Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Janusz Heller został odznaczony medalem Ministra Kultury za zasługi dla Kultury Polskiej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Janusz Heller został odznaczony medalem Ministra Kultury za zasługi dla Kultury Polskiej
17-10-2014 07:25   Janusz Ludwiczak
Podczas uroczystej inauguracji sezonu kulturalno-oświatowego 2014/2015 na Łazarzu Janusz Heller, kierownik Klubu Osiedlowego "Krąg" otrzymał medal Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla Kultury Polskiej. Natomiast Galeria Raczej została wyróżniona Łazarską Nagrodą Artystyczną 2014. Uroczystość rozpoczęła się jednak od telefonu z informacją o podłożonej bombie. W Klubie "Krąg" pojawili się saperzy.

Zanim rozpoczęła się inauguracja sezonu kulturalno-oświatowego na Łazarzu Izabela Wysocka, sekretarka Klubu Osiedlowego "Krąg" otrzymała telefon o podłożonej bombie. Na miejsce przybyli ratownicy oraz saperzy ubrani w wojskowe moro i ze sprzętem do wykrywania ładunków wybuchowych. Na szczęście nie była to prawdziwa bomba, lecz inscenizacja, która wprowadziła w bombowy sezon 2014/2015.

W trakcie uroczystości Waldemar Witkowski, radny sejmiku województwa wielkopolskiego w imieniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaczył Janusza Hellera, kierownika Klubu Osiedlowego "Krąg" medalem "zasłużony dla kultury polskiej".

Ponadto Galeria Raczej otrzymała Łazarską Nagrodę Artystyczną 2014 za podejmowane działania i akcje kulturalne, które ożywiają ulicę Głogowską.

Inaugurację kulturalno-oświatowego 2014/2015 na Łazarzu uświetnił występ Marty Grabowskiej-Dymczyk, która zaśpiewała piosenki z repertuaru Anny German. Na zakończenie publiczność mogła zobaczyć pokaz tańca brzucha w wykonaniu Zuzanny Skowrońskiej.

Podczas uroczystości wspomniano również Jana Komarnickiego. W czwartek, 16 października przypadła 7. rocznica jego śmierci. Jan Komarnicki dla wielu mieszkańców Łazarza był przyjacielem. Przez 23 lata związany był z Klubem Osiedlowym "Krąg", najpierw w kole fotograficznym, które prowadził przez 10 lat, a później przewodniczący Klubu Seniora "Bamberka". Jan Komarnicki był także członkiem zespołu kabaretowego "Wiosenne Krokusiki" oraz Przewodniczącym Komisji Społeczno-Kulturalnej Rady Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald. Był organizatorem licznych imprez, wycieczek i spotkań oraz współorganizatorem corocznego dzielnicowego święta Dni Łazarza. W 1994 roku otrzymał tytuł "Człowieka Roku".
Doskonale znał się na komputerach. Mimo późnego wieku doskonale korzystał z takich programów jak Word czy Excel, a korzystanie z internetu nie było dla niego problemem.
3 kwietnia 2008 roku Jan Komarnicki został patronem Klubu Seniora "Bamberka". Uchwała o powołaniu patrona została przyjęta z dużym uznaniem przez łazarskich seniorów. 16 października 2008 roku, w pierwszą rocznicę śmierci duża sala widowiskowa w Klubie Osiedlowym "Krąg" została nazwana imieniem Jana Komarnickiego.

W w piątek o godz. 17:00 Klub Osiedlowy "Krąg" zaprasza najmłodszych na spektakl "Kozucha Kłamczucha" w wykonaniu Teatru Krokodyl. Wstęp wolny.


Komentarze (1)

18-10-2014 14:53:35
Roman Modrzynski
Serdeczne gratulacje!!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

maj

16:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Z Przyrodą Za Pan Brat"- miedzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze.Mile widziane ekipy złozone z dzieci i rodziców lub dziadków. Obowiązują zapisy mailowe:(wysockiwoj@gmail.com). Liczba „rodzinnych z

18:30
Łazarz
25. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

20

maj

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek muzyczny w Ogrodzie Łazarz" - impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem.

21

maj

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Spektakl dla dzieci pt."O królu Nic Nie Robię" w wykonaniu Teatru Krokodyl
- organizatorzy proszą o przyniesienie swoich siedzisk (poduszka, karimata, kocyk)
Wstęp wolny pod warunkiem zachowan

24

maj

13:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Zdrowy kręgosłup" - gimnastyka dla grupy 60+
"Zumba gold" - gimnastyka dla grupy 60+

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: