Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Leśne Ludki" pobiły rekord Guinnessa w liczbie osób myjących zęby w tym samym czasie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Leśne Ludki" pobiły rekord Guinnessa w liczbie osób myjących zęby w tym samym czasie
30-09-2014 13:53   Janusz Ludwiczak
We wtorkowe południe w Przedszkolu nr 39 przy ul. Limanowskiego podobnie jak w prawie 5 tysiącach placówkach w całej Polsce odbyła się próba pobicia rekordu Guinnessa w licznie osób myjących zęby w tym samym czasie. Dzięki 80 osobowej "Leśnych Ludków" ten rekord udało się pobyć. Zęby w tym samym czasie umyło równocześnie 257500 dzieci.

Wtorek, 30 września 2014 r. godz. 12:00. W tym czasie w całej Polsce rozpoczęła się próba pobicia rekordu Guinnessa w licznie osób myjących zęby w tym samym czasie. Do akcji przyłączyło się m.in. Przedszkole nr 39 "Leśne Ludki" przy ul. Limanowskiego.

Akcja odbywa się w całej Polsce. Dzieci musiały szczotkować zęby przez 3 minuty. Próbę rekordu bicia rekordu zgłosimy do Księgi Rekordów Guinnessa. Każdy przedszkolak otrzymał od nas również szczoteczkę i pastę do zębów. Z tego przedszkola przeprowadziliśmy również transmisję na żywo w internecie - objaśnia Joanna Krajewska, z Akademii Aquafresh, organizatora akcji.

Nie uczestniczyliśmy jeszcze w biciu rekordu Guinessa. Postanowiliśmy wziąć udział w tym wydarzeniu ze względu na badanie jamy ustnej. O dbaniu o zęby trzeba uczyć już od przedszkola. Dzieci w wieku przedszkolnym rzadko bywają pacjentami gabinetów dentystycznych - powiedziała Justyna Maciejewska-Dębska, dyrektor Przedszkola nr 39 "Leśne Ludki".

Większość dzieci, ale i dorosłych nie jest przychylnie nastawiona po tych wizytach. Dziecko zazwyczaj pojawia się u stomatologa w momencie silnego bólu zębów. Wówczas jest to podwójnie stresująca sytuacja. Dziecko cierpi i odczuwa strach przed nieznanym. Aby zapobiec takim sytuacjom trzeba wdrażać dzieci do codziennego szczotkowania zębów i wizyt profilaktycznych w gabinecie stomatologicznym - dodaje Justyna Maciejewska-Dębska, dyrektor Przedszkola nr 39 "Leśne Ludki".

Do akcji przyłączyło się prawie 5 tysięcy przedszkoli w całej Polsce. Do próby pobicia rekordu Guinnessa w licznie osób myjących zęby w tym samym czasie z Łazarza przyłączyły się również przedszkola: Niepubliczne Przedszkole Kolumbus (ul. Bukowska 47a), Przedszkole Niepubliczne "W Kasztanowym Parku" (ul. Grunwaldzka 68), Przedszkole Niepubliczne Akademia Przedszkolaka Educandi (ul. Kolejowa 29a), a także Przedszkole nr 89 (ul. Kasprzaka 89).


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
03

lip

Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Piknik ekologiczny w Ogrodzie Łazarz "Na powitanie lata"

06

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

13

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Turcja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

18

lip

do 22-07-2022
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Międzykulturowe zajęcia wakacyjne "Eco World"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: