wzorowo przeprowadzony remont z dbałością o detal architektoniczny i właściwy dobór kolorystyki.

Pod patronatem Miejskiego Konserwatora Zabytków oraz pełnomocnika Prezydenta Poznania ds. Estetyki Wizerunki Miasta (tzw. plastyka miejskiego) już po raz piąty odbywał się plebiscyt "Dobry Remont" na najlepszą renowację elewacji kamienicy oraz najlepiej przeprowadzoną termomodernizację budynku w Poznaniu, który zorganizowało Stowarzyszenie "Inwestycje dla Poznania".

Tak jak w poprzednich edycjach konkursu, chcemy promować ochronę dziedzictwa kulturowego i historycznego Poznania, którego bogactwo przejawia się w architekturze kilku tysięcy budynków. Ten ciekawy zbiór obiektów uwzględnienia zarówno piękne kamienice powstałe w XIX i XX wieku, jak i te młodsze, rzadko doceniane przykłady przedwojennego oraz powojennego modernizmu. Poznań posiada bardzo bogatą substancję zabytkową, którą warto zachować dla przyszłych pokoleń w oryginalnej formie, wykorzystując jednocześnie cały jej potencjał. Zadaniem konkursu jest promocja idei kompleksowego podejścia do dbania o zabytki, uwzględniającego w najwyższym stopniu wymogi ochrony konserwatorskiej i zastosowanie wysokiej jakości materiałów - wyjaśnia Paweł Sowa, prezes Stowarzyszenia Inwestycje dla Poznania.

Zwyciężczynią piątej edycji konkursu na Najlepszą renowację elewacji kamienicy w Poznaniu w 2013 roku "Dobry Remont" głosami internautów wybrana została kamienica przy ul. Dąbrowskiego 33 zdobywając 30 % głosów.

Ponadto Joanna Bielawska-Pałczyńska, Miejski Konserwator Zabytków w Poznaniu przyznała nagrodę specjalną siedzibie Radia Merkury przy ul. Berwińskiego 5 za kompleksowe i profesjonalne podejście do kwestii konserwacji i restauracji elewacji oraz wnętrz willi.

Z kolei Piotr Libicki - pełnomocnik Prezydenta Miasta Poznania ds. Estetyki Wizerunku Miasta, tzw. "plastyk miejski" przyznał wyróżnienie w kategorii remontów budynków współczesnych budynkowi przy ul. Chociszewskiego 44-44B, za wzorowo przeprowadzony remont z dbałością o detal architektoniczny i właściwy dobór kolorystyki.


R E K L A M A

Komentarze (7)

13-12-2014 14:55:17
Hania
Tomi, ten bez pamietam dokladnie, tez wielka szkoda :(
13-12-2014 09:22:26
Hania
Jestem zszokowana takim mysleniem ludzi jak pisze "M" , bo "liscie spadaja na samochody, zaklocaja odbior TV i rzucaja cien", SZOK !!! Zastanawiam sie po co ci ludzie wyprowadzili sie poza miasto. Teraz prosze sobie wyobrazic dzieci tych ludzi, ktore urosna, wyksztalca sie i tak beda karczowac drzewa, lasy i zielen tylko dlatego, ze "im przeszkadza" bo tak robili ich rodzice. Czym skorupka za mlodu..... Wszedzie na swiecie prowadzi sie polityke powrotu do zieleni w miastach a u nas odwrotnie. Ludzie, ktorzy podejmuja decyzje o usuwaniu zieleni powinni byc kierowani na kursy w temacie np. znaczenie i ochrona zieleni na terenach zabudowanych, moze to by pomoglo.
12-12-2014 21:18:20
TOMI
Haniu - piękny bez,ktory rósł "od zawsze" na narożniku Kossaka i Wyspiańskiego też wycięto kilka lat temu na życzenie cycatej baby aktualnie wtedy zatrudnionej do sprzątania posescji. Pozostałe dwa bzy ocalono w ostatniej chwili. Nowy prezydent JJ powinien zaczać audyt w Wydziale Ochrony Środowiska - kto wydaje zezwolenia na wycięcia drzew tak o ręki, na byle wniosek .
12-12-2014 16:38:34
M.
>Niepopularne jest wszystko co ma liście (...)rewitalizacja Głogowskiej" lub dwumetrowe drzewka. Taka tendencja nie dotyczy tylko centrum naszego miasta. Mam dom na obrzeżu, do lasu raptem kilkanaście metrów. I co? Sąsiedzi piszą petycje do leśniczego, żeby wyciął pas drzew. Argumentacja - liście spadają na samochody zaparkowane na posesjach, drzewa zakłócają odbiór tv oraz rzucają cień na drogę. A ja jestem oszołomem, u którego rosną jeszcze wysokie drzewa. Według sąsiadów nie powinno się mieć drzew wyższych niź 3-4 metry i dlatego usiłowali wymusić na mnie wycinkę drzew (dodam, że drzewa są zdrowe, rosną w bardziej niż przepisowych odległościach i cień dostarczają tylko właścicielce). W zasadzie wskazane jest posiadanie trawnika z rolki, szpaleru tuj wzdłuż płotu (koniecznie z agrowłókniną i warstwą kory), jakiegoś drzewka koniecznie przycinanego w kulkę lub stożek.
12-12-2014 15:56:58
Hania
Masz racje JS, mniej zieleni w Poznaniu, o wiele mniej, z roku na rok coraz mniej. Wydaje mi sie, ze ci opowiedzialni za taki stan rzeczy oszczedzaja pieniadzy bo o drzewa trzeba dbac, trzeba liscie zamiatac, usuwac, wywozic, krzewy trzeba przycinac o trawe takze trzeba dbac a wiec im mniej zieleni tym wiecej pieniedzy w kieszeniach miasta. Tylko na co te pieniadze ida skoro nie na zielen? bo masz racje JS sadzi sie rachityczne krzaczki i posypuje drzewnymi trocinami. Moze trzeba bedzie uderzyc do nowego prezedenta Poznania aby zajal sie sprawa zieleni w naszym miescie, wszak ma teraz pole do popisu a i juz za chwile nie bedzie mozna nic "zgonic" na bylego prezydenta Grobelnego.
12-12-2014 14:24:46
JS
Haniu, nie tylko krzewy bzu są ostatnio niepopularne. Niepopularne jest wszystko co ma liście. Wokół budynku Merkurego zrobiła się pustynia - podobnie jak na całym Łazarzu. Ubywa w zastraszającym tempie drzew i dużych krzewów, a w zamian sadzi się rachityczne krzaczki vide: "rewitalizacja Głogowskiej" lub dwumetrowe drzewka. Bądź tak, jak na Kanałowej i Małeckiego nie sadzi się niczego - pozostają puste miejsca po pięknych drzewach. Błyskawicznie zagospodarowywane przez parkujące samochody.
12-12-2014 09:22:33
Hania
Willa jest piekna, znam ten dom z zewnatrz od dzieciaka i zawsze rosl tam przepiekny bez, ktory nadawal swoistego charakteru i atmosfery temu naroznikowi. Niestety juz lata temu krzewy bzu zlikwidowano i jak widac nikt nie powrocil do oryginalnego zazielenienia terenu a szkoda, kilka krzewow bzu byloby ponownie pieknym dodatkiem do tej pieknej willi. Zlikwidowano takze krzewy bzu kiedy postawiono nowy budynek przy Matejki i Limanowskiego. Swoja droga dlaczego krzewy bzu nie sa popularne w dzisiejszych czasach ?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: