Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Dziewięćdziesiątka" będzie obchodzić półwiecze istnienia - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Dziewięćdziesiątka" będzie obchodzić półwiecze istnienia
23-10-2014 07:22   Janusz Ludwiczak
W sobotę 50-lecie istnienia obchodzić będzie Szkoła Podstawowa nr 90 przy ul. Chociszewskiego. W ramach obchodów odbędzie się m.in. prezentacja wystaw poświęconych historii szkoły, prezentacja lip dub oraz spotkanie absolwentów.

12 października 1964 roku odbyła się uroczystość otwarcia Szkoły Podstawowej nr 90, która była 791. Szkołą - Pomnikiem Tysiąclecia w kraju, 10. w Poznaniu i 2. w dzielnicy Grunwald.

"Dzielnicowy Komitet Front Jedności Narodu i Społeczny Komitet Budowy Szkoły Pomnika Tysiąclecia Państwa Polskiego w Poznaniu przekazały szkolnictwu poznańskiemu w dzielnicy Grunwald jeszcze jedną nową szkołę, w której znalazło miejsce 770 dzieci" - donosiła dzień później poznańska prasa.

Szkoła Podstawowa nr 90 otrzymała imię Wandy Wasilewskiej, pisarki i działaczki komunistycznej, która była patronką do 1989 roku.

W sobotę "Dziewięćdziesiątka" obchodzić będzie swoje 50. urodziny.

Obchody 50-lecia "Dziewięćdziesiątki" planujemy na 25 października. W Auli Uniwersyteckiej o godz. 11 odbędzie się uroczysty koncert, w trakcie którego wystąpią m.in. obecni uczniowie szkoły. Zaraz po koncercie, od godz. 14 odbędzie się zwiedzanie wystaw w budynku naszej szkoły przy ul. Chociszewskiego. Wtedy odbędzie się również będą mogli spotkać się absolwenci. Dzień wcześniej, w piątek 24 października o godz. 12:00 w kościele Jana Kantego przy ul. Grunwaldzkiej odprawiona zostanie msza święta - zapowiada Romana Appelt, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 90.

W ciągu 50 lat Szkołę Podstawową nr 90 im. hrabiego Władysława Zamoyskiego ukończyło ponad 6 tysięcy absolwentów, których kształciło 128 nauczycieli. Obecnie do "Dziewięćdziesiątki" uczęszcza 555 uczniów do 26 oddziałów klasowych, których kształci 53 nauczycieli, w tym 15 dyplomowanych oraz 12 pracowników administracji i obsługi.

Z początkiem roku szkolnego 1991/1992 rozpoczęto w szkole wdrażać autorski program muzyczny - powstała pierwsza klasa z programem muzyki. W "Dziewięćdziesiątce" działa m.in. Ruch Młodych Miłośników Muzyki Pro Sinfonika, a także sekcje sportowe czy Uczniowski Klub Sportowy w judo. Placówka uczestniczy również w europejskich projekcie Comenius.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

wrz

do 01-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Viva Seniorzy! - targi dla seniorów

02

paź

11:30
Łazarz
Spacer po Fest Fyrtel - wycieczka z przewodnikiem, zaprasza Poznańskie Centrum Dziedzictwa
zbiórka: Rynek Łazarski

05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com (liczba miejsc ograniczona

06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: