Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W auli Uniwersytetu Medycznego Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa zainaugurowała obchody swojego 10-lecia - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W auli Uniwersytetu Medycznego Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa zainaugurowała obchody swojego 10-lecia
04-10-2014 18:37   Janusz Ludwiczak
Uroczystym odśpiewaniem "Gaudeamus Igitur" w auli Centrum Kongresowo-Dydaktycznego Uniwersytetu Medycznego przy ul. Przybyszewskiego studenci Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa rozpoczęli nowy rok akademicki 2014/2015. Tym samym uczelnia rozpoczyna obchody swojego 10-lecia istnienia.

Uroczystość rozpoczęcia roku akademickiego 2014/2015 rozpoczęła się od zaśpiewania "Gaudeamus" przez Chór Victoria. Następnie przemówił rektor uczelni, który mówił o znalezieniu czasu na naukę mimo coraz szybszego stylu życia, a także nawiązał do 10-lecia istnienia, jakie obchodzić będzie Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa.

To 10 lat budowania sukcesów, wielkich osiągnięć, ale też i potknięć. Start tej wielkiej przygody nastąpił 17 grudnia 2004 roku, kiedy Minister Edukacji przyznał nam prawo do kształcenia. W tym roku przyszło do nas więcej studentów niż rok temu. Pomyśleć, że w marcu 2005 r. naukę w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa zaczęło 121 studentów, a w czerwcu tego roku uczelnię ukończyła absolwentka, która miała numer na dyplomie 2500 - powiedział w trakcie inauguracji nowego roku akademickiego dr Andrzej Zduniak, rektor Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa.

W trakcie inauguracji wystąpiła Marta Podulka, znana z czwartej edycji edycji programu "Mam Talent". Od sześciu lat koncertuje z zespołem 7 sekund. Zasłynęła przebojami "Nieodkryty ląd", "Cisza niech odejdzie" czy "Nie przeszkadzać". Na zakończenie uroczystości odbył się wykład inauguracyjny "Między wojną a pokojem. Bezpieczeństwo Polski w dziejach", który wygłosił prof. zw. dr hab. Kazimierz Dopierała.

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa jubileusz 10-lecia istnienia będzie obchodzić 7 lutego 2015 r. Studia na Wydziale Studiów Społecznych Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w poprzednim roku akademickim 2013/2014 ukończyło 668 osób. W sumie przez 10 lat istnienia uczelni, od roku akademickiego 2004/2005 do czerwca 2014 do obrony prac dyplomowych podeszło 2140 osób. Od października Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa kształci studentów nie tylko kierunku Bezpieczeństwo Narodowe, Bezpieczeństwo Zdrowotne, Pedagogika i Zarządzenie, ale również Psychologii.


Aktualności
Niezapominajka
22

sty

17:00
Kościół Prawosławny - Cerkiew św. Mikołaja ul. Marcelińska 20
Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan - nabożeństwo ekumeniczne

23

sty

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Tydzień Modlitwo Jedność Chrześcijan - nabożeństwo centralne, kazanie wygłosi abp. Stanisław Gądecki

24

sty

do 25-01-2025
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Agro Premiery

26

sty

Polska * Poznań * Łazarz
33. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - "dla onkologii i hematologii dziecięcej"

11

lut

do 14-02-2025
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Budma" - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury

[ wszystkie ]

Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: