Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Z Roosevelta zniknęły lokale gastronomiczne. Jesienią rozpocznie się remont pawilonu 3 - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Z Roosevelta zniknęły lokale gastronomiczne. Jesienią rozpocznie się remont pawilonu 3
16-07-2014 00:56   Janusz Ludwiczak
Zlikwidowane zostały punkty gastronomiczne, które znajdowały się przy ul. Roosevelta, pomiędzy wejściem głównym na MTP a ul. Bukowską. Wszystko w związku z generalną przebudową pawilonu nr 3.

Na dobre zamknięte zostały restauracje "Mr Top", Szklarnia i pizzeria, które od 15 lat znajdowały się przy ul. Roosevelta. W czerwcu wygasła umowa najmu z MTP. Targi chcą bowiem przeprowadzić modernizację pawilonu 3. Ma zmienić się fasada "trójki".

Są dwa elementy w tej przebudowie. Pierwszy to elewacja, która odstaje od tych dwóch nowoczesnych sąsiednich pawilonów 3 i 3a, które są pokryte specjalnymi płytami o kolorze matowo-stalowym. Chcemy w ten sam sposób zrobić tą część, która pochodzi z lat 70. Będzie to przebudowa fasady i wnętrza. Od strony ul. Roosevelta znajdują się sklepy i restauracje, które nie cieszą się dużym zainteresowaniem. Ten deptak wzdłuż hal stał się rodzajem sprintu ludzi do pociągów. On nie sprzyja zatrzymaniu się, ale wycina nam spory kawałek wewnątrz hali, to jest 1000 metrów kwadratowych. Powierzchnie te chcemy przeznaczyć na cele administracyjne - wyjaśnia Andrzej Byrt, prezes Międzynarodowych Targów Poznańskich.

W ramach inwestycji nie tylko zmieni się elewacja "trójki", ale również wymienione zostaną trzy bramy wjazdowe od strony ul. Roosevelta i Bukowskiej. Prace rozpoczną się jednak dopiero jesienią.

Stary pawilon 3 chcemy jeszcze wykorzystać do zorganizowania w nim targów Polagra, które odbędą się na przełomie września i października. Po tej imprezie rozpocznie się remont hali. Prace chcemy najpóźniej zakończyć przed Budmą, która odbędzie się w marcu - zapowiada Andrzej Byrt, szef Targów.

To niejedyne inwestycje na MTP. Mimo wakacyjnej przerwy na Targach praca wre. Remontowana jest nawierzchnia od strony ul. Śniadeckich, wyremontowano również schody do Iglicy. Przeprowadzono także renowację fasady prawie 90-letniego pawilonu nr 12.

Ponadto modernizowana jest część pawilonu nr 5 - rozbudowywana jest antresola i budowana winda. W pawilonie nr 14 trwa remont sal konferencyjnych.

We wrześniu rozpocznie się budowa łącznika naziemnego, który połączy pawilony nr 5 i 6. Prace mają potrwać do końca listopada. Oprócz tego opracowywany jest projekt przebudowy skrzydła północnego pawilonu nr 15, w którym znajduje się centrum kongresowe i Sala Ziemi.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

paź

do 09-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA: Poznań Game Arena - targi gier, multimediów i rozrywki

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Bezpłatne warsztaty gliniarskie dla dzieci i nie tylko
Obowiązują zapisy: zapisy.klubkrag@gmail.com

09

paź

16:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert Orkiestry Zbigniewa Pawlaka

Rynek Łazarski
Targ Sztuk Pięknych
w godz. 13:00-18:00

11

paź

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Jubileusz 10-lecia 5.Poznańskiej Drużyny Harcerskiej "Wagabunda"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: