Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Nowe boisko na Berwińskiego, nowy plac zabaw na Dmowskiego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Nowe boisko na Berwińskiego, nowy plac zabaw na Dmowskiego
01-09-2014 01:39   Janusz Ludwiczak
W poniedziałek rozpoczyna się nowy rok szkolny 2014/2015. Podczas wakacji, gdy uczniowie odpoczywali, w szkołach trwały intensywne prace budowlane. Wyremontowano boisko Szkoły Podstawowej nr 26 przy ul. Berwińskiego, zaś Szkoła Podstawowa nr 77 wzbogaciła się o plac zabaw, który powstał w ramach rządowego programu "Radosna szkoła".

O katastrofalnym stanie boiska "dwudziestkiszóstki" pisaliśmy już w połowie marca, o czym więcej w artykule: Boisko w katastrofalnym stanie w SP26 przy Berwińskiego zostanie wyremontowane.

W ramach inwestycji udało się zmodernizować nawierzchnię szkolnego podwórka. Asfalt zastąpiła kostka pozbrukowa. Pojawiły się również kwietniki, w których posadzono tuje, a wokół nich powstały ławki. Do tej pory uczniom "dwudziestkiszóstki" brakowało miejsca, gdzie mogą usiąść w trakcie przerw.

Remont boiska w SP26 kosztował w sumie 230 tysięcy złotych, z czego 150 tys. zł przekazała Rada Osiedla Św. Łazarz, a 45 tys. zł miasto - Wydział Oświaty Urzędu Miasta. Pozostałą kwotę - 35 tys. zł przekazała szkoła i rada rodziców.

Na terenie Szkoły Podstawowej nr 26 powstał również plac zabaw w ramach rządowego projektu "Radosna szkoła". Podobne miejsce do zabaw powstało także w "siedemdziesiątcesiódemce".

Budowa placu zabaw w SP77 w ramach programu "Radosna Szkoła" kosztowała 218 tys. zł, z czego 109 tys. zł pokryło miasto, pozostałą kwotę Ministerstwo Edukacji. Natomiast plac zabaw w SP26 kosztował 120 tys. zł. Po połowie - w kwocie 60 tys. zł sfinansował go samorząd i państwo.

Od 2009 roku w ramach programu "Radosna Szkoła" w całym Poznaniu zbudowano 32 place zabaw, m.in. na terenie SP9 przy ul. Łukaszewicza oraz w "dziewięćdziesiątce" przy ul. Chociszewskiego.


Komentarze (4)

02-09-2014 15:25:26
m.
Nie malkontentom, ale osobom trochę przewidującym. Lepiej przewrócić się na ziemię niż na beton. A koszt przygotowania gruntu i wysiania trawy jest niższy od kostki brukowej. Tym bardziej, że na zdjęciach widać, że coś zielonego pojawi się wokół tego placu zabaw. I proszę zanim rzucisz się na kogoś przeczytaj całość wpisu, włącznie z pierwszym zdaniem. Życzę miłego dnia!
02-09-2014 13:41:25
Olga do m.
Może na tyle było szkołę stać . A malkontentom proponuję zakup trawy z rulonu.
01-09-2014 14:25:33
m.
Każdy remont cieszy. Szkoda jednak, że zainwestowano głównie w "beton", a nie w tereny biologicznie czynne, które są trudniejsze w utrzymaniu, ale za to bardziej przyjazne użytkownikom. Szczególnie przy zjeżdżalniach będzie łatwo o stłuczenia kolan.
01-09-2014 11:45:39
Aga
Super, wreszcie dzieciaki będą miały gdzie się bawić
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: