Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Będzie można poznać ponad stuletnią historię Targów - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Będzie można poznać ponad stuletnią historię Targów
04-07-2014 07:32   Janusz Ludwiczak
W piątkowe popołudnie odbędzie się wycieczka, w ramach której poznamy nie tylko historię Targów, ale zobaczymy miejsca na co dzień niedostępne jak np. centrum monitoringu. Dzięki kamerom zamontowanym na Iglicy będzie można zobaczyć lądowanie samolotów na Ławicy.

Targowe spacery rozpoczęły się latem 2012 roku i odbywają się co najmniej raz w miesiącu. Bywają miesiące gdzie Targi odbywają wycieczki z całej Polski, a nawet z zagranicy m.in. z Francji, Wielkiej Brytanii, Włoch czy z Cypru.

Aby nie popaść w rutynę i urozmaicić program wycieczek – zmieniamy formułę targowych spacerów – na targowe spacery z niespodzianką. Odwiedzimy centrum monitoringu MTP gdzie na monitorach zobaczymy każdy zakątek Targów, a nawet (dzięki kamerom zamontowanym na Iglicy) lądowanie samolotów na Ławicy. Piątkowa wycieczka zabierze nas w klimat roku 1911, czasu Wschodnioniemieckiej Wystawy i okresu budowy Wieży Górnośląskiej. W pawilonie 11 spoglądając na nitowaną konstrukcję Wieży Górnośląskiej sprzed ponad 100 lat wysłuchamy prelekcji Przemysława Maćkowiaka z Towarzystwa Miłośników Miasta Lubonia. Będzie mowa o Hansie Poelzigu , twórcy Wieży Górnośląskiej i o czasach kiedy to Poznań był pruską twierdzą. W osiągnięciu odpowiedniego dla tego czasu anturażu pomogą nam przyjaciele z Towarzystwa Miłośników Miasta Lubonia w strojach z epoki. Nie zapomnimy opowiedzieć o latach II WŚ kiedy to na terenach MTP mieściła się filia Focke Wulfa produkującego części do niemieckich myśliwców. Naszą opowieść zakończymy w roku 1945 – 1946, a klamrą zamykającą ten czas będzie możliwość zobaczenia ciężarówki z II WŚ – Chevroleta Canada w malowaniu przystosowanym do naszej plaży, czyli w malowaniu SAHARA - zaprasza Tomasz Mikszo z Międzynadorowych Targów Poznańskich.

Początek wycieczki w piątek o godz. 17:00. Wejście na teren MTP od ul. Głogowskiej wejściem południowym, pomiędzy pawilonami 1 i 2 (wejście przez dawny budynek Mc Donald's).


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
05

paź

16:30
Kościół Chrystusa Sługi ul. Palacza 7
"Bezpieczny senior" - spotkanie dla seniorów na temat bezpieczeństwa ze Strażą Miejską
(sala parafialna)

06

paź

do 08-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Retro Motor Show 2023 - Targi Pojazdów Zabytkowych
PGA: Poznań Game Arena - Targi gier, rozrywki i multimediów

15

paź

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory parlamentarne

17

paź

do 18-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"PolEco" - Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska
Local Trends - Europejskie Forum Samorządowe
Forum Rozwoju Miast

19

paź

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 8:00-15:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: