Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Szukajmy najpierw Królestwa Bożego" - tysiące świadków Jehowy spotka się na Targach - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Szukajmy najpierw Królestwa Bożego" - tysiące świadków Jehowy spotka się na Targach
17-07-2014 13:37   Janusz Ludwiczak
Już po raz szósty Świadkowie Jehowy spotkają się na Targach, by wziąć udział we wspólnej modlitwie i dyskusjach. W ramach wydarzenia odbędzie się również chrzest poprzez zanurzenie w basenie.

W tym roku Okręgowy Kongres Świadków Jehowy odbędzie się pod hasłem "Szukajmy najpierw Królestwa Bożego". W trakcie trzydniowego spotkania, które rozpocznie się w piątek, 18 lipca Jehowy będą szukać odpowiedzi na pytania: Rząd światowy - dlaczego jest potrzebny? Czy utworzenie go jest możliwe? Kto nadaje się do sprawowania władzy?

Pierwszego dnia kongresu zaplanowano wspólne modlitwy i śpiewy oraz sympozja zatytułowane "Trony Bożego zwierzchnictwa", "Co musi być w życiu na drugim miejscu", a także przedstawienie "Nie zostawiajcie miejsca Diabłu".

W sobotę odbędzie się chrzest nowych wyznawców, który polega na całkowitym zanurzeniu w wodzie. Jest to najważniejsze wydarzenie w życiu Świadków Jehowy.

Okręgowy Kongres Świadków Jehowy zakończy się w niedzielę modlitwami, wspólnym śpiewaniem pieśni, publicznym wykładem biblijnym i sympozjum "Wyglądajmy przyszłych błogosławieństw Królestwa" i przedstawieniem "Nie zawiodło ani jedno słowo".

Sporo osób uważa Jehowych za sektę.

Świadkowie Jehowy nie są sektą. Jesteśmy międzynarodową organizacją, która prowadzi bezpłatną działalność edukacyjną. Chcemy podzielić się tym, co znaleźliśmy w Biblii. Nasza działalność jest niepolityczna, zupełnie neutralna i wywiera pozytywny wpływ na ludzi - uważa Łukasz Perlik z Biura Prasowego Kongresu Świadków Jehowy.

Świadkowie Jehowy są religią, związkiem wyznaniowym. Jesteśmy chrześcijanami, choć niektórzy tak nie uważają. Ale to nas nie dziwi, dlatego, że o Jezusie, jego działalności, jego apostołach czytamy w Dziejach Apostolskich i też mówili, że to sekta. Sekta ma swojego guru, jest zamknięta. My natomiast jesteśmy otwarci. Nasze wszelkie zebrania zawsze są otwarte. Każdy może wejść, posłuchać. Nie uważamy się, za sektę - przekonuje Stanisław Korytek, rzecznik prasowy Zgromadzenia Okręgowego Świadków Jehowy w Poznaniu.

W ubiegłorocznym spotkaniu Świadków Jehowy wzięło udział ponad 11,4 tys. osób.

W Poznaniu mieszka ponad 5 tysięcy Świadków Jehowy, w Polsce 127 tysięcy, a na całym świecie ruch liczy ponad 7 milionów członków. Ruch Chrześcijańskiego Zboru Świadków Jehowy został zapoczątkowany w 1872 roku przez Charlesa T. Russella. Świadkowie Jehowy wystrzegają się jakiegokolwiek używania krwi pełnej. Są przeciwnikami przetaczania krwi. Potępiają związki homoseksualne. Nie biorą udziału w życiu społecznym i politycznym, gdyż uważają to za zdradę wierności wobec Królestwa Bożego. Prowadzą działalność kaznodziejską. Dwa razy w tygodniu w grupach około 100-osobowych spotykają się wspólnie w Salach Królestwa, a raz w roku w masowych spotkaniach zwanych kongresami lub zgromadzeniami.


Komentarze (6)

07-08-2014 21:34:32
Jan
SJ to sekta z USA!!!
18-07-2014 12:19:34
Bieganek
Najsmutniejsze jest to, że biedacy nie mają zielonego pojęcia, że są pod płaszczykiem działalności misyjnej wykorzystywani jako tania siła robocza. Ile razy pytałem kolędujących o to, jaką firmę reprezentują, tyle razy słyszałem, że żadną.
18-07-2014 11:53:14
JS
@mieszkaniec Kto to jest "świaTek"?
18-07-2014 11:01:17
mieszkaniec
Światkowie Jehowy wyznają doktrynę lucyferianską.Są bardzo niebezpieczni.Udają grzecznych i pobożnych a w rzecywistości gnębią a nwet grożą ludziom którzy z tej sekty chcą odejść.Polecam wyznania byłych ŚJ.
17-07-2014 17:39:38
Jacek Zahorski
Świadkowie Jehowy dyskryminują ludzi o odmiennych poglądach! Przykładem tego jestem ja i moja rodzina. Wśród świadków Jehowy spędziłem 25 lat swojego dorosłego życia by w końcu razem z całą rodziną odejść od Towarzystwa Strażnica. Mój osąd w tej sprawie kształtował się latami, nie tylko na podstawie przeczytanych lub zasłyszanych informacji, ale przyszedł z trudem doświadczeń i został "drogo opłacony". By nie czuć się częścią "matrixa", aby samodzielnie kierować swoim losem, razem z żoną podejmowałem trudne decyzje, a przeżycia z nimi związane upoważniają mnie do stwierdzenia, że Świadkowie Jehowy są jedną z najbardziej radykalnych społeczności religijnych, nietolerancyjnych, despotycznych, prowadzących do destrukcji rodzin. Nie mogę się pogodzić z narzuconą przez Strażnicę nienawiścią do mnie, tylko dlatego, że mam inne zdanie. Stosowanie ostracyzmu przez Strażnicę uznaję za postępowanie nieetyczne i sprzeczne z naukami biblijnymi, na które powołują się świadkowie Jehowy, a jednym z jego głównych celów jest utrzymanie członków zboru w niewiedzy. Świadkowie Jehowy zrywają wszelkie kontakty z osobami odchodzącymi od zboru, nawet z członkami najbliższej rodziny. Zakazuje się im kontaktów z rodzonym bratem i siostrą, matka nie może przedzwonić do córki ze zwykłym zapytaniem o zdrowie, ojcu nie wolno wysłać do syna nawet wiadomości sms z gratulacjami z tytułu awansu. Ślub, pogrzeb, narodziny dziecka - także w tych okolicznościach należy unikać byłych Świadków Jehowy, którzy postanowili żyć poza zborem. Nakazuje się wręcz znienawidzić takie osoby do tego stopnia, że zwykłe "dzień dobry" jest niedopuszczalne. Przyczyny odejścia i stosowanie ostracyzmu przez świadków Jehowy opisałem na swojej stronie internetowej
16-07-2014 07:29:13
Ernest
I znowu przyjeżdża największa sekta świata... A przy okazji jak czuje się poszkodowany z Sali Królestwa? Czy już go wyrzuciliście Jehowi za transfuzje krwi??
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
02

paź

11:30
Łazarz
Spacer po Fest Fyrtel - wycieczka z przewodnikiem, zaprasza Poznańskie Centrum Dziedzictwa
zbiórka: Rynek Łazarski

05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com (liczba miejsc ograniczona

06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

07

paź

do 09-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA: Poznań Game Arena - targi gier, multimediów i rozrywki

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: