Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przez remont chodników na Kasprzaka drzewa pójdą pod topór? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przez remont chodników na Kasprzaka drzewa pójdą pod topór?
23-07-2014 13:58   Janusz Ludwiczak
Jeden z naszych Czytelników obawia się, że w związku z remontem chodników na ul. Kasprzaka wycięte zostaną drzewa. - Ściągnąłem projekt od ZDM. Wynika, że do likwidacji idą trawniki i będą zastąpione chodnikiem (czyt. miejscem do parkowania). Trawniki w tych miejscach są wprawdzie rozjeżdżane przez samochody, ale po remoncie można by je było odpowiednio zabezpieczyć i uchronić te skrawki zieleni - wskazuje p. Karol Raniszewski.

Jak już informowaliśmy w ubiegłym tygodniu do października krzywe i nierówne chodniki, dziurawe a nawet brakujące płytki na ulicy Kasprzaka do października przejdą do historii. ZDM ogłosił przetarg na remont chodników na odcinku od Hetmańskiej do Morawskiego. Tymczasem jeden z naszych Czytelników zauważa, że w związku z inwestycją drogową mogą zostać wycięte drzewa.

Ściągnąłem projekt od ZDM i z mojej pobieżnej lektury niefachowym okiem wynika, że na odcinku Hetmańska-Chociszewskiego oraz Potworowskiego-Stablewskiego do likwidacji idą trawniki i będą zastąpione chodnikiem (czyt. miejscem do parkowania). Trawniki w tych miejscach są wprawdzie rozjeżdżane przez samochody, ale po remoncie można by je było odpowiednio zabezpieczyć i uchronić te skrawki zieleni. Zamiast wykorzystania szansy na polepszenie estetyki tej ulicy, marnuje się szansę. Rada Osiedla nie wygląda na zainteresowaną tematem, co najwyżej za kilka tygodni odtrąbią kolejny zrealizowany remont. A za kilka lat będziemy szukać sposobów, jak ożywić kolejną ulicę - pisze do nas Karol Raniszewski.

Rada Osiedla Św. Łazarz uspokaja. Wycinki drzew na ul. Kasprzaka nie będzie.

Rozmawialiśmy z ZDM i wycinki drzew na ul. Kasprzaka nie będzie. Będzie przegląd drzew pod względem ich zdrowia. Chore drzewa mogą zostać przycięte, ale głębsza wycinka nie jest planowana. Posadzone zostaną za to nowe drzewa. Projekt zakłada raczej zwiększenie ilości drzewostanu niż wycięcie drzew - powiedział Filip Olszak, przewodniczący Komisji Infrastruktury Rady Osiedla Św. Łazarz.

Remont chodników na ul. Kasprzaka zostanie przeprowadzony pomiędzy Hetmańską a Morawskiego. Do 28 lipca ZDM czeka na oferty wykonawców. Prace mają zakończyć się do 10 października.


Jeśli mają Państwo sprawę, która wymaga naszej interwencji prosimy o sygnał na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Postaramy się w miarę naszych możliwości pomóc.


Fot: Janusz Ludwiczak/archiwum lazarz.pl, Map: ZGiKM Geopoz

ZOBACZ TAKŻE: Do października nierówne i brakujące chodniki na Kasprzaka przejdą do historii

ZOBACZ TAKŻE: "Zapewniam, że drzewa odrosną" - na zlecenie MDK3 przycięto drzewa przy ul. Jarochowskiego

ZOBACZ TAKŻE: Nie będzie wycinki akacji na Klonowica

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (1)

23-07-2014 18:00:50
mieszkaniec
Dobrze ,że będzie remont chodników ale żeby nie było takiego partactwa jak od Palacza do Hetmańskiej.Proszę się przejść i zobaczyć jak niestarannie i z kiepskiego materiału zrobiono i osadzono studzienki w chodniku.Wszystko się kruszy,nie równe.Potrzebny dokładniejszy nadzór budowlany.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024
►więcej: www.34dni.lazarz.pl

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

17

cze

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

19

cze

17:00
Urząd Miasta Poznania pl. Kolegiacki 17
1. sesja (inauguracyjna) Rady Osiedla Św.Łazarz
►porządek obrad

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: