Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Znów można pluskać się w dużym basenie. W weekend pływalnię przy Arenie odwiedziło ponad 2 tys. osób - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Znów można pluskać się w dużym basenie. W weekend pływalnię przy Arenie odwiedziło ponad 2 tys. osób
04-08-2014 00:38   Janusz Ludwiczak
Od soboty można znów kąpać się w dużym basenie na pływalni letniej w Parku Kasprowicza. Przez trzy dni czyszczono nieckę, w której tworzyły się osady. Na dodatek woda zamiast przezroczysta była zielona. Dlatego zapadła decyzja o wyczyszczeniu basenu. Trzeba było nie tylko wyczyścić dno, ale napuścić do basenu 1,4 miliona litrów wody. W sobotę i niedzielę z kąpieliska przy Arenie skorzystało ponad 2 tysiące osób.

Od środy do piątku włącznie duży basen był nieczynny. Na dnie tworzyły się osady. Woda zamiast przezroczysta była zielona. Dlatego dzierżawca pływalni na wniosek POSiRu musiał wyczyścić basen.

We wtorek wieczorem rozpoczęło się czyszczenie dużego basenu. Najpierw spuszczona została woda, a to zajęło ponad 5 godzin. W środę cała niecka była czyszczona. Ponadto dno zostało raz jeszcze pomalowane granatową farbą. W czwartek rozpoczęło się napuszczanie czystej wody, co zajęło prawie dwie doby, gdyż trzeba było napuścić 1400 kubików, czyli 1,4 miliona litrów wody.

Kąpielisko przy Arenie otwarte zostało wraz z początkiem wakacji, dokładnie w piątek 27 czerwca. W każdy upalny dzień pojawia się tutaj ponad 500 osób, jak miało to miejsce w piątek. W sobotę i niedzielę w ciągu jednego dnia z obiektu korzystało nawet tysiąc osób chcących zażywać kąpieli wodnych i słonecznych. W niedzielne popołudnie plany te pokrzyżował jednak nagły deszcz z burzą.

Kąpielisko przy Arenie ma być czynne do końca sierpnia codziennie w godz. od 9:00 do 19:00. Pomiędzy godz. 6 a 9 oraz od 19 do 21 z kompleksu mogą skorzystać osoby, które chcą spokojnie popływać w dużym basenie. Bilety wstępu kosztują 10 złotych (normalny) i 7 złotych (ulgowy) - są to opłaty za cały dzień korzystania, a nie jak ma to miejsce w przypadku Term za określoną godzinę. Między godz. 6 i 9 oraz od 19 do 21 ceny biletów są niższe: 7 zł - normalny i 5 zł - ulgowy.

Pływalnia letnia w Parku Kasprowicza ma być czynna do końca sierpnia. Na terenie kąpieliska przy Arenie znajdują się trzy baseny – duży o wymiarach 50x20 m, średni oraz brodzik dla małych dzieci. Chętni oprócz pływania mogą skorzystać z 65 metrowej zjeżdżalni, zagrać w koszykówkę lub siatkówkę. Do dyspozycji plażowiczów jest też wypożyczalnia leżaków (6 zł/leżak).


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

kwi

do 14-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Run Expo" - targi sportowe: bieg | aktywność | motywacja

14

kwi

Poznań * Łazarz
16. Poznań Półmaraton

17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: