Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wyczarowane z drewna i Mistrzostwa we wbijaniu gwoździ na Targach - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wyczarowane z drewna i Mistrzostwa we wbijaniu gwoździ na Targach
19-09-2014 06:45   redakcja, MTP
Trwają targi, których główną osią jest przemysł drzewny. W ramach 30. jubileuszowej edycji Międzynarodowych Targów Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego "Drema" oraz Międzynarodowych Targów Komponentów do Produkcji Mebli "Furnica" odbywają się m.in. Fabryka Mebli na żywo, Mistrzostwa Polski we Wbijaniu Gwoździ czy Poligon Umiejętności.

Targi Drema są miejscem prezentacji kompleksowej oferty w zakresie maszyn i urządzeń dla sektora drzewnego i meblarskiego. Od 9 lat Drema jest jedynym branżowym wydarzeniem w Polsce będącym na liście największych światowych wystaw, popieranych przez Europejską Federację Producentów Maszyn do Obróbki Drewna Eumabois.

Podczas 30 jubileuszowej edycji targów Drema, w Fabryce Mebli na Żywo, która rokrocznie działa na terenie targów, wyprodukowany zostanie jeden z projektów konkursu "Wykreuj Fabrykę Mebli na Żywo". Wybrany mebel jest nietypowym stołem konferencyjnym, który może również stanowić element większej konstrukcji. Jego projekt oparty jest o strukturę „plastra miodu”, dzięki sześciokątnemu blatowi daje się łączyć w nieskończoność, tworząc dopasowaną do potrzeb przestrzeń. Fabryka Mebli na Żywo przez wszystkie dni trwania targów prezentować będzie elastyczną linię do produkcji, przy zastosowaniu nowoczesnych technologii oraz maszyn.

Natomiast w Polskiej Fabryce Mebli wyprodukowany zostanie jeden z projektów konkursu “Mebel Marzeń 2014". Dziesięć nagrodzonych prac małych artystów stało się inspiracją dla młodych projektantów, w tym studentów, absolwentów szkół i kursów projektowania mebli oraz wnętrz, a także amatorów, którzy wzięli udział w konkursie „Spełnij dziecięce marzenia 2014”. Nagrodzone projekty młodych projektantów oraz prace plastyczne dzieci pokazane zostały na wystawie podczas targów Meble Polska 2014.

Po raz trzynasty odbywają się Mistrzostwa Polski we Wbijaniu Gwoździ. Uczestnicy muszą pięcioma uderzeniami wbić pięć 3,5-calowych gwoździ w drewnianą kantówkę. Mistrzem zostaje ten, komu uda się powtórzyć ten wynik w finale.

Na Targach Drema i Furnica można zobaczyć również Wyczarowane z Drewna. Ideą tego konkursu jest wykonanie przedmiotu, który na co dzień nie powstaje z drewna. Równie ważne jak sam pomysł – a tu najbardziej liczą się oryginalne i zaskakujące przedmioty – jest jego wykonanie. Konkursowy przedmiot nie tylko musi oczarować członków jury, ale obronić się także starannością i jakością wykonania oraz przemyślanym doborem i połączeniem zastosowanych gatunków drewna. Prace zobaczyć będzie można na targach Drema właśnie, a zwycięską pracą poszczycić się może Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Technikum Drzewne w Garbatce – Letnisku.

Z okazji 30 edycji targów, dla wszystkich zwiedzających dodatkową atrakcją jest Plener Rzeźbiarski na Placu Marka. Będzie można na żywo zobaczyć wybitnych rzeźbiarzy przy pracy.

30. jubileuszowe Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego "Drema" oraz Międzynarodowe Targi Komponentów do Produkcji Mebli "Furnica" będzie można zwiedzać od jeszcze w piątek od 9:00 do 16:00. Bilety wstępu kosztują 82 i 112 zł, natomiast wstęp dla profesjonalistów (po zarejestrowaniu się na stronie internetowej lub na miejscu w kasach biletowych) jest bezpłatny.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
29

sty

16:30
Kościół Chrystusa Sługi ul. Palacza 7
Koncert kolęd w wykonaniu zespołu „Parents and Firends”

30

sty

Polska * Poznań * Łazarz
30. finał WOŚP

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Sztab 30. finału WOŚP

01

lut

do 04-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Budma 2022" - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury
"Intermasz" - Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego
"Kominki" - Międzynarodowe Targi Komi

11

lut

do 13-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
"Rybomania" - targi wędkarskie

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: