Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kuria rozpoczęła remont budynku po "Ósemce". Będzie tu gimnazjum katolickie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Kuria rozpoczęła remont budynku po "Ósemce". Będzie tu gimnazjum katolickie
14-10-2014 13:20   Janusz Ludwiczak
Rozpoczął się remont budynku przy ul. Głogowskiej 92, w którym do lipca mieściło się VIII LO. We wrześniu do gmachu na przeciwko kościoła Matki Boskiej Bolesnej wprowadzi się Publiczne Gimnazjum Katolickie im. św. Stanisława Kostki, które przeniesione zostanie z ul. Kanclerskiej.

W połowie lipca VIII LO ostatecznie opuściło gmach przy ul. Głogowskiej 92. Budynek ten stał się własnością kurii. "Ósemka", która mieściła się tutaj przez 70 lat musiała się wyprowadzić, gdyż w 2007 roku prawomocnym wyrokiem sądu Archidiecezja Poznańska odzyskała budynki przy ul. Głogowskiej 90 i 92, w których mieszczą się obecnie Zespół Szkół Muzycznych (należący do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego) oraz właśnie VIII Liceum Ogólnokształcące.

W obiekcie naprzeciwko kościoła Matki Boskiej Bolesnej znajdować będzie się gimnazjum prowadzone przez kurię. Ruszył właśnie remont budynku. W połowie września Archidiecezja Poznańska otrzymała od Wydziału Urbanistyki i Architektury Urzędu Miasta Poznania pozwolenie na budowę dla remontu i przebudowy budynku szkolnego z salą sportową Publicznego Gimnazjum Katolickiego im. św. Stanisława Kostki.

W budynku przy ul. Głogowskiej znajdzie się Gimnazjum Katolickie św. Stanisława Kostki, które obecnie działa przy ul. Kanclerskiej. Szacujemy, że na remont budynku Ósemki trzeba będzie przeznaczyć rok czasu - wyjaśniał nam w połowie zeszłego roku ks. Maciej Szczepaniak, rzecznik Archidiecezji Poznańskiej.

Budynki przy ul. Głogowskiej zostały wybudowane dla celów szkolnictwa i jeśli dojdzie do wyprowadzki VIII LO na pewno będą tam funkcjonować szkoły. Choć trudno dziś podać więcej szczegółów, jedno jest pewne: dzieła ks. Czesława Piotrowskiego nie można zaprzepaścić. To on w 1920 roku był inicjatorem powstania w tym miejscu szkoły przygotowawczej, potem gimnazjum. Zrobimy wszystko, żeby tę tradycję kontynuować - przekonuje ks. Maciej Szczepaniak.

Publiczne Gimnazjum Katolickie im. św. Stanisława Kostki przy Głogowskiej ma zostać uruchomione 1 września 2015 r. Remont budynku ma kosztować kurię ponad 10 mln zł


Komentarze (11)

06-10-2015 12:41:30
każdy ma swoje zdanie
szkoła na kanclerskiej została zamknięta! @Andy oczywiście symboliczne nic - ponieważ to szkoła katolicko-państwowa
07-12-2014 09:08:55
Ja
"Jakoś żadnego Einsteina ósemka przez ostatnie dziesięciolecia nie wyprodukowała." Pójdziesz do lekarza - to się zastanów ile z nich po Ósemce dostało się na wydział lekarski. "leniwym z zawodu" czasem leniwością tłumaczą sobie osoby braki możliwości intelektualnych
21-10-2014 07:16:06
Negatyw
Całe szczęście, że dla równowagi mamy Nergala i Behemoth!!!
20-10-2014 20:46:16
JS
@Tomek, chłopaka możesz poznać gdzie indziej :)
20-10-2014 19:42:17
Tomek
Przyda się porządna szkoła katolicka. Szkoda, że nie ma katolickiego liceum...
20-10-2014 06:56:05
Negatyw
Wkrótce każda szkoła, zamieni się w katolicką. Chory kraj...
17-10-2014 12:44:15
mieszkaniec
Kuria była właścicielem budynku i mogli ustalać ceny takie jakie chcieli.Dobrze ze powstanie tam szkola katolicka.
14-10-2014 18:08:34
morlock
Jakoś żadnego Einsteina ósemka przez ostatnie dziesięciolecia nie wyprodukowała. Ile można na daaawnym prestiżu jechać. Cukier też kiedyś krzepił :-). Poważniej. Ja liczyłem że koloratki coś "średniego" założą a nie gimbusiarnię. Fakt - nie mam pojęcia ilu uczniów liczy szkoła przy Kanclerskiej i jaki poziom prezentuje (leniwym z zawodu) ale może nawiązując do, co prawda socjalistycznej tradycji (biega mi o genezę Ósemki) otworzyć Technikum Specjalistów Informatyki i Fizyki Stosowanej? Od Religii oraz Nauki Poruszania się Po Poznaniu i Właściwego Użycia Sztućców przy Posiłku powinna być RODZINA a nie szkoła.
14-10-2014 17:39:56
Marysia
ta szkoła już istnieje na Kanclerskiej w starym budynku po zlikwidowanych liceum. Nabór to paru chętnych na jedno miejsce, bo to bardzo dobra szkoła. Dobrze, że będzie w nowym wyremontowanym budynku. Ósemka też nie przeniosła się do rudery. W sumie wszyscy uczniowie będą się uczyć w lepszych warunkach niż do tej pory.
14-10-2014 17:16:17
Andy
Jestem ciekaw czy klechy będą płacić tyle podatku ile chcieli za wynajem czy jak zwykle symboliczne nic
14-10-2014 13:33:45
Olga
Nie mogę ukryć oburzenia przeciwko Kurii. Teraz są pieniążki na extra remoncik, byli uczniowie musieli się wynieść( bez sentymentów) . A ja po prostu chciałabym zobaczyć , jaki będzie nabór do " katolika" . Znam przykłady z innych miast wojewódzkich i wiem , że uczniowie po ukończeniu takich szkół mają serdecznie dość religijnego drylu i rezygnują nawet z chodzenia do kościoła!!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

paź

do 09-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA: Poznań Game Arena - targi gier, multimediów i rozrywki

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Bezpłatne warsztaty gliniarskie dla dzieci i nie tylko
Obowiązują zapisy: zapisy.klubkrag@gmail.com

09

paź

16:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert Orkiestry Zbigniewa Pawlaka

Rynek Łazarski
Targ Sztuk Pięknych
w godz. 13:00-18:00

11

paź

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Jubileusz 10-lecia 5.Poznańskiej Drużyny Harcerskiej "Wagabunda"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: