Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kulisy pracy policji - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Kulisy pracy policji
06-06-2014 03:18   Janusz Ludwiczak
Centrum dowodzenia, pracę operatora monitoringu i dyspozytora radiowozów, a także gabinet komendanta można było zobaczyć w trakcie wycieczki do Komendy Miejskiej Policji przy ul. Szylinga, jaka odbyła się w środę z okazji 25. Dni Łazarza.

Podczas wycieczki można było poznać policję od kuchni. Na początku wycieczki nadkomisarz Zbigniew Paszkiewicz przybliżył historię budynku, w którym mieści Komenda Miejska Policji, a wcześniej przebywali tutaj żołnierze.

W 2007 roku rozpoczął się generalny remont budynku. Wymieniono 90 procent stropów. Modernizacja trwała 3,5 roku. Wcześniej Komenda Miejska Policja mieściła się w kilku jednostkach. Komendant pracował na Taborowej, a wydziały kryminalne mieściły się na Ratajach. Byliśmy rozproszeni po całym mieście. Dzięki nowej siedzibie znajdujemy się w jednym miejscu i nie musimy tracić już pieniędzy na dojazdy - mówił w trakcie wycieczki nadkom. Zbigniew Paszkiewicz.

W siedzibie Komendy Miejskiej Policji przy ul. Szylinga 2 pracuje ponad 2060 policjantów i ok. 250 pracowników cywilnych.

Podczas wycieczki można było zobaczyć serce poznańskiego monitoringu. To tutaj policjanci za pośrednictwem ponad 400 kamer mogą sprawdzić czy w danym miejscu nie dochodzi do przestępstw i czy jest bezpiecznie na ulicach.

Policjanci pokazali również centrum zarządzania - m.in. pracę dyspozytora radiowozów i operatorów linii alarmowej 997. W ciągu doby policja otrzymuje nawet 350 zgłoszeń, które dotyczą wypadków drogowych, kradzieży, napadów, rabunków czy nawet zabójstw.

Funkcjonariusze Policji zabezpieczają również 700 imprez masowych na terenie miasta i powiatu, wśród których są mecze piłkarskie, koncerty czy przyjazdy ważnych osób, jak ostatnio Prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Komenda Miejska Policji już teraz zaprasza 18 lipca o godz. 10:00 do swojej siedziby przy ul. Szylinga 2. W ramach obchodów Święta Policji będzie można nie tylko zobaczyć mianowanie nowych funkcjonariuszy, ale również zasiać za kierownicą radiowozu, zobaczyć policyjny sprzęt, w tym pirotechnicznego robota oraz czworonożnych policjantów. Będzie również grochówka.


Budynek koszar 6. Pułku Grenadierów V Korpusu Armii Pruskiej pochodzący z 1880 roku policja otrzymała od wojska w 2004 roku. W 2007 roku rozpoczął się generalny remont przyszłej siedziby policji. W ciągu trzech lat stary drewniany dach został zastąpiony nowym, oszklonym, z którego widać panoramę praktycznie całego miasta. Stare drewniane stropy zostały zastąpione żelbetowymi. Zbudowane zostały też nowe ściany działowe i wymieniono okna. Przeprowadzona została także kompleksowa termomodernizacja budynku. Ponadto zbudowane zostały zewnętrzne, przeszklone windy oraz zamontowano podnośniki dla osób niepełnosprawnych.

Podczas remontu budynku po dawnych koszarach ekipom remontowym udało odnaleźć się w piwnicy dwa hełmy niemieckich okupantów, a także gazetę "Trybuna Ludu" z 1973 roku. Wszystkie znalezione eksponaty zostały wystawione w specjalnej gablocie.


Komentarze (1)

06-06-2014 22:17:44
sawa
dlaczego nazywacie paszkowskiego" nadkomisarzem", skoro nosi pagony podkomisarza? na szylinga nie ma "operatora monitoringu" ponieważ takie osoby pracują na konisariatach!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

lut

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Rok Wodnego Królika - nowy rok chiński" - spotkanie z astrologiem Jackiem Krygiem
Zaprasza Stowarzyszenie Radiestetów im. Czesława Spychalskiego

09

lut

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"4 Oblicza Miłości" - Spotkanie 2: Miłość erotyczna - o silnym podłożu zmysłowym, przeżywana w ciele

10

lut

17:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Taka miłość w sam raz" - Walentynkowe Show słowno-muzyczne w wykonaniu Mojego Teatru
wstęp wolny

14

lut

18:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"W Kręgu miłości" - Wieczór poetycko muzyczny. Wiersze Izabeli Kamili Zioła przy akompaniamencie Tomka Batańczuka
wstęp wolny

16

lut

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Tłusty czwartek" - występ zespołu REMIS
- Wieczorek taneczny i spotkanie Klubu Seniora Bamberka
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: