Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

6407 maratończyków przebiegło przez Łazarz {WIDEO, GALERIA ZDJĘĆ} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
6407 maratończyków przebiegło przez Łazarz {WIDEO, GALERIA ZDJĘĆ}
12-10-2014 23:12   Janusz Ludwiczak
Ponad 6,4 tysiąca zawodników zmierzyło się w niedzielę z dystansem 42 kilometrów i 195 metrów podczas jubileuszowego, 15 Poznań Maraton. Już po raz trzeci trasa prowadziła przez Łazarz, m.in. Grunwaldzką, Rondem Jeziorańskiego, Arciszewskiego i Hetmańską. Na skrzyżowaniu ulic Hetmańskiej i Kasprzaka znajdowała się specjalna mata, która odmierzała pokonany czas zawodników na 10 kilometrze. Natomiast przy ul. Kolejowej zlokalizowany był punkt żywieniowy, w którym biegacze mogli napić się wody i zapewnić sobie dawkę energetyczną w postaci m.in. bananów, pomarańczy czy czekolady. Natomiast na Placu Marka na Targach znajdowała się meta maratonu.

W niedzielę punktualnie o godz. 9:00 spod pomnika Tadeusza Kościuszki przy zbiegu ulic Grunwaldzkiej i Bukowskiej 6407 zawodników postanowiło zmierzyć się z dystansem 42 kilometrów i 195 metrów podczas jubileuszowego, 15 Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza.

Linia startowa zlokalizowana została tak jak w roku ubiegłym wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej, natomiast meta zlokalizowana była na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, dokładnie na Placu Marka. Trasa biegu prowadziła także przez Łazarz - przez Rondo Jeziorańskiego, a dalej Arciszewskiego i Hetmańską. Już w 31 minucie pierwsi zawodnicy znaleźli się na skrzyżowaniu Głogowskiej i Hetmańskiej.

Na skrzyżowaniu ulic Hetmańskiej i Kasprzaka znajdowała się specjalna mata, która odmierzała pokonany czas zawodników na 10 kilometrze. Kilka metrów dalej, pomiędzy ulicą Dmowskiego a Kolejową zlokalizowany był punkt żywieniowy, w którym biegacze mogli napić się wody oraz napojów izotonicznych oraz zapewnić sobie dawkę energetyczną w postaci m.in. bananów, pomarańczy czy czekolady. Doping muzyczny zapewniał zespół przygrywający na bębnach. Nie zawiedli również kibice, którzy stukając przykrywkami od garnków oraz łyżkami w patelnie wykrzykiwali: "Brawo, brawo, brawo", "Dalej, dalej, dalej", "Dobiegniecie".

Wśród biegaczy byli przedstawiciele różnych zawodów od sportowców po lekarzy, mechaników, dziennikarzy, kucharzy i nawet księży. Nie zabrakło również słynnej biegaczki, 75-letniej Marii Pańczak, która razem ze swoją parasolką bierze udział prawie we wszystkich biegach długodystansowych w Polsce. Nic tylko pozazdrościć formy.

Meta maratonu zlokalizowana była na Placu Marka, na Targach. Jako pierwszy do mety w czasie 2:13:28 dobiegł Kenijczyk Kiprotich Kirui z Nairobi. Tuż za nim był Polak, Emil Dobrowolski, który ukończył bieg w czasie 2 godzin, 15 minut i 40 sekund. Trzeci na mecie był Salomon Kipsang Soy z Kenii (02:16:20). Wśród pań najlepsza była Irene Chepkirui Makori z Nairobi w Kenii. Tym samym zawodniczka pobiła rekord trasy wśród kobiet.

To nie jedyny rekord. W tegorocznym maratonie wzięło udział 6407 zawodników, o 651 biegaczy więcej niż rok temu.

Na mecie, na wszystkich maratończyków czekał medal. Wśród zawodników rozlosowany został samochód i wycieczki zagraniczne.

Na mecie zameldowało się w sumie 6315 maratończyków.

ZOBACZ WIDEO w niższej jakości (dla wolniejszego łącza)


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

maj

18:00
Galeria Ego ul. Wyspiańskiego 41/3
"Żółty po raz ostatni" - wernisaż wystawy Ewy Kuryluk

19:00
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Srebrny Jubileusz Kapłaństwa ks. dyr. Piotra Kusia

27

maj

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Legendy poznańskie - impreza dla dzieci

31

maj

do 03-06-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
"Modernlog 2022" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

09

cze

do 14-06-2022
Łazarz
32. DNI ŁAZARZA

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: