Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Błękit nieba" - festyn charytatywny na rzecz chorej na hipoplazję siostry uczennicy SP69 - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Błękit nieba" - festyn charytatywny na rzecz chorej na hipoplazję siostry uczennicy SP69
07-06-2014 10:04   Janusz Ludwiczak
W Szkole Podstawowej nr 69 odbył się festyn charytatywny "Błękit nieba" na rzecz 2-letniej Alicji Dorosz, siostry uczennicy szkoły, która choruje na hipoplazję ciała modzelowatego. Przez prawie trzy godziny na najmłodszych i ich rodziców czekało wiele atrakcji.

Podczas festynu "Błękit nieba" na uczniów, rodziców i przybyłych mieszkańców czekały m.in. stoiska, na których można było skosztować domowych ciast czy sporządzanych na miejscu potraw z grilla. Można było również wyszperać coś na pchlim targu. Na scenie odbyły się prezentacje uczniów wszystkich klas, występy chóru szkolnego, którym towarzyszyły występy taneczne oraz pokazy judo i akrobatyki.

Chętni mogli zasiąść za kierownicą terenowego jeepa czy poskakać na trampolinie. W trakcie festynu przeprowadzono również zbiórkę elektrośmieci i puszek aluminiowych po napojach a także znakowanie rowerów.

Głównym celem festynu "Błękit nieba" była jednak pomoc dla 2-letniej Alicji Dorosz, która jest siostrą jednej z uczennic SP69.

W wieku 8 lat rozpoznano u Ali wrodzoną wadę mózgu, częściowy zanik połączeń nerwowych pomiędzy półkulami oraz obniżone napięcie mięśniowe i wadę wzroku. Podopieczna Fundacji "Zdążyć z pomocą" ma szansę wyzdrowieć, ale wymaga to długiej i żmudnej fizjoterapii. Koszt jednej godziny ćwiczeń wynosi 100 złotych, zajęcia z logopedą 80 zł, a turnus rehabilitacyjny to wydatek rzędu od 3 do 5 tys. zł.

W ubiegłym roku podczas piątkowego festynu na rzecz "Drużyny Szpiku" udało się zebrać prawie 5 tys. zł. W tym roku na rzecz Ali udało się zebrać 5 400 zł.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

kwi

do 14-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Run Expo" - targi sportowe: bieg | aktywność | motywacja

14

kwi

Poznań * Łazarz
16. Poznań Półmaraton

17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: