Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Barwnym korowodem, który przejdzie ulicą Głogowską rozpocznie się 12-dniowe święto dzielnicy - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Barwnym korowodem, który przejdzie ulicą Głogowską rozpocznie się 12-dniowe święto dzielnicy
30-05-2014 00:48   Janusz Ludwiczak
W piątek rozpoczynają się 25. jubileuszowe Dni Łazarza. Najstarsze i największe święto dzielnicowe w Poznaniu zbiegnie się z pożegnaniem VIII LO oraz z 40-leciem Młodzieżowego Domu Kultury nr 3.

To najstarsze i największe dzielnicowe święto organizowane jest od 1987 roku. W piątek rozpoczynają się 25. jubileuszowe Dni Łazarza.

Program 25. jubileuszowych Dni Łazarza jest bardzo obfity, są zarówno imprezy sportowe, rekreacyjne, wycieczki, wystawy, koncerty, festyny, recitale. Tradycyjnie zaczynamy Paradą Łazarską, która połączona zostanie z zakończeniem działalności "Ósemki" w tej części miasta. W VIII LO otworzymy najstarsze i najdłuższe święto dzielnicowe w Poznaniu - powiedział Janusz Heller, kierownik Klubu Osiedlowego "Krąg".

Barwny korowód ulicami Łazarza przejdzie już po raz dziewiąty. Parada Łazarska wyruszy o godz. 17 z boiska Zespołu Szkół Gimnazjalno-Licealnych i przejdzie ulicami Wyspiańskiego i Głogowską pod budynek VIII LO. W przemarszu ma udział wziął prezydent Ryszard Grobelny, pojawią się również uczniowie szkół, harcerze, zabytkowe samochody, rowery, wozy strażackie i taksówki. Całości będzie towarzyszyć akompaniament Orkiestry Dętej ze Swarzędza.

Tegoroczne Dni Łazarza zbiegną się z wieloma jubileuszami: 40-leciem Młodzieżowego Domu Kultury nr 3 czy 90-leciem 8 LO, ale również z 25. rocznicą wolnych wyborów czy 10. rocznicą wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Warto wziąć udział w Dniach Łazarza, by poczuć bliskość swojej dzielnicy, poczuć jej klimat i tradycje. Nie zabraknie również konkursów gwarowych i wycieczek, będzie można zwiedzić Muzeum Komunikacji, siedzibę Komendy Miejskiej Policji, strażnice, przejść się po tajemniczych zakamarkach Łazarza - zachęca Janusz Heller, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Dni Łazarza.

W piątek od 17 do 20 VIII LO zaprasza na drzwi otwarte, będzie to ostatnia szansa na poznanie "od kuchni" słynnej "Ósemki", która już za miesiąc wyprowadzi się z budynku przy Głogowskiej 92. O godz. 18 w auli szkoły odbędzie się uroczyste otwarcie 25. Dni Łazarza, w części artystycznej zaplanowano występy zespołów, kół i solistów Młodzieżowego Domu Kultury nr 3.

W sobotę od godz. 8 do 16 w Parku Kasprowicza odbędzie się Targ Śniadaniowy. Na godz. 10 harcerze ze Szczepu ZHP "Łazarz" zapraszają na Rynek Łazarski, gdzie odbędzie się miejska gra terenowa. Do wieczora na 40. urodziny zaprasza z kolei Młodzieżowy Dom Kultury nr 3. Zaplanowano m.in. rysowanie logo MDK3 krędą na chodniku, warsztaty modelowania w glinie, filcowania wełny, a także konkurs wokalny i taneczny z nagrodami "Mam talent" czy "Telerodzina" przedstawienie teatrzyku "Piątek Trzynastego". O godz. 16 zaplanowano koncert jubileuszowy kół i zespołów MDK3, a dwie godziny później koncert Zespołu Konsonans.

W niedzielne przedpołudnie w Parku Kasprowicza odbędzie się VI Otwarty Bieg Łazarski "Uśmiech dziecka" - Arena 2014. Zawodnicy zmierzą się w czterech dyscyplinach: biegu dla dzieci, biegu Nordic Walking na dystans 1,25 km oraz w biegach na dystans 2,5 km oraz 4,8 km. Początek o godz. 9:00 - zbiórka przed pływalnią letnią w Parku Kasprowicza.

W ramach 25. jubileuszowych Dni Łazarza zaplanowano również przegląd filmów dotyczących łamania praw człowieka (który odbędzie się w 8 LO), konkurs gwarowy w 2 LO, performance Janusza Bałdygi, sadzenie 25 drzew w Parku Kasprowicza na 25 Dni Łazarza, czy również mecz piłki nożnej Policjanci kontra Strażacy.

Na sam koniec przyznana zostanie statuetka Człowieka Roku Łazarza 2014 oraz tytuł "Człowiek 25-lecia Łazarza", nagroda im. Stanisława Strugarka za popularyzację gwary poznańskiej oraz wyłonieni zostaną "Przyjaciele Łazarza".

Szczegółowy program znajduje się w naszym serwisie specjalnym na stronie www.25dni.lazarz.pl.


Komentarze (2)

30-05-2014 11:12:30
Małgorzata
Paradę - po wyjsciu z boiska Zespołu Szkół Gimnazjalno - Licealnych -proponuję zaczać minutą ciszy nad umierajacymi drzewami na skwerze przy MDK, które na polecenie jego dyrektora zostały tak zmasakrowane. Cześć ich pamięci !
30-05-2014 03:18:55
Katarzyna Kretkowska
Życzę wspaniałej pogody i równie wspaniałej atmosfery we wszystkie najbliższe dni łazarskiego święta! Niestety w piątek nie będę mogła wziąć udziału w corocznym korowodzie, czego bardzo żałuję. Organizatorom Dni Łazarza serdeczne podziękowania i życzenia, by wszystko się udało tak jak dotąd!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

lut

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Rok Wodnego Królika - nowy rok chiński" - spotkanie z astrologiem Jackiem Krygiem
Zaprasza Stowarzyszenie Radiestetów im. Czesława Spychalskiego

09

lut

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"4 Oblicza Miłości" - Spotkanie 2: Miłość erotyczna - o silnym podłożu zmysłowym, przeżywana w ciele

10

lut

17:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Taka miłość w sam raz" - Walentynkowe Show słowno-muzyczne w wykonaniu Mojego Teatru
wstęp wolny

14

lut

18:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"W Kręgu miłości" - Wieczór poetycko muzyczny. Wiersze Izabeli Kamili Zioła przy akompaniamencie Tomka Batańczuka
wstęp wolny

16

lut

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Tłusty czwartek" - występ zespołu REMIS
- Wieczorek taneczny i spotkanie Klubu Seniora Bamberka
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: