Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Za ponad ćwierćmiliona złotych zmodernizowano chodnik na Kasprzaka - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Za ponad ćwierćmiliona złotych zmodernizowano chodnik na Kasprzaka
14-11-2014 09:27   Janusz Ludwiczak
Zakończył się remont chodnika po wschodniej stronie ulicy Kasprzaka, na odcinku od Hetmańskiej do Niegolewskich. Inwestycja kosztowała w sumie 256 846,35 złotych. Oprócz remontu chodnika posadzonych zostało nowych 19 drzew. Pojawiła się także element małej architektury - ławka na przeciwko przychodni.

Remont chodnika remont chodnika po wschodniej stronie ulicy Kasprzaka, na odcinku od Hetmańskiej do Niegolewskich trwał dwa miesiące. Prace, które rozpoczęły się 1 września zrealizował wyłoniony w przetargu Zakład Drogowo-Budowlany Kaszkowiak sp. j ze Skórzewa. W czwartek odbył się odbiór techniczny inwestycji. Do końca miesiąca wykonawca ma czas na dokonanie kilku poprawek, jednak większych zastrzeżeń do remontu chodnika zarówno ZDM jak i Rada Osiedla Św. Łazarz nie mieli.

Remont chodnika kosztował w sumie 256 846,35 złotych, z czego na odcinku od Hetmańskiej do Morawskiego - 199 072,88 złotych, od Sczanieckiej do Niegolewskich 57 773,47 zł.

Początkowo stare płyty chodnikowe na nową kostkę typu "pozbruk" miały być wymieniane tylko od Hetmańskiej do ul. Morawskiego, czyli miejsca, w którym prowadzona jest w dawnej fabryce rowerów Inventia inwestycja mieszkaniowa. ZDM postanowił jednak, że chodniki wymienione zostaną aż do ulicy Niegolewskich. Remont sfinansowany został do wysokości posiadanych środków.

Zadania są realizowane do wysokości posiadanych środków finansowych. Rada Osiedla św. Łazarz przeznaczyła na realizację wszystkich remontów chodników 290 tysięcy złotych. Łącznie, wraz ze środkami celowymi, które znajdują się w dyspozycji ZDM na ww. cele można przeznaczyć ok. 400 tys. złotych. W związku z wyczerpaniem środków finansowych w tym roku chodnik na ul. Jarochowskiego nie będzie remontowany. Zawsze z radą osiedla uzgadniamy realizację prac drogowych - tłumaczy Tomasz Libich z Zarządu Dróg Miejskich.

Natomiast chodnik po wschodniej stronie ulicy Kasprzaka, pomiędzy Morawskiego a Sczanieckiej po zakończeniu budowy w dawnej fabryce rowerów przeprowadzi inwestor.

W ramach inwestycji ZDM posadził również 19 nowych drzew. Część drzew w złym stanie została wycięta.

Rozmawialiśmy z ZDM i wycinki drzew na ul. Kasprzaka nie będzie. Będzie przegląd drzew pod względem ich zdrowia. Chore drzewa mogą zostać przycięte, ale głębsza wycinka nie jest planowana. Posadzone zostaną za to nowe drzewa. Projekt zakłada raczej zwiększenie ilości drzewostanu niż wycięcie drzew - mówił w lipcu Filip Olszak, przewodniczący Komisji Infrastruktury Rady Osiedla Św. Łazarz.

A jak wyglądał chodnik na ul. Kasprzaka przed remontem? Zobacz zdjęcia archiwalne.


Komentarze (5)

14-11-2014 20:25:13
M.Łazarz
Wspomniane uszkodzenia zostaną naprawione do 23 listopada,to "wypadek" przy pracy ,wjazd ciężkiego sprzętu.Na tym odcinku zostaną naprawione inne uszkodzenia na chodniku.
14-11-2014 17:30:51
wolf
Idąc Kasprzaka od Stablewskiego w stronę Szczanieckiej widać ze stosowano kostkę w różnych odcieniach szarości. W dodatku w dodatku miejscami chodnik już się rozjeżdża przy obrzeżach chodnikowych i to nie od strony ulicy przy zaparkowanych samochodach tylko przy płocie od boiska dawnego Liceum nr 8
14-11-2014 14:38:33
M.Łazarz
Niestety na tym odcinku ulicy Kasprzaka jest tak rozbudowana infrastruktura podziemna że w wielu miejscach nie można sadzić nowych drzew po usunięciu starych.Takie są "obwarowania" i nic nie można na to poradzić. Zamiennie na tej ulicy dokonano nasadzeń nowych drzew i krzewów.Ponadto nie zakończono jeszcze nasadzeń zieleni,instalowania słupków zabezpieczających drzewa prze parkującymi samochodami.Na ulicy Głgowskiej przy "małej architekturze" zamontowane zostaną kosze na śmieci.
14-11-2014 12:52:32
Męski Roman
A ja zwróciłbym uwagę na wysokość krawężników. Niby robimy miejsca parkingowe, ale krawężnik tak wysoki, ze tylko SUVem podjechać można...
14-11-2014 10:24:57
M.
Jednak wycinka była. Szkoda tylko, że na miejscu wyciętych drzew nie zawsze posadzono nowe. Np. przy ul. Kasprzaka 1 (koło sklepu meblowego) firma zadała sobie trud usunięcia korzeni po właśnie wyciętej lipie. Niestety o nowym drzewie zapomniano.
Aktualności
Niezapominajka
30

sty

Polska * Poznań * Łazarz
30. finał WOŚP

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Sztab 30. finału WOŚP

01

lut

do 04-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Budma 2022" - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury
"Intermasz" - Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego
"Kominki" - Międzynarodowe Targi Komi

11

lut

do 13-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
"Rybomania" - targi wędkarskie

22

lut

do 25-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Meble Polska" - targi meblowe
"Home Decor" - targi wnętrz

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: