Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Naukowe fenomeny w City Center - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Naukowe fenomeny w City Center
12-09-2014 07:39   Redakcja
Jak działa kołyska Newtona, czy łuk wytrzyma ciężar człowieka, na czym polega iluzja ciężaru? – to przykładowe pytania na które będzie można znaleźć odpowiedź podczas interaktywnej wystawy "Naukowe fenomeny". Wystawa będzie dostępna bezpłatnie na terenie Poznań City Center w dniach 15-28 września.

„Naukowe fenomeny” to zbiór interaktywnych eksponatów przybliżających prawa fizyki z najstarszego instytutu naukowego w niemieckim Flensburgu. Eksponaty będą dostępne w Poznań City Center przez dwa tygodnie, od 15 do 28 września. W tym czasie odwiedzający będą mogli zobaczyć m.in. takie eksponaty jak: tor jednoczasowy, lej grawitacyjny, czy kołyskę Newtona. Na miejscu będzie dostępny także kustosz wystawy, który przybliży zwiedzającym tajniki poszczególnych eksponatów. Wydarzeniu będą towarzyszyły konkursy dla odwiedzających wystawę.

Do odwiedzenia „Naukowych fenomenów” zapraszamy przede wszystkim dzieci i młodzież szkolną. Myślę, że taka wystawa jest świetną okazją by w przystępny i atrakcyjny dla uczniów sposób tłumaczyć skomplikowane prawa fizyki. Oczywiście serdecznie zapraszamy także wszystkich zainteresowanych – komentuje Norbert Fijałkowski, Dyrektor Centrum Poznań City Center.

Eksponaty będzie można odwiedzać w dniach od 15 do 28 września w godzinach otwarcia centrum. Do zwiedzania udostępnionych zostanie 15 interaktywnych wysp ulokowanych w przestrzeni Poznań City Center. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: