Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Planuj swoje miasto" - badanie preferencji mieszkańców na temat zagospodarowania Parku Kasprowicza - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Planuj swoje miasto" - badanie preferencji mieszkańców na temat zagospodarowania Parku Kasprowicza
16-11-2014 01:52   Janusz Ludwiczak
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza prowadzi badanie preferencji mieszkańców wobec przyszłego zagospodarowania przestrzennego okolic Parku Kasprowicza. Do tej pory w ankiecie wzięły udział 961 osoby, które przekazały 2537 sugestii na temat zagospodarowania Parku Kasprowicza. W badaniu można wziąć udział do poniedziałku, 17 listopada.

Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu pod kierunkiem prof. dr Piotra Jankowskiego w ramach projektu badawczego Narodowego Centrum Nauki, przy współpracy Miejskiej Pracowni Urbanistycznej przeprowadza badanie na temat zagospodarowania przestrzennego Parku Kasprowicza i jego okolic.

Badanie ma dwa główne cele. Pierwszym jest badanie internetowych metod partycypacji i porównanie ich z tradycyjnymi metodami. W tym przypadku porównujemy prowadzone przez Miejską Pracownię Urbanistyczną i Biuro Prezydenta spotkania konsultacyjne z ankietami i dyskusjami internetowymi. Drugim, nie mniej ważnym, celem jest dostarczenie Miejskiej Pracowni Urbanistycznej wiedzy na temat preferencji mieszkańców na temat zagospodarowania terenu. Z wyników powstanie raport, który będzie przekazany MPU i opublikowany na stronie internetowej projektu. Badanie jest związane z przygotowaniem planu miejscowego. Wnioski z badania będą miały w procesie pracowania planu charakter podobny do wniosków nieformalnych zgłaszanych przez interesariuszy pisemnie i na spotkaniach konsultacyjnych - tłumaczy Michał Czepkiewicz.

W kolejnym etapie, po opracowaniu roboczej wersji planu, zostanie ona poddana dyskusji równolegle na spotkaniu konsultacyjnym i w internecie. Podobnie jak w przypadku ankiety, wyniki dyskusji będą przekazane projektantom planistycznym - wskazuje Michał Czepkiewicz.

Do tej pory w badaniu wzięło udział 961 osób, które przekazały 2537 sugestii na temat zagospodarowania Parku Kasprowicza.

W badaniu można wziąć udział do poniedziałku, 17 listopada. Geoankieta, za pomocą której można się wypowiedzieć na temat przyszłości tego obszaru, dostępna jest na stronie: www.planujswojemiasto.pl.


R E K L A M A

Komentarze (5)

16-11-2014 23:31:51
M.Łazarz
Wydawało się że problem zabudowy mieszkaniowej Parku Kasprowicza został"pogrzebany"przez zapisy planu miejscowego i Studium. A tu proszę ,powstają nowe projekty.Ankieta niepotrzebnie wywołuje ten problem. Plan zagospodarowania Parku Miejska Pracownia Urbanistyczna już przygotowała i konsultowała z mieszkańcami, na spotkaniu powiedzieli NIE zabudowie mieszkalnej ,chcieli rekreacji,miejsc odpoczynku,kawiarenki,zaplecza sanitarnego, pływalni. Nie rozumiem w jakim celu prowadzi się te badania,czyżby bocznymi drzwiami jednak ktoś chce wprowadzić "mieszkania" do Parku.
16-11-2014 23:04:17
Anka
Spójrzmy na to w ten sposób: pytają, to odpowiedzmy, że nie widzimy tu miejsca ani na zabudowę wielorodzinną, ani jednorodzinną. Jeśli usługowa lub inna, to gdzie i w jakiej formie itd. Ja nie miałam wcześniej okazji to wypowiedzenia się, po prostu przy okazji spotkań, nie mogłam w nich uczestniczyć, choć jestem mieszkańcem. Dlatego teraz chętnie przy okazji ankiety wypowiedziałam się, że teren w całości tak jak jest powinien być przeznaczony pod rekreację, zieleń itp. a w miejscu gdzie już obecnie istnieje zabudowa (chodzi min.o niedokończone lodowisko itp.) powinny być ewentualnie rozpatrzone propozycje takie jak działalność usługowa (np.wypożyczalnia rowerów)... Dla mnie to jest doskonały pretekst do wyrażenia swojego zdania, które być może zostanie wzięte pod uwagę. Nie szukam dziury w całym... Wiem, że teren ten jest kwestią sporów, ale podkreślam - każda forma wyrażenia swojego zdania przeciwko zabudowie jest ważna.
16-11-2014 12:49:05
Tomek
Wg mnie jest to po części zamydlanie oczu mieszkańcom. Spotkań dotyczących nowego studium oraz planu uchwalanego na podstawie starego studium było bez liku. Teraz dojdzie jeszcze jakaś ankieta... Za każdym razem władze próbują przemycić te budynki wielorodzinne na terenie dawnego Energetyka. Chyba czekają na nasze zniechęcenie, aby wreszcie klepnąć tę sprawę. W nowym studium jest dziwny zapis "dopuszczona zabudowa do wskazania na etapie sporządzania Planu Miejscowego z uwzględnieniem uwarunkowań historyczno - kulturowych". Podejrzewam, że jest to zdanie klucz i dzięki niemu w MPZP będzie można nawiązać do milicyjnego hotelu, który mieści się po drugiej stronie ulicy... Tak się robi w Polsce prawo pod klienta...
16-11-2014 07:28:34
Hania
Ankieta mnie wystraszyla w sensie takim, ze bierze sie pod uwage przeznaczenie terenu parku, przynajmniej zapewne jego czesci, pod budownictwo wielorodzinne lub jednorodzinne. Skad wogole takie pytania w ankiecie ? Czy juz developerzy pracuja z miastem aby tego dokonac ? To jest park nie ziemia na sprzedaz dla developerow. Jesli zacznie sie obkrajanie terenu parku dla celow budownictwa to zostaniemy ze skwerem i jedna lawka. Nie podoba mi sie absolutnie branie pod uwage budownictwa na terenie parku i zaczyna mi smierdziec ta sprawa. Trzeba bedzie sie zainteresowac konkretnie miejskimi planami dla Parku Kasprowicza, nie podoba mi sie to wogole. Gdyby pan redaktor mial mozliwosc przedstawienia nam tych miejskich planow dla parku to bylabym wdzieczna za zapoznanie nas z nimi.
16-11-2014 02:34:26
Anka
Fajna ankieta. Warto się zainteresować. Można dość dokładnie przedstawić swoją wizję terenów Parku, przedstawić za i przeciw. Miejmy nadzieję tylko, że faktycznie nasze opinie zostaną wzięte pod uwagę.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: