Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przytulali się do drzew w obronie klimatu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przytulali się do drzew w obronie klimatu
19-12-2008 01:29   Janusz Ludwiczak
Na targach i Placu Wolności stanęły pomniki "obrońców drzew". W ten sposób Klub Gaja zorganizował akcję i sztukę ekologiczną, której zadaniem było odkrycie na nowo natury i środowiska przyrodniczego. O samym Klubie Gaja opowiada też jego prezes, Jacek Bożek.

Szczytowi ONZ towarzyszyła akcja "Obrońcy Drzew". Codziennie w samo południe poznaniacy mogli stanąć w symbolicznej kolejce do osamotnionego drzewa, do którego mogli się też przytulić. W ten sposób postacie, stworzone z patyków i gałązek przytulały się do drzew zarówno na Targach, jak i jedynego wiązu Placu Wolności. To ponad stuletnie osamotnione drzewo planował w zeszłym roku wyciąć Zarząd Zieleni Miejskiej, który jak twierdził brakowało mu wody. Poznaniacy jednak zaprotestowali i po zebraniu kilkuset podpisów pod petycją drzewo ocalało.

O samym Klubie Gaja, który w tym roku obchodzi 20-lecie istnienia opowiada jego prezes, Jacek Bożek:
Klub Gaja to jest dwadzieścia lat działań. Takie podstawowe rzeczy, które robimy to są programy: pomagamy zwierzętom, zaadoptuj rzekę i święto drzewa. To co robimy tutaj, to jest w ramach kampanii i programu święto drzewa. Sadzimy drzewa z Lasami Państwowymi i około 5 tysięcy szkół w Polsce - sporo jest szkół z Poznania. W tym samym momencie jak my tu stoimy, rozmawiamy z ludźmi i robimy happeningi to jeden z naszych z współpracowników chodzi po szkołach poznańskich i daje po prostu wykłady młodzieży o tym co tu się dzieje i dzieje na świecie. Także mam nadzieję, że ma to jakiś sens edukacyjny ta praca nasza tutaj w Poznaniu. - powiedział Jacek Bożek, prezes Klubu Gaja.


Fot: Janusz Ludwiczak

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

lis

do 23-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznański Jarmark Świąteczny - Betlejem Poznańskie

02

gru

do 04-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Możliwe niemożliwe" - wernisaż wystawy fotograficznej podopiecznych Dziennego Ośrodka Adaptacyjnego nr 1 w Poznaniu dla osób dorosłych

03

gru

do 18-12-2022
Rynek Łazarski
Betlejem Poznańskie - jarmark świąteczny

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Pieśni naszych czasów" Koncert Zespołu "Mała Caryna" - Łukasz Nowak i Marcin Snokowski

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: