Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Serce maratonu bije na Targach - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Serce maratonu bije na Targach
12-10-2014 01:14   Janusz Ludwiczak
Na Międzynarodowych Targach Poznańskich uczestnicy maratonu odbierali w piątek i sobotę zestawy i numery startowe. Jeszcze w niedzielę w pawilonie 3 odbywać będą się targi dla aktywnych sportowo "Poznań Sport Fair", na których można zakupić m.in. odzież, obuwie i sprzęt sportowy.

Od piątkowego poranka w pawilonie nr 3 MTP uczestnicy 15. Poznań Maraton odbierali pakiety startowe. Tutaj do niedzieli potrwają jeszcze targi dla aktywnych sportowo "Poznań Sport Fair", na których nie tylko biegacze mogą zakupić m.in. odzież, obuwie, sprzęt sportowy i inne potrzebne akcesoria.

W niedzielę punktualnie o godz. 9:00 spod pomnika Tadeusza Kościuszki 7414 zawodników z 29 krajów - z Australii, Białorusii, Chin, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Izraela, Japonii, Kambodży, Kenii, Libii, Litwy, Maroko, Niemiec, Rosji, Serbii, Stanów Zjednoczonych, Szwajcarii, Szwecji, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Włoch i Polski weźmie udział w 15. Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza.

Zawodnicy będą mieli do pokonania dystans 42,195 km. Już po raz trzeci zmierzą się z trasą jednopętlową, w której pokonaniu pomogą im pacemakerzy oraz czternaście zespołów muzycznych.

Pierwszy maraton odbył się w pięknej scenerii jeziora Maltańskiego. Swego czasu biuro maratonu mieściło się również w Arenie. Już trzeci raz jesteśmy na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Jedną z nowości tegorocznego maratonu jest trasa, która prowadzi przez murawę stadionu miejskiego - powiedziała Monika Prendke z Centrum Prasowego Poznań Maraton.

Linia startowa zlokalizowana zostanie tak jak w roku ubiegłym wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej, natomiast meta zlokalizowana będzie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, dokładnie na Placu Marka. Trasa biegu prowadzić będzie także przez Łazarz - przez Rondo Jeziorańskiego, a dalej Arciszewskiego i Hetmańską.

Pierwszy poznański maraton odbył się w 2000 roku. We wszystkich dwunastu edycjach wystartowało 41 594 biegaczy z 48 państw. W 14. maraton wzięło udział 101 biegaczy.

W ubiegłorocznym maratonie z dystansem 42 kilometrów i 195 metrów zmierzyło się 5756 zawodników, do mety dobiegło 5678 maratończyków, z czego 685 osób stanowiły panie.

W niedzielę, w godz. od 6 do 16 w związku z maratonem z utrudnieniami muszą liczyć się zarówno kierowcy jak i pasażerowie MPK. Więcej informacji w artykule: Ponad 7 tysięcy maratończyków przebiegnie przez Łazarz - będą utrudnienia i zmiany w komunikacji.


Komentarze (1)

12-10-2014 18:18:06
Precz z Grobelnym
Precz z Grobelnym Nie niszcz Poznania nie Głosuj na szczotę !!!!!!! Znów se robi reklamę ściemniacz i konfident
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

sie

do 14-08-2022
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Slavic fondness - wystawa | Luntrus
w godz. 14:00-20:00

13

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

20

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

Międzynarodowe Targi Poznańskie
V Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów

27

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: