Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Równo rok temu otwarto nowy dworzec PKS - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Równo rok temu otwarto nowy dworzec PKS
23-11-2014 13:41   Janusz Ludwiczak
23 listopada 2013 r. o godz. 0:30 odjechał pierwszy autobus z nowego dworca PKS, który powstał obok dworca kolejowego Poznań Główny, w kompleksie centrum handlowego Poznań City Center.

Równo rok temu, 22 listopada 2013 r. o godz. 22:50 z dotychczasowego dworca PKS, który znajdował się przy skrzyżowaniu ulic Matyi i Wierzbięcice odjechał ostatni autobus.

100 minut później, 23 listopada 2013 r. o godz. 0:30 odjechał kolejny autobus, ale już z nowego dworca PKS, który powstał tuż obok dworca kolejowego Poznań Główny i w kompleksie centrum handlowego Poznań City Center. Tym samym również mieszkańcy Łazarza mają bliżej na autobusy PKS.

Na nowym dworcu PKS znajdzie się 19 stanowisk, z których w ciągu doby może odjeżdżać 300 autobusów. Obiekt ma ponad 5 tys. m kw. powierzchni. Znajduje się w nim 5 kas, poczekalnia z 40 miejscami siedzącymi, centrum informacji pasażerskiej, terminal międzynarodowy, a także tablice elektroniczne, na których wyświetlane są informacje o odjazdach i utrudnieniach w ruchu.

Nowy dworzec PKS jest ok. Moim zdaniem na pewno jest to duży postęp w porównaniu do poprzedniego dworca. Jest to lepsza lokalizacja, powiązana z innymi układami komunikacyjnymi. Myślę, że wszyscy będą z tego zadowoleni - mówił rok temu Ryszard Grobelny, prezydent Poznania.

Grunt, na którym znajduje się stary dworzec PKS docelowo ma zostać sprzedany. W październiku 2013 r. odbyła się pierwsza licytacja, w której cena wywoławcza wynosiła 116 mln zł. Nie było jednak chętnych na nabycie nieruchomości. Ponowną licytację zaplanowano w styczniu. Wtedy cenę obniżono do 99 mln zł, jednak również wtedy nie znaleziono kupca. Możliwe, że nieruchomość zostanie podzielona na części, która każda ma zostać sprzedana osobno. Wiadomo, że przy zbiegu ulic Wierzbięcice i Matyi mają powstaną najprawdopodobniej biurowce. Stary dworzec PKS funkcjonował przez prawie 50 lat, od 23 lutego 1964 roku.


R E K L A M A

Fot: Janusz Ludwiczak (0-24), Krzysztof Ludwiczak (25-39) / archiwum lazarz.pl

ZOBACZ TAKŻE: POZnań* G(ł)ówny

Komentarze (1)

23-11-2014 14:45:54
paramido
Na całym dworcu śmierdzi wzorowo z WC za 2,50zł/szt. Ale widać prezydenta nikt ponownie nie zaprosił na roczek, żeby sobie powàchał...
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: