Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

MPK remontowało torowisko na Głogowskiej, które powstało osiem lat temu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
MPK remontowało torowisko na Głogowskiej, które powstało osiem lat temu
26-11-2014 07:24   Janusz Ludwiczak
Przez trzy dni MPK remontowało tory tramwajowe na ul. Głogowskiej, w rejonie skrzyżowania z Potockiej. Jak zapewnia przewoźnik remont był konieczny. Sęk w tym, że w 2006 roku przy okazji przebudowy skrzyżowania ulic Głogowskiej i Hetmańskiej ułożono tutaj zupełnie nowe torowisko.

W sobotę, niedzielę i poniedziałek prowadzona była naprawa torowiska tramwajowego na ulicy Głogowskiej, pomiędzy ul. Potockiej a Załęże. Przez trzy dni tramwaje linii nr 5 i 14 kursowały objazdem przez Wildę, a "ósemka" i "jedenastka" jeździły przez Rondo Jeziorańskiego. Od przystanku Głogowska/Hetmańska do Ronda Kaponiera kursowały autobusy zastępcze "za tramwaj" linii T5.

Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo naszych pasażerów. Monitorujemy stan torowisk. Poza planowanymi wcześniej naprawami i remontami, przeprowadzamy również takie, których wymaga nagła sytuacja. Bieżący monitoring stanu torowisk wykazał, że bezzwłocznej naprawy wymagało torowisko na ul. Głogowskiej, na odcinku od skrzyżowania Głogowska/Hetmańska do ul. Klaudyny Potockiej - tłumaczy Iwona Gajdzińska, rzecznik MPK.

Sęk w tym, że latem 2006 roku przy okazji przebudowy skrzyżowania ulic Głogowskiej i Hetmańskiej ułożono w tym miejscu zupełnie nowe torowisko. Jak widać zużyło się w ciągu ostatnich ośmiu lat.

Naprawa torowiska na ulicy Głogowskiej była typowo interwencyjna. Stan torów wymagał naszej szybkiej interwencji. Pracowaliśmy do późnych godzin wieczornych. W świetle umowy z miastem MPK przeprowadza remonty torowisk w zakresie bieżącej eksploatacji. Generalne remonty przeprowadza miasto, czyli Zarząd Transportu Miejskiego. My wymieniamy pewne odcinki torowisk, z nawierzchnią, podlewem. Stan torowisk sprawdzają nasi pracownicy z Wydziału Torów oraz motorniczowie. Otrzymujemy również sygnały od mieszkańców, którzy informują nas np. o nagłym i nadmiernym hałasie. Staramy się na bieżąco interweniować. Remontujemy torowiska za tyle pieniędzy ile mamy, ale nie mamy ich zbyt wiele - zaznacza Iwona Gajdzińska z MPK.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

16

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody
Targi akcesoriów i sprzętu jeździeckiego

17

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal sztuki i przedmiotów artystycznych

14

sty

do 16-01-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Polagra Premiery" - Międzynarodowe Targi Rolnicze

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: