Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Lato na Targach: plaża, kino plenerowe, wycieczki, pokazy kulinarne, dyskoteki, atrakcje dla dzieci - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Lato na Targach: plaża, kino plenerowe, wycieczki, pokazy kulinarne, dyskoteki, atrakcje dla dzieci
03-07-2014 08:13   redakcja, MTP
Od 4 lipca do 14 sierpnia Międzynarodowe Targi Poznańskie zapraszają wszystkich mieszkańców do zabawy i odpoczynku w targowym ogrodzie przed pawilonem 15. W ramach akcji "Lato na Targach" czeka wiele atrakcji, m.in. piaszczysta plaża z leżakami, plac zabaw dla dzieci z ogromną piaskownicą, boiska do gry w siatkówkę i bule. Zaplanowano również wycieczki, zabawy z animatorami czy dyskoteki, koncerty i kino plenerowe.

Każdego dnia w godzinach od 10:00 do 18:00 (w piątki do 24:00) na wszystkich uczestników imprezy będą czekały letnie atrakcje. Do dyspozycji gości będą piaszczyste boiska do gry w plażową piłkę nożną i siatkową oraz bule, plac zabaw, piaskownica oraz bogata gama sprzętu sportowego (gumy, skakanki, kapsle, ringo). Poznaniacy będą mogli wypocząć w ogrodzie i plaży z leżakami lub skorzystać z fontanny dla ochłody.

W każdy czwartek młodzi i nieco starsi miłośnicy historii będą mogli wybrać się na wycieczkę po MTP z przewodnikiem. W programie zgłębianie historii targowego Poznania i wiele ciekawostek związanych z jedną z najstarszych firm w Wielkopolsce.

Dodatkowo czwartki i soboty będą skierowane do dzieci. Od 10.00 wyszkoleni animatorzy poprowadzą gry, konkursy i zabawy m.in. grę w kapsle, gumę, w klasy, zbijaka, skakankę, ringo, hula hop, rysowanie kredą i wyklejanki z kolorowego papieru. W soboty dodatkowo będzie działała letnia „Akademia Reissa”, gdzie najmłodsi fani piłki nożnej będą mogli doskonalić swoje umiejętności.

W każdy piątek po godz. 18:00 MTP zaprasza dorosłą publiczność na muzyczne atrakcje. W programie koncerty młodych zespołów trwające do godz. 24:00.

Wielkie otwarcie "Lata na Targach" nastąpi już w piątek. Będzie to pierwsza okazja do skorzystania z wycieczki szlakiem historycznym targowego Poznania. W ramach "Miasteczka Dzieci" odbędą się zabawy i konkursy, a na amatorów dobrej kuchni będą czekały pokazy kulinarne prowadzone przez Tomasza Zdrenka i Jakuba Walczaka zwycięzców Kulinarnego Pucharu Polski 2013. Tego dnia odbędzie się też pokaz kina plenerowego. W programie film „O Północy w Paryżu” (reż. Woody Allen).

Otwarciu plaży będzie towarzyszył mecz towarzyszki plażowej piłki nożnej. Na boisku zmierzą się drużyny Allegro i Caritasu. Mecz będzie częścią kampanii społecznej „Podzielmy się radością”. Po raz pierwszy w historii Caritas w Polsce przeprowadzona zostanie na charytatywnej platformie internetowej - aukcjecaritas.pl. Kampania społeczna została objęta honorowym patronatem Metropolity Poznańskiego ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego którego wsparły postaci z życia publicznego, w tym Para Prezydencka, Anna i Bronisław Komorowscy, aktor Maciej Musiał, żużlowiec Jarosław Hampel czy skoczek narciarski Kamil Stoch. Poznańska Caritas postanowiła otworzyć się na zupełnie nowe technologie i możliwości, podobnie jak czynią to inne organizacje i stowarzyszenia działające na rzecz drugiego człowieka. Międzynarodowe Targi Poznańskie wesprą akcję przekazując na licytację fragment oryginalnej szyny pochodzącej z bocznicy kolejowej MTP, a wyprodukowanej pod koniec XIX wieku.

Wszystkie atrakcje w ramach „Lata na Targach” są bezpłatne. Na terenie imprezy będzie można skorzystać z usług gastronomicznych. Wstęp na teren imprezy będzie możliwy od strony ul. Głogowskiej, wejściem południowym od godz. 10:00 (przez budynek dawnej restauracji Mc Donald's).

Wielkie Otwarcie 4 lipca godz. 17:00 – 24:00:
17:00 - Otwarcie Plaży
17:00 - Wycieczka po MTP z przewodnikiem / Konkursy i zabawy dla najmłodszych
18:00 - Otwarcia „Podzielmy się radością”
19:00 - Pokazy kulinarne z degustacją prowadzone przez zwycięzców Kulinarnego Pucharu Polski
21:00 - Kino letnie „O północy w Paryżu”, reż. Woody Allen

Program wydarzeń w ramach akcji Lato na Targach 4 lipca – 14 sierpnia. Codziennie od poniedziałku do niedzieli od godz. 10:00 do 18:00:

 • Piaszczyste boiska do gry w plażową piłkę nożną, siatkową, badmintona oraz bule
 • Gry i zabawy na świeżym powietrzu – m.in. kapsle, guma, rysowanie kredą, ringo, hula hop
 • Duża piaskownica i plac zabaw
 • Fontanna dla ochłody
 • Plaża z leżakami
 • Ogród letni ze strefą gastronomiczną

Dodatkowo w lipcu:

 • w każdy czwartek:
  • Godz. 10:00 – 16:00 – Miasteczko dzieci
   Konkursy i zabawy dla najmłodszych z wykwalifikowanymi animatorami
  • Godz. 10:30 – 12:00 Wycieczka po MTP z przewodnikiem dla młodszych i starszych miłośników historii (historia, ciekawostki, znane miejsca)
 • w każdy piątek:
  • Godz. 18:00 – 21:00 Muzyczna scena z koncertami młodych zespołów
  • Godz. 21:00 – 24:00 Dyskoteka na plaży
 • w każdą sobotę:
  • Godz. 10:00 – 16:00 – Miasteczko dzieci
   Konkursy i zabawy dla najmłodszych z wykwalifikowanymi animatorami
  • Godz. 10:00 – 12:00 - Akademia Reissa
   Mecze piłki nożnej i doskonalenie gry dla dzieci


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

wrz

do 26-09-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Smaki Regionów - targi kulinarne

26

wrz

do 28-09-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra

27

wrz

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"MAMMA MIA SHOW"- koncert przy znanych przebojach polskich i światowych z lat 80`

29

wrz

18:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
Odpust parafialny, 90-lecie parafii - msza św. pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego, Metropolity Krakowskiego

30

wrz

do 01-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Viva Seniorzy! - targi dla seniorów

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: