Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przed uczniami 64 dni laby - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przed uczniami 64 dni laby
27-06-2014 12:22   Janusz Ludwiczak
Dla ponad 4 tysięcy uczniów łazarskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich zakończył się rok szkolny 2013/2014 i rozpoczęły wakacje.

W całej Polsce wakacje rozpoczyna ponad 4 mln 315 tys. uczniów oraz blisko 362 tys. nauczycieli, a w Poznaniu ponad 25 tys. uczniów szkół podstawowych, ok. 12 tys. uczniów gimnazjów i 22,7 tys. uczniów klas szkół średnich.

Mijający rok szkolny był ostatnim, gdzie o posłaniu dziecka do szkoły decydowali rodzice. We wrześniu do klas pierwszych obowiązkowo pójdą sześciolatki, urodzone w połowie 2008 roku. Pozostałe dzieci z tego rocznika wraz z urodzonymi w 2009 r. rozpoczną naukę 1 września 2015 r.

W piątek świadectwa odebrali również maturzyści.

Piątek to również ostatni dzień pracy VIII LO. Od września "Ósemka" będzie funkcjonować w nowej siedzibie przy ul. Cegielskiego.

Przed uczniami 64 dni laby. W wakacje będzie można popływać przy Arenie. W piątek otwarta została pływalnia letnia w Parku Kasprowicza. Z kolei Targi przygotowują plażę, a wraz z nią boiska do siatkówki, piłki nożnej i buli. Półkolonie dla najmłodszych organizują również Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 i Klub Osiedlowy "Krąg", jednak brak już wolnych miejsc. Na dzieci i młodzież czekają również zajęcia językowe, plastyczne, teatralne, sportowe, komputerowe i wiele wydarzeń kulturalnych. Więcej informacji można znaleźć na stronach miasta: www.poznan.pl/lato.

W naszej sondzie pytamy Państwa: "Gdzie planujesz spędzić swój urlop i wakacje?" Nad morzem, w górach, na wsi, na działce, za granicą a może zostajecie Państwo w domu? Głosować można na stronie głównej.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

kwi

do 14-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Run Expo" - targi sportowe: bieg | aktywność | motywacja

14

kwi

Poznań * Łazarz
16. Poznań Półmaraton

17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: