Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Nie będzie już dwóch okręgów na Osiedlu Św. Łazarz. Rada Osiedla spotkała się z dyrektorami szkół - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Nie będzie już dwóch okręgów na Osiedlu Św. Łazarz. Rada Osiedla spotkała się z dyrektorami szkół
11-12-2014 00:24   Janusz Ludwiczak
Podczas ostatnich wyborów osiedlowych Łazarz był podzielony na dwa okręgi. W Okręgu I, który stanowił granice dawnego Osiedla Targowego wybieraliśmy 4 radnych, zaś w okręgu II można było oddać głos na 17 kandydatów. Teraz ma się to zmienić. Rada Osiedla Św. Łazarz podjęła uchwałę o likwidacji rejonów. Tym samym w marcu będziemy wybierać łącznie 21 radnych.

W środę, tym razem w Klubie Osiedlowym "Krąg" odbyła się specjalna sesja Rady Osiedla Św. Łazarz, podczas której podjęto uchwałę o likwidacji rejonów. Podczas ostatnich wyborów osiedlowych, które odbyły się w 2011 roku Osiedle Święty Łazarz podzielone były na dwa okręgi. Okręg I stanowiły granice dawnego Osiedla Targowego. W rejonie tym wybierano 4 kandydatów (lub mniej) z 9 podanych na liście.

Natomiast w okręgu II, który obejmował południową część Łazarza (w obrębie ulic Palacza, Arciszewskiego, Reymonta, Wyspiańskiego, Ułańska, Siemiradzkiego, Matejki, Berwińskiego, Głogowska, tory kolejowe i Krauthofera) mieszkańcy mogli oddać głos na 17 (lub mniej niż 17) kandydatów z 38 podanych na karcie do głosowania.

W najbliższych wyborach osiedlowych, które odbędą się w marcu 2015 roku będzie inaczej. Po podjętej uchwale przez obecnych łazarskich radnych zlikwidowane zostały rejony, czyli okręgi I i II. Tym samym wybierać będziemy niezależnie od lokalizacji 21 radnych.

W drugiej części spotkania Rada Osiedla Św. Łazarz spotkała się z dyrektorami przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów podczas świątecznego spotkania, podsumowującego kończący się rok. Przedstawicielom placówek oświatowych wręczono upominki (m.in. książki o Poznaniu), które mają służyć całej społeczności szkolnej.

Na uroczystość zaproszeni zostali również nowi Radni Miasta Poznania.

Ja wiem, że jesteście z Jeżyc, Ogrodów i Starego Grunwaldu, ale mam nadzieję, że Łazarz też jest Wam bardzo bliski i nie zapomnicie o naszych szkołach - powiedziała w trakcie spotkania Maria Łazarz, przewodnicząca Zarządu Rady Osiedla Św. Łazarz.

Zaczęła się nowa kadencja. Jest nowy prezydent i jego nowi zastępcy. Nastały nowe czasy na placu Kolegiackim. Sądzę, że są to nowe, lepsze czasy dla oświaty- powiedziała Katarzyna Kretkowska, Radna Miasta Poznania.

Cieszymy się, że jesteśmy radnymi. Możemy pracować dla tej społeczności lokalnej. W poprzedniej kadencji załatwiliśmy wiele spraw. Uratowaliśmy Gimnazjum 51, obroniliśmy Park Kasprowicza i ogródki działkowe przy Potockiej przed zabudową. To udało się dzięki współpracy nas wszystkich - dodała radna Lidia Dudziak.

Chcemy, by program małej architektury i zazieleniania rozprzestrzenił się również na inne ulice. Myślimy, by rady osiedli w kolejnych latach otrzymywały większe pieniądze na remonty chodników, zieleń. Chcemy robić coś dla dzielnic śródmiejskich, skupiać się nie tylko na tych dużych miejskich inwestycjach - zapowiedział Łukasz Mikuła, Radny Miasta Poznania.

Rada Osiedla Św. Łazarz podziękowała również za dobrą współpracę Radzie Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald.

Jest to ewenement w skali miasta, by dwie rady osiedla - miejska i spółdzielni mieszkaniowej tak dobrze ze sobą współpracowały. Przypomnę, że w tym domu - Klubie Osiedlowym "Krąg" powstał pierwszy Komitet Obywatelski. Pierwszą Radę Osiedla Św. Łazarza zakładali ludzie, którzy nie poszli do Rady Miasta, a działali tutaj od 1990 roku. Od samego początku byliśmy otwarci na wszystkich. Organizujemy razem Dni Łazarza, które od ponad 25 lat łączą mieszkańców - powiedział Jerzy Babiak, przewodniczący Rady Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald.

Na scenie wystąpiła na scenie Marta Grabowska, a na zakończenie zaproszeni goście zasiedli razem do wigilijnego stołu.


Komentarze (5)

13-12-2014 11:53:39
Roman Modrzynski
Czas pokaże czy nowe osoby chcące działać dostaną zaufanie od mieszkańców
12-12-2014 17:22:58
emeryt
Pani Mario to nie są bzdury tylko fakty, że po przegranych wyborach p. Wośkowiak znikł. Nikt nie każe pani czytać bzdur.
12-12-2014 07:57:47
.Łazarz
Po podjętej uchwale przez obecnych łazarskich radnych zlikwidowane zostały rejony, czyli okręgi I i II. SPROSTOWANIE będzie jeden okręg wyborczy ale REJON TARGOWE pozostanie.
12-12-2014 07:10:26
M.Łazarz
Przewodniczący Rady opuścił w kadencji ( 4 lata ) 4 sesje więc jest w czołówce radnych o najwyższej frekwencji. Inni popularni radni rzadziej bywają na sesjach.A poza tym działanie w Radzie to nie siedzenie na sesji tylko konkretne działania.Proszę przestać wypisywać "bzdury" o nieobecnościach bo zaczyna być to niesmaczne i nudne. Dla przykładu zestawienie obecności radnych z 38 sesji. Genowefa Banaszak (37), Dorota Bartkowiak (31), Tomasz Brojewski (12) , Ewa Chwieszczenik (33), Paweł Kirchner ( 9), Marek Kurkowiak (18), Maria Łazarz (38), Bogumiła Maćkowiak (38), Maciej Maćkowiak (21), Marietta Niemier(33), Bartosz Nowak-radny do IX/2014(6), Jarosław Nowak(radny od IX/2014 (3), Filip Olszak (33), Piotr Pałgan (28), Maria Paradowska(34), Łukasz Prymas(35), Lech Sadowski,(20) Anna Susicka(15), Marcin Tomczak(19), Tomasz Wojciechowski (38), Wojciech Wośkowiak(34), Bogna Zielińska(33)
11-12-2014 20:33:11
emeryt
Z relacji i zdjęć wynika, że Wośkowiak totalnie olał prace w RO. Trzeba o tym pamiętać przy wyborach.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

wrz

do 01-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Viva Seniorzy! - targi dla seniorów

02

paź

11:30
Łazarz
Spacer po Fest Fyrtel - wycieczka z przewodnikiem, zaprasza Poznańskie Centrum Dziedzictwa
zbiórka: Rynek Łazarski

05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com (liczba miejsc ograniczona

06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: