Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Łazarzu jest zielono - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Łazarzu jest zielono
06-09-2014 14:46   Janusz Ludwiczak
115 obiektów przez 80 osób i instytucji zostało zgłoszonych do łazarskiego etapu konkursu "Zielony Poznań". Rada Osiedla Św. Łazarz do etapu miejskiego zgłosiła sześć obiektów, w tym ogród na Targach i zielony skwer przy "desce" przy ul. Stablewskiego.

Rada Osiedla Św. Łazarz otrzymała w sumie 115 zgłoszeń do 21. edycji konkursu "Zielony Poznań". Najwięcej, bo aż 58 zgłoszeń dotyczy podwórek i zieleńców.

Do konkursu "Zielony Poznań" zostało zgłoszonych 115 obiektów przez 80 osób prywatnych i instytucje w tym: 58 zieleńców, zielonych podwórek, kwietników itp. (kategoria A), 41 balkonów, loggi, okien itp. (kategoria B), 13 ogródków przydomowych (kategoria C), 3 nowo wykonane pasy zieleni (kategoria D). Ponadto w 4 wypadkach dołączono okna przy ocenie w innej kategorii - wyjaśnia Bogumiła Maćkowiak z komisji konkursu "Zielony Poznań", Rada Osiedla Św. Łazarz.

Do 20 czerwca mieszkańcy, a także instytucje, organizacje społeczne, spółdzielnie i podmioty gospodarcze mogły zgłaszać zielone i ukwiecone balkony, tarasy, okna, ogrody, zieleńce i podwórka do dziewiętnastej edycji konkursu "Zielony Poznań".

Teraz Miejska Komisja Konkursowa złożona z przedstawicieli Ogrodu Botanicznego, Katedry Terenów Zieleni i Katedry Roślin Ozdobnych Uniwersytetu Przyrodniczego, Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców, Towarzystwa Miłośników Miasta Poznania i Urzędu Miasta będzie oceniała zgłoszenia z pierwszego etapu (oceniane przez przedstawicieli rad osiedli).

Do etapu miejskiego Rada Osiedla Św. Łazarz zgłosiła sześć obiektów. Są to: ogród MTP przy pawilonie nr 15, podwórko Wspólnoty Mieszkaniowej Właścicieli Nieruchomości przy ul. Morawskiego 2, balkon przy ul. Matejki 65 oraz Siemiradzkiego 4, ogród przydomowy przy ul. Dmowskiego 8 oraz pas zieleni przy ul. Stablewskiego 5/7. Dodatkowo nagrodę specjalną otrzyma ogród państwa Jandy i Róży Jandych przy ul. Głogowskiej 73.

Oficjalne 21. edycji konkursu "Zielony Poznań" prezydent Poznania ogłosi w listopadzie. Wtedy też zdobywcy pierwszego miejsca w każdej kategorii otrzymują nagrodę pieniężną od prezydenta miasta, a laureaci dwóch pozostałych dostaną nagrody rzeczowe.

W sumie w dotychczasowych, dwudziestu edycjach konkursu, od 1994 do 2013 r. włącznie wzięło udział 54 526 uczestników. W każdej edycji liczba zgłaszanych obiektów zielonych wzrasta. W 2013 r. oceniono ich aż 5103. Zgłaszane obiekty charakteryzują się coraz bardziej pomysłowymi rozwiązaniami projektowymi i różnorodnością elementów architektury ogrodowej. Taka sytuacja cieszy organizatorów konkursu. Duża aktywność poznaniaków na rzecz tworzenia zielonych terenów tak w miejscu zamieszkania, jak w otoczeniu miejsca pracy, wpływa znacząco na estetykę miasta i poprawę jakości życia w Poznaniu.

Natomiast do ubiegłorocznej, 20. jubileuszowej edycji konkursu "Zielony Poznań" zgłosiło się 120 mieszkańców z terenu Osiedla Święty Łazarz. Ogród zaprojektowany przez p. Małgorzatę Czarkowską przy ul. Wyspiańskiego 13 zajął II miejsce w kategorii zieleńce.


Komentarze (2)

09-09-2016 13:08:32
Łazarzanka
Anka- nie martw się- oceniony był na pewno, a z tego co widzę, to fotograf robił zdjęcia tam, gdzie miał łatwy dostęp i nie musiał forsować bram :-)
08-09-2016 19:47:02
Anka
Pięknie jest!! :D Mojego balkonu nie ma ;) Moja prywatna dżungla jest schowana od podwórza, a też co roku zgłaszamy się do "Zielonego Poznania" od kilku ładnych lat :p
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com (liczba miejsc ograniczona

06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

07

paź

do 09-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA: Poznań Game Arena - targi gier, multimediów i rozrywki

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Bezpłatne warsztaty gliniarskie dla dzieci i nie tylko
Obowiązują zapisy: zapisy.klubkrag@gmail.com

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: